- Org.nr.
- 926 533 606
- Adresse
- c/o Location Holding AS, Ryenstubben 7, 0679 Oslo
Driftsresultat231 8790,5 % margin
Årsresultat−324 751−0,6 % margin
Egenkapital−2 321 235−5,9 % av eiendelene
Holmenfaret Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 533 606
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.01.2021
- Registrert
- 05.02.2021
- Adresse
- c/o Location Holding AS, Ryenstubben 7, 0679 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 439)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Holmenfaret Utvikling AS926 709 097 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og utvikling av eiendom, samt alt som naturlig faller inn under dette.
Tidligere navn
- OLE MOSES VEI AS05.02.2021 til 25.04.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 50 993 717 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 3 050 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 50 996 767 | - | 41 765 937 | 0 | 108 416 |
| Varekostnad | 50 488 434 | - | 41 870 037 | 2 000 000 | - |
| Annen driftskostnad | 276 454 | 50 547 | 46 689 | 532 454 | - |
| Sum driftskostnader | 50 764 888 | 50 547 | 41 916 726 | 2 532 454 | 16 350 |
| Driftsresultat | 231 879 | −50 547 | −150 789 | −2 532 454 | 92 066 |
| Annen renteinntekt | 14 942 | 29 184 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 14 942 | 29 184 | 9 772 | 5 482 | 120 |
| Annen rentekostnad | - | 891 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 891 | - | - | - |
| Netto finans | 14 942 | 28 293 | 9 772 | 5 482 | 120 |
| Resultat før skatt | 246 821 | −22 254 | −141 017 | −2 526 972 | 92 186 |
| Skattekostnad på resultat | 571 572 | −4 895 | −31 024 | −555 934 | - |
| Årsresultat | −324 751 | −17 359 | −109 993 | −1 971 038 | 2 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −324 751 | −17 359 | - | - | - |
| Totalresultat | −324 751 | −17 359 | - | - | - |
| Udekket tap | −324 751 | −17 359 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −324 751 | −17 359 | - | - | - |
| Sum varer | 38 606 562 | 71 476 744 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 134 775 | 79 108 | - | - | - |
| Sum fordringer | 134 775 | 79 108 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 737 604 | 4 008 867 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 737 604 | 4 008 867 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 39 478 941 | 75 564 719 | 29 318 076 | 40 490 875 | 19 833 753 |
| Sum eiendeler | 39 478 941 | 76 136 291 | 29 884 753 | 41 026 528 | 19 833 753 |
| Utsatt skattefordel | - | 571 572 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 571 572 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | 571 572 | 566 677 | 535 653 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 2 351 235 | 2 026 485 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 351 235 | −2 026 485 | −2 009 126 | −1 899 133 | 71 905 |
| Sum egenkapital | −2 321 235 | −1 996 485 | −1 979 126 | −1 869 133 | 101 905 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 408 322 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 16 408 322 | - | 0 | 0 | 20 281 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 800 000 | 63 752 288 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 3 796 045 | 9 180 592 | - | - | - |
| Gjeld til nærstående | 4 095 809 | 4 699 896 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 700 000 | 500 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 391 855 | 78 132 776 | 31 863 879 | 42 895 661 | 19 711 567 |
| Sum gjeld | 41 800 177 | 78 132 776 | 31 863 879 | 42 895 661 | 19 731 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 39 478 941 | 76 136 291 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,55▲ | 0,97 | 0,92 | 0,94 | 1,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −18,01▲ | −39,14 | −16,10 | −22,95 | 193,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▲ | −0,0 % | −0,4 % | −8,3 % | 0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 % | - | −0,4 % | - | 84,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,6 % | - | −0,3 % | - | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −5,9 %▼ | −2,6 % | −6,6 % | −4,6 % | 0,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Holmenfaret Utvikling AS0,5 %
51,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Holmenfaret Utvikling AS0,5 % 51,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Andre Falchenberg | 1978 |
| Styremedlem | Espen Christopher Fasting | 1969 |
| Revisor | MOORE AS823 389 272 | - |
| Regnskapsfører | AK REGNSKAP NYSTAD AS921 744 609 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Location Holding AS50,0 %Oslo · 50 ordinære aksjer
- ECF HOLDING AS33,0 %Oslo · 33 ordinære aksjer
- Sanmar Eiendom AS17,0 %Fornebu · 17 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.