- Org.nr.
- 912 874 834
- Adresse
- Vestenga 8A, 1413 Tårnåsen
Driftsresultat1 104 18865,0 % margin
EBITDA1 114 888før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 905 924
Egenkapital43 166 52999,8 % av eiendelene
Investeringskompaniet AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 874 834
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 18.10.2013
- Registrert
- 12.12.2013
- Adresse
- Vestenga 8A, 1413 Tårnåsen
- Postadresse
- c/o R Støen, Vestenga 8A
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nordre Follo (121)
- Aksjekapital
- 86 700
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Investeringskompaniet AS930 399 442 · NORDRE FOLLO · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskaper, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avkastning på finansinvesteringer | 1 698 534 | 6 353 341 | 1 393 268 | 9 310 709 | 457 183 |
| Sum driftsinntekter | 1 698 534 | 6 353 341 | 1 393 268 | 9 310 709 | 457 183 |
| Lønnskostnad | 4 392 | - | - | - | - |
| Avskrivning | 10 700 | 10 700 | 9 400 | - | - |
| Annen driftskostnad | 579 254 | 578 148 | 630 596 | 738 212 | 457 082 |
| Sum driftskostnader | 594 346 | 588 848 | 639 996 | 738 212 | 457 082 |
| Driftsresultat | 1 104 188 | 5 764 493 | 753 272 | 8 572 497 | 102 |
| Annen renteinntekt | 12 137 | 482 437 | 133 348 | 49 003 | 79 |
| Sum finansinntekter | 12 137 | 482 437 | 133 348 | 49 003 | 79 |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | −789 599 | −890 043 | −1 014 011 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | 1 188 | 59 772 | 2 | 6 511 |
| Sum finanskostnader | −789 599 | −888 855 | −954 239 | 2 | 6 511 |
| Netto finans | 801 736 | 1 371 293 | 1 087 587 | 49 001 | −6 432 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 840 859 | 8 621 498 | −6 331 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 840 859 | 8 621 498 | −6 331 |
| Resultat før skattekostnad | 1 905 924 | 7 135 785 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 905 924 | 7 135 785 | 1 840 859 | 8 621 498 | −6 331 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 905 924 | 7 135 785 | 1 840 859 | 8 621 498 | −6 331 |
| Totalresultat | 1 905 924 | 7 135 785 | 1 840 859 | 8 621 498 | −6 331 |
| Ordinært utbytte | 5 490 508 | 5 415 675 | 5 229 000 | 7 841 000 | 4 294 000 |
| Konsernbidrag | - | −782 404 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 2 502 514 | - | 780 498 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −3 584 584 | - | −3 388 141 | - | −4 300 331 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 905 924 | 7 135 785 | 1 840 859 | 8 621 498 | −6 331 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | 204 348 | 215 048 | 225 748 | 35 489 | 31 390 |
| Sum varige driftsmidler | 204 348 | 215 048 | 225 748 | 35 489 | - |
| Investering i datterselskap | 1 030 000 | 1 030 000 | 30 000 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 357 560 | 357 000 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 267 996 | 5 449 756 | 4 559 713 | 4 202 383 | 22 798 765 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 655 555 | 6 836 756 | 4 589 713 | 4 202 383 | 22 798 765 |
| Sum anleggsmidler | 5 859 903 | 7 051 804 | 4 815 461 | 4 237 872 | 22 798 765 |
| Andre kortsiktige fordringer | 201 625 | 1 034 171 | 4 385 137 | 1 429 019 | 3 074 567 |
| Sum fordringer | 201 625 | 1 034 171 | 4 385 137 | 1 429 019 | 3 074 567 |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | 30 268 416 | 25 761 693 | 27 189 006 | 23 592 688 | 12 456 067 |
| Obligasjoner og pengemarkedsfond | 6 877 543 | 13 689 604 | 7 435 719 | 16 941 847 | 8 788 892 |
| Sum investeringer | 37 145 959 | 39 451 297 | 34 624 725 | 40 534 535 | 21 244 960 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 56 547 | 136 593 | 540 387 | 1 540 337 | 323 556 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 56 547 | 136 593 | 540 387 | 1 540 337 | 323 556 |
| Sum omløpsmidler | 37 404 131 | 40 622 060 | 39 550 249 | 43 503 892 | 24 643 083 |
| Sum eiendeler | 43 264 034 | 47 673 865 | 44 365 710 | 47 741 764 | 47 441 848 |
| Aksjekapital | 86 700 | 86 700 | 86 700 | 86 700 | 86 700 |
| Overkurs | 183 338 | 183 338 | 183 338 | 183 338 | 183 338 |
| Sum innskutt egenkapital | 270 038 | 270 038 | 270 038 | 270 038 | 270 038 |
| Annen egenkapital | 42 896 491 | 46 481 075 | 43 978 560 | 47 366 701 | 46 586 202 |
| Sum opptjent egenkapital | 42 896 491 | 46 481 075 | 43 978 560 | 47 366 701 | 46 586 202 |
| Sum egenkapital | 43 166 529 | 46 751 113 | 44 248 598 | 47 636 739 | 46 856 240 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 789 599 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 789 599 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 789 599 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 045 | 51 417 | 28 500 | 8 875 | 32 125 |
| Utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 91 461 | 81 736 | 88 612 | 96 150 | 53 482 |
| Sum kortsiktig gjeld | 97 506 | 133 153 | 117 112 | 105 025 | 585 607 |
| Sum gjeld | 97 506 | 922 752 | 117 112 | 105 025 | 585 607 |
| Sum egenkapital og gjeld | 43 264 034 | 47 673 865 | 44 365 710 | 47 741 764 | 47 441 847 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 383,61▲ | 305,08 | 337,71 | 414,22 | 42,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,02 | 0,00 | 0,00 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▼ | 13,6 % | 1,9 % | 18,1 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 65,0 %▼ | 90,7 % | 54,1 % | 92,1 % | 0,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 112,2 %▼ | 112,3 % | 132,1 % | 92,6 % | −1,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 98,1 % | 99,7 % | 99,8 % | 98,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Investeringskompaniet AS65,0 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Investeringskompaniet AS65,0 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Richard Støen | 1975 |
| Varamedlem | Cathrine Ysterud Støen | 1978 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RICHARD STØEN100,0 %f. 1975 · Tårnåsen · 28 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 931 469 347 · 30 ordinære aksjer
- 933 794 156 · 1 000 ordinære aksjer
- 922 845 182 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.