- Org.nr.
- 982 793 254
- Adresse
- Solheimveien 7, 1461 Lørenskog
- Hovedeier
- BERTEL O. STEEN EIENDOMSUTVIKLING AS, 100 %
Driftsresultat663 90349,3 % margin
EBITDA1 014 917før av- og nedskrivninger
Årsresultat336 69525,0 % margin
Egenkapital3 480 90643,7 % av eiendelene
Fjellhammerveien 3 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 793 254
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.12.2000
- Registrert
- 03.01.2001
- Adresse
- Solheimveien 7, 1461 Lørenskog
- Postadresse
- Postboks 52
- Kommune
- Lørenskog
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lørenskog (318)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fjellhammerveien 3 AS987 492 406 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- STRØMMEN DAG & NATT AS03.01.2001 til 11.10.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 1 346 162 | 1 284 145 | 1 220 821 | 1 140 724 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 346 162 | 1 284 145 | 1 220 821 | 1 140 724 | 1 768 030 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 172 394 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 351 014 | 351 014 | 351 014 | 383 138 | 514 768 |
| Annen driftskostnad | 331 246 | 326 649 | 493 668 | 387 718 | - |
| Sum driftskostnader | 682 259 | 677 662 | 844 682 | 943 249 | 1 625 364 |
| Driftsresultat | 663 903 | 606 483 | 376 140 | 197 474 | 142 666 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 2 505 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 168 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 2 673 | 6 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 232 131 | 264 849 | 248 778 | 1 319 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 324 | 112 345 | - |
| Annen finanskostnad | 112 | 82 | 73 | 11 422 | - |
| Sum finanskostnader | 232 243 | 264 932 | 249 175 | 125 087 | 187 706 |
| Netto finans | −232 243 | −264 932 | −249 175 | −122 414 | −187 700 |
| Resultat før skatt | - | - | 126 964 | 75 061 | −45 034 |
| Resultat før skattekostnad | 431 660 | 341 551 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 94 965 | 75 142 | 27 933 | 16 513 | −9 908 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 99 031 | 58 548 | - |
| Årsresultat | 336 695 | 266 409 | 99 031 | 58 548 | −35 126 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 336 695 | 266 409 | 99 031 | 58 548 | - |
| Totalresultat | 336 695 | 266 409 | 99 031 | 58 548 | - |
| Konsernbidrag | 458 494 | 388 269 | 222 812 | - | - |
| Overført annen egenkapital | −121 799 | −121 860 | −123 781 | 58 548 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 336 695 | 266 409 | 99 031 | 58 548 | - |
| Utsatt skattefordel | 16 343 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 16 343 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 941 562 | 8 292 575 | 8 643 589 | 8 994 603 | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 941 562 | 8 292 575 | 8 643 589 | 8 994 603 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 957 904 | 8 292 575 | 8 643 589 | 8 994 603 | 9 377 741 |
| Korts. fordring konsern | - | - | - | 103 932 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 720 | 1 250 | 45 883 | 11 657 | - |
| Sum fordringer | 4 720 | 1 250 | 45 883 | 115 589 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 55 237 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 55 237 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 720 | 1 250 | 45 883 | 170 826 | 186 385 |
| Sum eiendeler | 7 962 624 | 8 293 825 | 8 689 472 | 9 165 429 | 9 564 126 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 380 906 | 3 502 705 | 3 624 565 | 3 748 346 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 380 906 | 3 502 705 | 3 624 565 | 3 748 346 | 3 608 734 |
| Sum egenkapital | 3 480 906 | 3 602 705 | 3 724 565 | 3 848 346 | 3 708 734 |
| Utsatt skatt | 3 | 18 011 | 52 381 | 87 293 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 18 011 | 52 381 | 87 293 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 18 011 | 52 381 | 87 293 | 4 951 639 |
| Sertifikatlån | 4 477 515 | 4 641 295 | 4 782 243 | 5 172 532 | - |
| Leverandørgjeld | 4 202 | - | 98 469 | 25 445 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 31 813 | 31 813 | 31 813 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 481 718 | 4 673 109 | 4 912 526 | 5 229 790 | 903 753 |
| Sum gjeld | 4 481 718 | 4 691 120 | 4 964 907 | 5 317 083 | 5 855 392 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 962 624 | 8 293 825 | 8 689 472 | 9 165 429 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,03 | 0,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,29▼ | 1,30 | 1,33 | 1,38 | 1,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,2 %▲ | 7,1 % | 4,2 % | 2,1 % | 1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 49,3 %▲ | 47,2 % | 30,8 % | 17,3 % | 8,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 25,0 %▲ | 20,7 % | 8,1 % | 5,1 % | −2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,7 %▲ | 43,4 % | 42,9 % | 42,0 % | 38,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fjellhammerveien 3 AS49,3 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Fjellhammerveien 3 AS49,3 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stein Øivind Solbakken | 1967 |
| Styremedlem | Thomas Derek Alexander Howard | 1973 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lørenskog · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS
- BERTEL O. STEEN EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Parkveien 27-31 AS100,0 %
- NILS HANSENSVEI 9 - 11 AS100,0 %
- Hvamveien 2 AS100,0 %
- Industriveien 7 B Eiendom AS100,0 %
- Håvardstun AS100,0 %
- Svanedamsveien 6-8 AS100,0 %
- Lauvåsen Bileiendom AS100,0 %
- GARDERMOEN NORD EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Fjellhammerveien 3 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.