- Org.nr.
- 914 275 032
- Telefon
- 415 45 502
- Adresse
- Felehovet nord 99, 3855 Treungen
- Hovedeier
- GROVA AS, 100 %
Driftsresultat828 67539,5 % margin
Årsresultat147 3417,0 % margin
Egenkapital19 143 24296,7 % av eiendelene
Gautefallheia Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 275 032
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 19.08.2014
- Registrert
- 08.10.2014
- Adresse
- Felehovet nord 99, 3855 Treungen
- Telefon
- 415 45 502
- Postadresse
- Bjønntjønn 1
- Kommune
- Nissedal
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nissedal (21)
- Aksjekapital
- 5 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gautefallheia Utvikling AS914 280 400 · NISSEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, utbygging, drift og salg av infrastruktur som veg, vann, avløp mv, oppføring og salg/utleie av bygninger, og det som hører sammen med slik virksomhet. Selskapet kan foreta investeringer i andre selskap som eier eller driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 100 000 | 170 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 100 000 | 170 000 | 1 220 042 | 10 113 535 | 6 584 600 |
| Endring i behaldning av varer under tilverking og ferdig tilverka varer | - | 225 000 | - | - | - |
| Varekostnad | 1 250 000 | - | - | 7 554 447 | 4 579 138 |
| Annan driftskostnad | - | - | - | - | 100 268 |
| Annen driftskostnad | 21 325 | 2 939 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 271 325 | 227 939 | −548 781 | 9 745 782 | 4 679 406 |
| Driftsresultat | 828 675 | −57 939 | 1 768 823 | 367 753 | 1 905 194 |
| Anna renteinntekt | 64 | 18 | - | - | −758 |
| Sum finansinntekter | 64 | 18 | 2 328 | 13 | −758 |
| Annan rentekostnad | - | - | - | - | 710 |
| Rentekostnad til føretak i same konsern | 639 840 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 639 840 | - | 1 218 | 793 | 710 |
| Netto finans | −639 776 | 18 | 1 110 | −780 | −1 467 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 769 933 | 366 973 | 1 903 727 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 80 734 | 418 820 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 484 907 |
| Resultat før skattekostnad | 188 899 | −57 921 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 41 558 | −12 743 | - | - | - |
| Årsresultat | 147 341 | −45 178 | 1 381 043 | 286 239 | 1 484 907 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 147 341 | −45 178 | - | - | 1 484 907 |
| Totalresultat | 147 341 | −45 178 | - | - | 1 484 907 |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | - | - | - | - | 1 484 907 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −45 178 | - | - | - |
| Avgjevne konsernbidrag | 20 263 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 127 078 | - | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 147 341 | −45 178 | - | - | 1 484 907 |
| Salsinntekter | - | - | - | - | 6 584 600 |
| Sum varer | 19 805 023 | 20 643 669 | - | - | 9 120 111 |
| Kundekrav | - | - | - | - | 2 039 400 |
| Sum krav | - | - | - | - | 2 039 400 |
| Sum investeringar | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | - | 60 235 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | −82 | 57 | - | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | −82 | 57 | - | - | 60 235 |
| Sum omløpsmiddel | 19 804 941 | 20 643 726 | 20 260 782 | 12 188 659 | 11 219 746 |
| Sum eiendeler | 19 804 941 | 20 679 569 | 20 283 882 | 12 211 759 | 11 219 746 |
| Utsett skattefordel | - | 35 843 | - | - | - |
| Sum immaterielle eigedelar | - | 35 843 | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmiddel | - | - | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | - | - | - | 0 |
| Sum anleggsmiddel | - | 35 843 | 23 100 | 23 100 | 0 |
| Varer | - | - | - | - | 9 120 111 |
| Aksjekapital | 5 150 000 | 1 150 000 | - | - | - |
| Overkurs | 11 000 000 | - | - | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 16 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 |
| Annan eigenkapital | - | - | - | - | 2 990 990 |
| Annen egenkapital | 2 993 242 | 2 866 165 | - | - | - |
| Sum opptent eigenkapital | 2 993 242 | 2 866 165 | 2 911 343 | 2 909 090 | 2 990 990 |
| Sum egenkapital | 19 143 242 | 4 016 165 | 4 061 343 | 4 059 090 | 4 140 990 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | - | - | - | 0 |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 591 | - | - | - | 6 593 686 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 418 820 |
| Anna kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 66 250 |
| Kortsiktig konserngjeld | 655 107 | 16 663 405 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 661 698 | 16 663 405 | 16 222 540 | 8 152 668 | 7 078 756 |
| Sum gjeld | 661 698 | 16 663 405 | 16 222 540 | 8 152 668 | 7 078 756 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 19 804 941 | 20 679 569 | - | - | 11 219 746 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 150 000 |
| Annan innskoten eigenkapital | - | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 29,93▲ | 1,24 | 1,25 | 1,50 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 4,15 | 3,99 | 2,01 | 1,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,1 %▲ | −0,3 % | 10,9 % | 3,1 % | 17,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 39,5 %▲ | −34,1 % | 145,0 % | 3,6 % | 28,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▲ | −26,6 % | 113,2 % | 2,8 % | 22,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,7 %▲ | 19,4 % | 20,0 % | 33,2 % | 36,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gautefallheia Utvikling AS39,5 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Gautefallheia Utvikling AS39,5 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sverre Tveit | 1982 |
| Styremedlem | Erling Tveit | 1945 |
| Regnskapsfører | ECIT NORMANN & ØYGARDEN AS919 495 324 | - |