- Org.nr.
- 924 699 086
- Adresse
- Numedalsvegen 5751, 3628 Veggli
Driftsresultat−1 172 828−42,0 % margin
EBITDA−1 095 290før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 285 908−46,0 % margin
Egenkapital−929 198−102,8 % av eiendelene
HMS Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 699 086
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 13.02.2020
- Registrert
- 04.03.2020
- Adresse
- Numedalsvegen 5751, 3628 Veggli
- Postadresse
- Kleppenvegen 59
- Kommune
- Rollag
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HMS Utvikling AS924 774 207 · ROLLAG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, oppføring, drift, utleie og salg av fast eiendom samt hva som står i en naturlig tilknytting til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 795 206 | 498 850 | 3 970 926 | 6 580 585 | 4 500 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 122 312 | 192 800 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 795 206 | 498 850 | 4 093 238 | 6 773 385 | 4 500 000 |
| Varekostnad | 3 723 524 | 562 386 | 3 289 870 | 6 200 122 | 3 314 196 |
| Avskrivning | 77 538 | 77 538 | 77 538 | 77 538 | 12 923 |
| Annen driftskostnad | 166 971 | 284 721 | 224 443 | 317 935 | 88 850 |
| Sum driftskostnader | 3 968 034 | 924 645 | 3 591 851 | 6 595 595 | 3 415 969 |
| Driftsresultat | −1 172 828 | −425 795 | 501 387 | 177 790 | 1 084 031 |
| Annen finansinntekt | 18 | 7 924 | 258 | 19 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 258 | 19 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 5 450 | 77 964 | 51 841 | - | - |
| Annen finanskostnad | 107 648 | 124 992 | 16 408 | 357 920 | 71 279 |
| Sum finanskostnader | - | - | 68 249 | 357 920 | 71 279 |
| Netto finans | −113 080 | −195 032 | −67 991 | −357 901 | −71 279 |
| Resultat før skatt | - | - | 433 396 | −180 111 | 1 012 752 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 102 608 | −39 539 | 213 603 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 330 788 | −140 572 | 799 149 |
| Årsresultat | −1 285 908 | −620 827 | 330 788 | −140 572 | 799 149 |
| Udekket tap | −959 197 | - | - | - | 31 259 |
| Overføringer annen egenkapital | −326 711 | −620 827 | 330 788 | −140 572 | 767 890 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 285 908 | −620 827 | 330 788 | −140 572 | 799 149 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 64 613 | 142 151 | 219 689 | 297 227 | 374 765 |
| Sum varige driftsmidler | 64 613 | 142 151 | 219 689 | 297 227 | 374 765 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 10 000 | 10 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 10 000 | 10 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 64 613 | 152 151 | 229 689 | 297 227 | 374 765 |
| Sum varer | 801 163 | 4 426 048 | 3 955 620 | 5 488 509 | 5 975 537 |
| Kundefordringer | 3 375 | 3 375 | 150 000 | 384 825 | - |
| Andre fordringer | 2 342 | 30 897 | 1 913 205 | 1 692 095 | 82 540 |
| Sum fordringer | 5 718 | 34 272 | 2 063 205 | 2 076 920 | 82 540 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 32 473 | 8 475 | 7 084 | 294 019 | 47 170 |
| Sum omløpsmidler | 839 353 | 4 468 795 | 6 025 909 | 7 859 447 | 6 105 246 |
| Sum eiendeler | 903 966 | 4 620 946 | 6 255 598 | 8 156 674 | 6 480 011 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | −959 198 | 326 710 | 947 537 | 616 748 | 757 320 |
| Sum opptjent egenkapital | −959 198 | 326 710 | 947 537 | 616 748 | 757 320 |
| Sum egenkapital | −929 198 | 356 710 | 977 537 | 646 748 | 787 320 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 7 804 | 7 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 7 804 | 47 343 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 504 860 | 504 860 | 1 004 860 | 1 004 860 | 1 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 282 671 | 1 385 454 | 150 558 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 787 531 | 1 890 314 | 1 155 418 | 1 004 860 | 1 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 155 418 | 1 012 664 | 1 047 343 |
| Leverandørgjeld | 25 897 | 32 193 | 7 176 | 777 707 | 293 534 |
| Betalbar skatt | - | - | 110 412 | - | 166 260 |
| Annen kortsiktig gjeld | 19 736 | 2 341 729 | 4 005 055 | 2 000 820 | 234 907 |
| Sum kortsiktig gjeld | 45 633 | 2 373 922 | 4 122 643 | 6 497 262 | 4 645 348 |
| Sum gjeld | 1 833 164 | 4 264 236 | 5 278 061 | 7 509 926 | 5 692 691 |
| Sum egenkapital og gjeld | 903 966 | 4 620 946 | 6 255 598 | 8 156 674 | 6 480 011 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 18,39▲ | 1,88 | 1,46 | 1,21 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,97▼ | 11,95 | 5,40 | 11,61 | 7,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −42,5 %▼ | −7,7 % | 7,0 % | 2,4 % | 16,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −42,0 %▲ | −85,4 % | 12,2 % | 2,6 % | 24,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −46,0 %▲ | −124,5 % | 8,1 % | −2,1 % | 17,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −102,8 %▼ | 7,7 % | 15,6 % | 7,9 % | 12,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HMS Utvikling AS−42,0 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−2002040
HMS Utvikling AS−42,0 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−60 %−40−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Einar Stølan | 1966 |
| Styrets leder | Torstein Lindheim | 1950 |
| Styremedlem | Jan Einar Stølan | 1966 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stølan Utvikling AS50,0 %Bø I Telemark · 150 ordinære aksjer
- DEVEG EIENDOM AS50,0 %Veggli · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.