- Org.nr.
- 923 786 791
- Adresse
- Gamle Songevei 80, 4842 Arendal
Driftsresultat417 77711,9 % margin
Årsresultat−158 191−4,5 % margin
Egenkapital508 6663,3 % av eiendelene
Hetland & Sandås AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 786 791
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 23.09.2019
- Registrert
- 07.11.2019
- Adresse
- Gamle Songevei 80, 4842 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Arendal (116)
- Aksjekapital
- 102 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hetland & Sandås AS932 650 320 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, oppføring, drift og utleie av eiendom og tilliggende aktiviteter som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 520 000 | 7 740 000 | 12 090 000 | 6 500 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 520 000 | 7 740 000 | 12 090 000 | 6 500 000 | - |
| Varekostnad | 3 000 000 | 6 579 000 | 10 276 500 | 5 850 000 | - |
| Annen driftskostnad | 102 223 | 42 485 | 40 769 | 49 833 | 555 |
| Sum driftskostnader | 3 102 223 | 6 621 485 | 10 317 269 | 5 899 833 | 555 |
| Driftsresultat | 417 777 | 1 118 515 | 1 772 731 | 600 167 | −555 |
| Annen renteinntekt | 8 257 | 11 966 | 5 002 | - | - |
| Sum finansinntekter | 8 257 | 11 966 | 5 002 | - | - |
| Annen rentekostnad | 628 849 | 771 600 | 917 399 | 798 918 | 221 274 |
| Sum finanskostnader | 628 849 | 771 600 | 917 399 | 798 918 | 221 274 |
| Netto finans | −620 592 | −759 634 | −912 397 | −798 918 | −221 274 |
| Resultat før skatt | - | - | 860 334 | −198 751 | −221 829 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 189 273 | −43 725 | −48 802 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 671 061 | −155 026 | −173 027 |
| Resultat før skattekostnad | −202 815 | 358 881 | - | - | - |
| Skattekostnad | −44 624 | 79 369 | - | - | - |
| Årsresultat | −158 191 | 279 512 | 671 061 | −155 026 | −173 027 |
| Udekket tap | - | - | 385 715 | −155 026 | −173 027 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −158 191 | 279 512 | 285 346 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −158 191 | 279 512 | 671 061 | −155 026 | −173 027 |
| Utsatt skattefordel | 44 624 | - | - | 108 791 | 65 066 |
| Sum immaterielle eiendeler | 44 624 | - | - | 108 791 | 65 066 |
| Sum anleggsmidler | 44 624 | - | 0 | 108 791 | 65 066 |
| Varer | - | - | 13 592 432 | 16 578 744 | 14 662 831 |
| Prosjekter i arbeid | 15 520 704 | 8 047 206 | - | - | - |
| Sum varer | 15 520 704 | 8 047 206 | 13 592 432 | 16 578 744 | 14 662 831 |
| Kundefordringer | - | 1 240 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 1 240 000 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 40 774 | 25 764 | 2 832 | 717 677 | 82 705 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 40 774 | 25 764 | 2 832 | 717 677 | 82 705 |
| Sum omløpsmidler | 15 561 478 | 9 312 970 | 13 595 264 | 17 296 421 | 14 745 536 |
| Sum eiendeler | 15 606 102 | 9 312 970 | 13 595 264 | 17 405 212 | 14 810 602 |
| Aksjekapital | 102 000 | 102 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 385 715 | 230 689 |
| Annen egenkapital | 406 666 | 564 857 | 285 346 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 406 666 | 564 857 | 285 346 | −385 715 | −230 689 |
| Sum egenkapital | 508 666 | 666 857 | 387 346 | −283 715 | −128 689 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 746 906 | 6 247 000 | 10 700 000 | 13 975 000 | 13 887 541 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 746 906 | 6 247 000 | 10 700 000 | 13 975 000 | 13 887 541 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 746 906 | 6 247 000 | 10 700 000 | 13 975 000 | 13 887 541 |
| Leverandørgjeld | 1 153 413 | 22 686 | 540 339 | 1 897 941 | 331 750 |
| Betalbar skatt | - | 79 369 | 80 482 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 197 117 | 2 297 058 | 1 887 097 | 1 815 986 | 720 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 350 530 | 2 399 113 | 2 507 918 | 3 713 927 | 1 051 750 |
| Sum gjeld | 15 097 436 | 8 646 113 | 13 207 918 | 17 688 927 | 14 939 291 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 606 102 | - | 13 595 264 | - | 14 810 602 |
| Selskapskapital | - | - | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,52▲ | 3,88 | 5,42 | 4,66 | 14,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 29,68▲ | 12,97 | 34,10 | −62,35 | −116,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,4 %▼ | 9,9 % | 11,5 % | 3,7 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,9 %▼ | 14,5 % | 14,7 % | 9,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,5 %▼ | 3,6 % | 5,6 % | −2,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,3 %▼ | 7,2 % | 2,8 % | −1,6 % | −0,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hetland & Sandås AS11,9 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Hetland & Sandås AS11,9 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Asbjørn Sandås | 1972 |
| Styremedlem | Alf Jørgen Fjærbu | 1969 |
| Styremedlem | Bård Rannekleiv | 1970 |
| Revisor | AGDER-TEAM REVISJON AS981 497 023 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sandås AS50,0 %Arendal · 51 ordinære aksjer
- HETLAND AGDER AS50,0 %Arendal · 51 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.