- Org.nr.
- 915 859 763
- Adresse
- c/o Cura eiendom AS, Gamle Ringeriksvei 6, 1369 Stabekk
- Hovedeier
- CURA EIENDOM AS, 93 %
CURA UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 859 763
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 25.06.2015
- Registrert
- 02.09.2015
- Adresse
- c/o Cura eiendom AS, Gamle Ringeriksvei 6, 1369 Stabekk
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 37 770
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CURA UTVIKLING AS915 864 813 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og utvikling av eiendom for salg og/eller utleie, samt det som naturlig faller inn under dette. I tillegg vil selskapet forestå salg av bygningsrelaterte tjenester som prosjektering, byggeledelse samt arkitekttjenester og det som faller naturlig inn under dette.
Tidligere navn
- JAG 47 AS02.09.2015 til 06.09.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 3 738 867 | 3 889 684 | 3 487 988 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 96 825 | 107 681 | 57 683 |
| Sum driftsinntekter | 1 865 007 | 2 099 659 | 3 835 692 | 3 997 365 | 3 545 671 |
| Varekostnad | - | 36 603 | 143 327 | 163 140 | 57 683 |
| Lønnskostnad | - | 1 885 525 | 3 123 135 | 3 071 065 | 2 544 999 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | 30 800 | 30 804 | 30 800 | 25 670 |
| Annen driftskostnad | - | 215 024 | 263 629 | 418 851 | 304 498 |
| Sum driftskostnader | 1 749 338 | 2 167 952 | 3 560 895 | 3 683 856 | 2 932 851 |
| Driftsresultat | 115 669 | −68 293 | 274 797 | 313 509 | 612 820 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 10 723 | 7 703 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 21 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 10 723 | 7 724 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 27 356 | 145 407 | 104 815 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 694 | 5 900 | 5 675 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 521 897 | - |
| Sum finanskostnader | 67 | 906 | 30 050 | 673 204 | 110 490 |
| Netto finans | −67 | −906 | −19 327 | −665 480 | −110 490 |
| Resultat før skatt | 115 602 | −69 199 | 255 470 | −351 971 | 502 330 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 86 084 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 56 164 | 38 203 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 199 306 | −390 174 | 416 246 |
| Årsresultat | 108 060 | −69 199 | 199 306 | −390 174 | 416 246 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 199 306 | −390 174 | 416 246 |
| Totalresultat | - | - | 199 306 | −390 174 | 416 246 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 33 168 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 199 127 | 135 448 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −558 790 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 179 | - | 416 246 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 199 306 | −390 174 | 416 246 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 97 530 | - | 128 330 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 66 726 | 97 530 | 128 330 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 521 897 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 521 897 |
| Sum anleggsmidler | - | 35 926 | 66 726 | 97 530 | 1 650 227 |
| Kundefordringer | - | - | 343 753 | 1 162 208 | 2 186 763 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 17 949 | 427 755 | 46 634 |
| Konsernfordringer | - | - | 199 127 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 560 829 | 1 589 962 | 2 233 397 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 932 048 | 1 044 019 | 383 170 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 932 048 | 1 044 019 | 383 170 |
| Sum omløpsmidler | 1 060 258 | 1 036 170 | 1 492 877 | 2 633 981 | 2 616 567 |
| Sum eiendeler | 1 060 258 | 1 072 096 | 1 559 603 | 2 731 511 | 4 266 794 |
| Aksjekapital | - | - | 37 770 | 37 770 | 37 770 |
| Overkurs | - | - | 492 230 | 492 230 | 492 230 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 199 127 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 729 127 | 729 127 | 729 127 | 530 000 | 530 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 44 046 | 43 867 | 602 657 |
| Sum opptjent egenkapital | 82 907 | −25 153 | 44 046 | 43 867 | 602 657 |
| Sum egenkapital | 812 034 | 703 974 | 773 173 | 573 867 | 1 132 657 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 11 294 | 36 162 | 55 986 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 202 537 | 510 128 | 309 208 |
| Utbytte | - | - | - | 33 168 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 255 291 | 1 151 061 | 2 363 253 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 317 308 | 427 124 | 405 690 |
| Sum kortsiktig gjeld | 248 223 | 368 122 | 786 430 | 2 157 643 | 3 134 137 |
| Sum gjeld | 248 223 | 368 122 | 786 430 | 2 157 643 | 3 134 137 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 559 603 | 2 731 511 | 4 266 794 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,27▲ | 2,81 | 1,90 | 1,22 | 0,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▼ | 0,52 | 1,02 | 3,76 | 2,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,8 %▲ | −5,2 % | 13,3 % | 9,2 % | 14,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,2 %▲ | −3,3 % | 7,2 % | 7,8 % | 17,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▲ | −3,3 % | 5,2 % | −9,8 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,6 %▲ | 65,7 % | 49,6 % | 21,0 % | 26,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Martin Bremnæs | 1980 |
| Styremedlem | Lars Håvi | 1978 |
| Regnskapsfører | FGH BUSINESS MANAGEMENT AS931 776 274 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CURA EIENDOM AS93,0 %Stabekk · 11 708 ordinære aksjer
- RTS Byggconsult AS7,01 %Oslo · 882 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CURA EIENDOM AS
- LOFTSENTRALEN DRIFT AS100,0 %
- Hegdehaugsveien 3 Holding AS100,0 %
- VIK TORG HOLDING AS90,1 %
- LØKKA BOTANISKE AS86,3 %
- Røyseveien Utvikling Holding AS85,0 %
- GOL PANORAMA AS80,0 %
- CURA UTVIKLING AS93,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.