- Org.nr.
- 823 154 402
- Adresse
- c/o Stima AS, Vipevegen 16, 2008 Fjerdingby
Driftsresultat359 09967,3 % margin
Årsresultat−2 277 430
Egenkapital−6 822 213−25,2 % av eiendelene
Grønliveien Panorama AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 823 154 402
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 01.05.2019
- Registrert
- 02.08.2019
- Adresse
- c/o Stima AS, Vipevegen 16, 2008 Fjerdingby
- Kommune
- Rælingen
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Rælingen (52)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Grønliveien Panorama AS923 327 118 · RÆLINGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av fast eiendom, samt annet som står i naturlig forbindelse med dette, herunder delta i andre selskap med lignende virksomhet og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 533 655 | - | - | 648 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 533 655 | 605 674 | 660 000 | 648 000 | 592 000 |
| Annen driftskostnad | 174 556 | - | - | 183 911 | 73 660 |
| Sum driftskostnader | 174 556 | 289 329 | 180 927 | 183 911 | 73 660 |
| Driftsresultat | 359 099 | 316 345 | 479 073 | 464 089 | 518 340 |
| Annen renteinntekt | 25 | - | - | 48 | - |
| Sum finansinntekter | 25 | 191 | 160 | 48 | - |
| Annen rentekostnad | 2 636 554 | - | - | 1 135 682 | - |
| Sum finanskostnader | 2 636 554 | 2 446 450 | 1 556 357 | 1 135 682 | 883 907 |
| Netto finans | −2 636 529 | −2 446 259 | −1 556 197 | −1 135 634 | −883 908 |
| Resultat før skatt | - | −2 129 914 | −1 077 124 | −671 546 | −365 568 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −671 546 | - |
| Resultat før skattekostnad | −2 277 430 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −2 277 430 | −2 129 914 | −1 077 124 | −671 546 | −365 568 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 277 430 | - | - | −671 546 | - |
| Totalresultat | −2 277 430 | - | - | −671 546 | - |
| Udekket tap | −2 277 430 | - | - | −671 546 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 277 430 | - | - | −671 546 | - |
| Prosjektkostnader - inkl tomter o.a. fast eiendom | 26 822 360 | - | - | 25 474 642 | - |
| Sum varige driftsmidler | 26 822 360 | - | - | 25 474 642 | - |
| Sum anleggsmidler | 26 822 360 | 26 317 308 | 25 932 004 | 25 474 642 | 24 663 485 |
| Kundefordringer | 44 781 | - | - | 21 500 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 92 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 136 781 | - | - | 21 500 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 152 813 | - | - | 157 227 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 152 813 | - | - | 157 227 | - |
| Sum omløpsmidler | 289 594 | 35 950 | 208 292 | 178 727 | 156 925 |
| Sum eiendeler | 27 111 954 | 26 353 257 | 26 140 296 | 25 653 369 | 24 820 410 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 6 846 643 | - | - | 1 362 175 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −6 846 643 | −4 569 213 | −2 439 299 | −1 362 175 | −690 629 |
| Sum egenkapital | −6 822 213 | −4 544 783 | −2 414 869 | −1 337 745 | −666 199 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 000 000 | - | - | 15 855 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 16 215 838 | - | - | 10 900 684 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 66 000 | - | - | 66 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 33 281 838 | - | - | 26 821 684 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 33 281 838 | 30 539 266 | 28 175 595 | 26 821 684 | 8 572 984 |
| Leverandørgjeld | 421 259 | - | - | 58 219 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 231 070 | - | - | 111 211 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 652 329 | 358 774 | 379 570 | 169 430 | 16 913 625 |
| Sum gjeld | 33 934 167 | 30 898 040 | 28 555 165 | 26 991 114 | 25 486 609 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 111 954 | - | - | 25 653 369 | - |
| Pantstillelser | 22 400 000 | - | - | 22 400 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,44▲ | 0,10 | 0,55 | 1,05 | 0,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,97▲ | −6,80 | −11,82 | −20,18 | −38,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,3 %▲ | 1,2 % | 1,9 % | 1,8 % | 2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 67,3 %▲ | 52,2 % | 72,6 % | 71,6 % | 87,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −426,8 %▼ | −351,7 % | −163,2 % | −103,6 % | −61,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,2 %▼ | −17,2 % | −9,2 % | −5,2 % | −2,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Grønliveien Panorama AS67,3 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Grønliveien Panorama AS67,3 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Magelssen | 1978 |
| Revisor | AKTIVA REVISJON AS987 634 618 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HABER NORGE AS50,0 %Løvenstad · 150 ordinære aksjer
- STIMA AS50,0 %Fjerdingby · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.