- Org.nr.
- 989 131 931
- Adresse
- Lokes vei 7, 3128 Nøtterøy
Driftsresultat97 58819,8 % margin
EBITDA100 778før av- og nedskrivninger
Årsresultat232 74647,2 % margin
Egenkapital9 998 98876,3 % av eiendelene
Emsamat Invest AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 131 931
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.12.2005
- Registrert
- 28.01.2006
- Adresse
- Lokes vei 7, 3128 Nøtterøy
- Kommune
- Færder
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Emsamat Invest AS914 686 652 · FÆRDER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive investeringer i finansielle instrumenter, eiendom og andre kapitalobjekter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 492 931 | - | - | 326 449 | 184 082 |
| Sum driftsinntekter | 492 931 | 481 570 | 468 057 | 326 449 | 184 082 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 190 | - | - | 2 200 | - |
| Annen driftskostnad | 392 153 | - | - | 302 908 | 254 994 |
| Sum driftskostnader | 395 343 | 342 996 | 297 109 | 305 108 | 254 994 |
| Driftsresultat | 97 588 | 138 575 | 170 948 | 21 341 | −70 912 |
| Annen renteinntekt | 8 298 | - | - | 97 383 | 132 701 |
| Annen finansinntekt | 204 743 | - | - | 693 175 | 255 643 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 176 694 | - | - | - | 137 569 |
| Sum finansinntekter | 389 735 | 280 696 | 367 937 | 790 559 | 525 913 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 212 983 | 30 012 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | −4 223 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 20 371 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 149 401 | - | - | 77 113 | 55 887 |
| Annen finanskostnad | 84 805 | - | - | 257 163 | 63 168 |
| Sum finanskostnader | 254 577 | 608 111 | 351 163 | 543 036 | 149 066 |
| Netto finans | 135 158 | −327 415 | 16 774 | 247 523 | 376 848 |
| Resultat før skatt | 232 746 | −188 840 | 187 722 | 268 864 | 305 935 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 268 864 | 305 935 |
| Årsresultat | 232 746 | −188 840 | 187 722 | 268 864 | 305 935 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 232 746 | - | - | 268 864 | 305 935 |
| Totalresultat | 232 746 | - | - | 268 864 | 305 935 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 190 000 | 70 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 232 746 | - | - | 78 864 | 235 935 |
| Sum overføringer og disponeringer | 232 746 | - | - | 268 864 | 305 935 |
| Lønnskostnad | - | 0 | 0 | - | - |
| Skattekostnad | - | 0 | 0 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 9 829 619 | - | - | 9 829 619 | 9 829 619 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 4 | - | - | 13 790 | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 829 619 | - | - | 9 843 409 | 9 829 619 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 566 146 | - | - | 887 990 | 1 551 037 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 566 146 | - | - | 887 990 | 1 551 037 |
| Sum anleggsmidler | 10 395 765 | 10 398 955 | 10 464 272 | 10 731 399 | 11 380 656 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 15 475 | 11 832 |
| Sum fordringer | - | - | - | 15 475 | 11 832 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 396 663 | - | - | 2 063 414 | 1 420 168 |
| Sum investeringer | 2 396 663 | - | - | 2 063 414 | 1 420 168 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 320 314 | - | - | 385 775 | 197 333 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 320 314 | - | - | 385 775 | 197 333 |
| Sum omløpsmidler | 2 716 977 | 2 671 227 | 2 696 750 | 2 464 664 | 1 629 332 |
| Sum eiendeler | 13 112 742 | 13 070 182 | 13 161 023 | 13 196 063 | 13 009 988 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 89 032 | - | - | 89 032 | 89 032 |
| Sum innskutt egenkapital | 189 032 | 189 032 | 189 032 | 189 032 | 189 032 |
| Annen egenkapital | 9 809 956 | - | - | 9 578 328 | 9 499 464 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 809 956 | 9 577 210 | 9 766 050 | 9 578 328 | 9 499 464 |
| Sum egenkapital | 9 998 988 | 9 766 242 | 9 955 082 | 9 767 360 | 9 688 496 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 058 874 | - | - | 3 264 915 | 3 321 493 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 058 874 | - | - | 3 264 915 | 3 321 493 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 058 874 | 3 246 979 | 3 101 541 | 3 264 915 | 3 321 493 |
| Utbytte | - | - | - | 150 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 881 | - | - | 13 788 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 54 881 | 56 961 | 104 400 | 163 788 | - |
| Sum gjeld | 3 113 755 | 3 303 941 | 3 205 941 | 3 428 703 | 3 321 493 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 112 742 | - | - | 13 196 063 | 13 009 988 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 49,51▲ | 46,90 | 25,83 | 15,05 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▼ | 0,34 | 0,32 | 0,35 | 0,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,7 %▲ | 3,2 % | 4,1 % | 6,2 % | 3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,8 %▼ | 28,8 % | 36,5 % | 6,5 % | −38,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 47,2 %▲ | −39,2 % | 40,1 % | 82,4 % | 166,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,3 %▲ | 74,7 % | 75,6 % | 74,0 % | 74,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Emsamat Invest AS19,8 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Emsamat Invest AS19,8 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Raymond Vaczulik | 1962 |
| Styrets leder | Raymond Vaczulik | 1962 |
| Varamedlem | Gro Gulliksen | 1967 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS987 679 026 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Raymond Vaczulik65,0 %f. 1962 · Nøtterøy · 650 A-aksjer
- GRO GULLIKSEN35,0 %f. 1967 · Nøtterøy · 350 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 992 201 681 · 18 751 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN ØST0,00 %937 888 937 · 179 ordinære aksjer
- Sparebank 1 SMN0,00 %937 901 003 · 756 ordinære aksjer
- Sparebank 1 Helgeland0,00 %937 904 029 · 109 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 678 ordinære aksjer
- Sparebank 1 Nord-Norge0,00 %952 706 365 · 286 ordinære aksjer
- Sparebank 1 Østlandet0,00 %920 426 530 · 250 ordinære aksjer
- 937 895 321 · 683 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 460 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.