- Org.nr.
- 993 753 084
- Telefon
- 62 45 20 00
- Adresse
- Turistsenteret, 2420 Trysil
Driftsresultat−38 553−77,1 % margin
Årsresultat−436 154
Egenkapital32 647 74983,1 % av eiendelene
FJELLINVEST NORGE AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 753 084
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.11.2008
- Registrert
- 26.02.2009
- Adresse
- Turistsenteret, 2420 Trysil
- Telefon
- 62 45 20 00
- Kommune
- Trysil
- Aksjekapital
- 21 054 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FJELLINVEST NORGE AS937 576 323 · TRYSIL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføre og selge fritidseiendom og næringseiendom, samt drive utleie av fritidseiendom og næringslokaler. I tillegg annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Tidligere navn
- Fjellinvest Trysil AS26.02.2009 til 26.08.2010
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 50 000 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 88 553 | - | - | 44 605 | 98 641 |
| Sum driftskostnader | 88 553 | 74 828 | 78 568 | 44 605 | 98 641 |
| Driftsresultat | −38 553 | −74 828 | −78 568 | −44 605 | −98 641 |
| Annen rentekostnad | 520 620 | - | - | 139 214 | - |
| Sum finanskostnader | 520 620 | 580 469 | 400 550 | 139 214 | 82 170 648 |
| Netto finans | −520 620 | −580 470 | −400 550 | −139 214 | −61 635 178 |
| Resultat før skatt | - | −655 298 | −479 118 | −183 818 | −61 733 819 |
| Resultat før skattekostnad | −559 172 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −123 018 | - | - | −40 440 | −784 611 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −143 378 | - |
| Årsresultat | −436 154 | −511 133 | −373 712 | −143 378 | −60 949 208 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −436 154 | - | - | −143 378 | - |
| Totalresultat | −436 154 | - | - | −143 378 | - |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −436 154 | - | - | −143 378 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −436 154 | - | - | −143 378 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 20 535 470 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 538 550 | - | - | 1 538 550 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 538 550 | - | - | 1 538 550 | - |
| Investering i datterselskap | 29 888 573 | - | - | 29 888 573 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 250 000 | - | - | 7 250 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 138 573 | - | - | 37 138 573 | - |
| Sum anleggsmidler | 38 677 123 | 38 677 123 | 39 607 580 | 39 502 174 | 39 521 734 |
| Konsernfordringer | 609 172 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 609 172 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 609 172 | 4 884 646 | 0 | 0 | 6 907 135 |
| Sum eiendeler | 39 286 295 | 43 561 769 | 39 607 580 | 39 502 174 | 46 428 869 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 825 051 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 825 051 | - |
| Aksjekapital | 21 054 000 | - | - | 21 054 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 11 593 749 | - | - | 8 668 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 32 647 749 | 32 647 749 | 29 348 858 | 29 722 570 | 29 865 948 |
| Sum egenkapital | 32 647 749 | 32 647 749 | 29 348 858 | 29 722 570 | 29 865 948 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 18 750 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 619 796 | - | - | 9 779 604 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 638 546 | 10 914 020 | 10 258 722 | 9 779 604 | 16 562 921 |
| Sum gjeld | 6 638 546 | 10 914 020 | 10 258 722 | 9 779 604 | 16 562 921 |
| Sum egenkapital og gjeld | 39 286 295 | - | - | 39 502 174 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▼ | 0,45 | 0,00 | 0,00 | 0,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,33 | 0,35 | 0,33 | 0,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▲ | −0,2 % | −0,2 % | −0,1 % | 44,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −77,1 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −872,3 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,1 %▲ | 74,9 % | 74,1 % | 75,2 % | 64,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FJELLINVEST NORGE AS−77,1 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−75−50−25025
FJELLINVEST NORGE AS−77,1 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−100 %−75−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trond Moen | 1970 |
| Styrets leder | Sara Elisabet Uggelberg | 1972 |
| Styremedlem | Sofie Eva Arnell | 1986 |
| Styremedlem | Karl Johan Stefan Sjöstrand | 1968 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fjellinvest AB100,0 %780 91, Slen · 21 054 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hemsedal Fjellinvest AS100,0 %922 690 669 · 5 005 ordinære aksjer
- Hemsedal Fjellandsby AS100,0 %985 289 158 · 1 000 ordinære aksjer
- Fageråsen Invest AS85,0 %990 375 410 · 850 ordinære aksjer
- Skitorget AS50,0 %994 110 527 · 348 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.