- Org.nr.
- 990 423 547
- Adresse
- Sundsmoen 11, 3855 Treungen
Driftsresultat−34 574−23,0 % margin
EBITDA−33 774før av- og nedskrivninger
Årsresultat−32 763−21,8 % margin
Egenkapital3 846 30445,6 % av eiendelene
Gautefallheia AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 423 547
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 13.10.2006
- Registrert
- 28.10.2006
- Adresse
- Sundsmoen 11, 3855 Treungen
- Kommune
- Nissedal
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nissedal (21)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gautefallheia AS990 452 067 · NISSEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av driftsmidler, tomteutvikling av bolig- og hyttefelt, investering i andre selskaper, og alt annet som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 150 000 | - | 880 000 | 1 550 000 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 410 304 | 410 304 | - |
| Sum driftsinntekter | 150 000 | - | 1 290 304 | 1 960 304 | 1 455 000 |
| Varekostnad | 140 000 | - | 790 000 | 1 540 000 | 1 210 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 800 | 800 | 158 800 | 158 173 | - |
| Annen driftskostnad | 43 774 | 494 181 | 52 165 | 60 078 | 48 195 |
| Sum driftskostnader | 184 574 | 494 981 | 1 000 965 | 1 758 251 | 1 258 195 |
| Driftsresultat | −34 574 | −494 981 | 289 339 | 202 053 | 196 806 |
| Anna renteinntekt | - | 473 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 985 | 5 867 | 4 672 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 985 | 6 340 | 4 672 | - | 430 435 |
| Annan rentekostnad | 1 174 | 34 676 | 69 134 | 69 369 | - |
| Sum finanskostnader | 1 174 | 34 676 | 69 134 | 69 369 | 80 497 |
| Netto finans | 1 811 | −28 336 | −64 462 | −69 369 | 349 938 |
| Resultat før skatt | - | - | 224 877 | 132 684 | 546 744 |
| Resultat før skattekostnad | −32 763 | −523 317 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −4 038 | 49 531 | 29 190 | 25 588 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 175 346 | 103 494 | - |
| Årsresultat | −32 763 | −519 279 | 175 346 | 103 494 | 521 156 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −32 763 | −519 279 | 175 346 | 103 494 | - |
| Totalresultat | −32 763 | −519 279 | 175 346 | 103 494 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 103 494 | - |
| Avgjevne konsernbidrag | - | - | 186 457 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −32 763 | −519 279 | −11 111 | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | −32 763 | −519 279 | 175 346 | 103 494 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 18 240 | 19 040 | 19 840 | 20 640 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 632 000 | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 18 240 | 19 040 | 493 840 | 652 640 | - |
| Investeringar i dotterselskap | 7 312 000 | 7 312 000 | 7 312 000 | 7 312 000 | - |
| Investeringar i tilknytt selskap | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 7 512 000 | 7 512 000 | 7 512 000 | 7 512 000 | - |
| Sum anleggsmiddel | 7 530 240 | 7 531 040 | 8 005 840 | 8 164 640 | 8 302 000 |
| Sum varer | 877 075 | 877 075 | 877 075 | 877 075 | - |
| Kundefordringer | - | 34 192 | 385 480 | 842 740 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 1 000 768 | 1 000 000 | - | - |
| Sum krav | - | 1 034 960 | 1 385 480 | 842 740 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 18 476 | 273 746 | 554 038 | 1 849 019 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 18 476 | 273 746 | 554 038 | 1 849 019 | - |
| Sum omløpsmiddel | 895 551 | 2 185 781 | 2 816 593 | 3 568 834 | 4 163 342 |
| Sum eiendeler | 8 425 791 | 9 716 821 | 10 822 433 | 11 733 474 | 12 465 342 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annan innskoten eigenkapital | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
| Annen egenkapital | 2 346 304 | 2 379 067 | 2 898 346 | 2 909 457 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 2 346 304 | 2 379 067 | 2 898 346 | 2 909 457 | 2 805 963 |
| Sum egenkapital | 3 846 304 | 3 879 067 | 4 398 346 | 4 409 457 | 4 305 963 |
| Utsett skatt | - | - | 4 038 | 7 097 | - |
| Sum avsetjingar for plikter | - | - | 4 038 | 7 097 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | 103 953 | 747 566 | 1 257 313 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 866 554 | 1 637 507 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 655 439 | 1 655 439 | 1 655 439 | 1 679 799 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 2 521 993 | 3 396 899 | 2 403 005 | 2 937 112 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 521 993 | 3 396 899 | 2 407 043 | 2 944 209 | 3 478 077 |
| Leverandørgjeld | - | 4 315 | 1 348 | 1 458 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 22 093 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 14 915 | 15 616 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 239 047 | 1 376 554 | 1 637 507 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 057 494 | 2 197 494 | 2 624 227 | 2 703 134 | - |
| Sum kortsiktig gjeld 4 O1L7 | - | - | - | 4 379 808 | 4 681 302 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 057 494 | 2 440 856 | - | - | - |
| Sum gjeld | 4 579 487 | 5 837 755 | 6 424 087 | 7 324 017 | 8 159 379 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 8 425 791 | 9 716 821 | 10 822 433 | 11 733 474 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,44▼ | 0,54 | 0,70 | 0,81 | 0,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,19▼ | 1,50 | 1,46 | 1,66 | 1,89 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▲ | −4,8 % | 2,6 % | 1,7 % | 5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −23,0 % | - | 22,4 % | 10,3 % | 13,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −21,8 % | - | 13,6 % | 5,3 % | 35,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,6 %▲ | 39,9 % | 40,6 % | 37,6 % | 34,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gautefallheia AS−23,0 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Gautefallheia AS−23,0 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magne Haugsjå | 1971 |
| Styrets leder | Pål Arne Haugsjå | 1975 |
| Styremedlem | Magne Haugsjå | 1971 |
| Varamedlem | Knut Haugsjå | 1945 |
| Revisor | HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS989 027 654 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSSERVICE AS921 166 389 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAGNE HAUGSJÅ50,0 %f. 1971 · Treungen · 50 ordinære aksjer
- PÅL ARNE HAUGSJÅ50,0 %f. 1975 · Treungen · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KNUT HAUGSJÅ AS90,1 %980 835 286 · 1 352 ordinære aksjer
- Ånundsbuoddane AS50,0 %918 473 750 · 50 ordinære aksjer
- Kvarvåsen AS50,0 %923 125 531 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.