- Org.nr.
- 916 859 686
- Adresse
- c/o Garvergården Holding AS, Storgata 7, 2408 Elverum
- Hovedeier
- Garvergården Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 237 65327,6 % margin
Årsresultat314 8807,0 % margin
Egenkapital1 001 5457,2 % av eiendelene
Lunkegården AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 859 686
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 12.02.2016
- Registrert
- 08.03.2016
- Adresse
- c/o Garvergården Holding AS, Storgata 7, 2408 Elverum
- Kommune
- Elverum
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Elverum (37)
- Aksjekapital
- 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lunkegården AS916 867 336 · ELVERUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie, utvikle og forvalte fast eiendom, herunder gjennom eierskap i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 4 744 223 | 4 080 931 | 3 844 941 |
| Annen driftsinntekt | - | - | −157 062 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 481 144 | 4 533 408 | 4 587 161 | 4 080 931 | 3 844 941 |
| Lønnskostnad | - | 615 129 | 596 539 | 738 847 | 531 878 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 537 936 | - | - | 652 200 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 537 936 | 581 703 | - |
| Annen driftskostnad | - | 2 229 172 | 2 076 118 | 2 216 566 | 1 842 200 |
| Sum driftskostnader | 3 243 490 | 3 382 236 | 3 210 593 | 3 537 115 | 3 026 278 |
| Driftsresultat | 1 237 653 | 1 151 172 | 1 376 568 | 543 816 | 818 664 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 467 | 48 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 4 573 | 5 486 | 4 174 |
| Sum finansinntekter | 9 305 | 11 306 | 6 040 | 5 534 | 4 174 |
| Annen rentekostnad | - | - | 935 301 | 613 326 | 465 454 |
| Sum finanskostnader | 907 754 | 1 051 409 | 935 301 | 613 326 | 465 454 |
| Netto finans | −898 449 | −1 040 103 | −929 261 | −607 792 | −461 280 |
| Resultat før skatt | 339 204 | 111 069 | 447 307 | −63 977 | 357 384 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 142 920 | - | - | 222 108 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 214 166 | 119 391 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 233 141 | −183 368 | 135 276 |
| Årsresultat | 314 880 | −31 851 | 233 141 | −183 368 | 135 276 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 233 141 | −183 368 | - |
| Totalresultat | - | - | 233 141 | −183 368 | - |
| Udekket tap | - | - | 233 141 | −183 368 | 135 276 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 233 141 | −183 368 | 135 276 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 13 218 865 | 13 751 200 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 7 499 | 13 100 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 13 226 364 | 13 764 300 | 14 329 200 |
| Sum anleggsmidler | 12 511 154 | 12 688 428 | 13 226 364 | 13 764 300 | 14 329 200 |
| Kundefordringer | - | - | 292 777 | 500 023 | 302 354 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 71 427 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 261 782 | 107 447 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 1 084 169 | 1 081 260 | 986 260 |
| Sum fordringer | - | - | 1 638 728 | 1 688 730 | 1 360 040 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 052 724 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 922 564 | 270 295 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 922 564 | 270 295 | 1 052 724 |
| Sum omløpsmidler | 1 456 979 | 2 346 077 | 2 561 292 | 1 959 025 | 2 412 764 |
| Sum eiendeler | 13 968 134 | 15 034 504 | 15 787 656 | 15 723 324 | 16 741 964 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 14 329 200 |
| Aksjekapital | - | - | 600 000 | 600 000 | - |
| Overkurs | - | - | 1 890 288 | 1 890 288 | 1 890 288 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 490 288 | 2 490 288 | 2 490 288 | 2 490 288 | 2 490 288 |
| Udekket tap | - | - | 1 884 913 | 1 884 913 | 1 701 545 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 488 743 | −1 683 623 | −1 651 772 | −1 884 913 | −1 701 545 |
| Sum egenkapital | 1 001 545 | 806 665 | 838 516 | 605 375 | 788 743 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 14 432 845 | 14 629 877 | 15 210 871 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 14 432 845 | 14 629 877 | 15 210 871 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 168 827 | 13 832 469 | 14 432 845 | 14 629 877 | 15 210 871 |
| Leverandørgjeld | - | - | 68 785 | 52 134 | 57 927 |
| Betalbar skatt | - | - | 214 166 | 119 391 | 222 108 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 47 282 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 88 412 | 88 412 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 47 465 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 185 879 | 153 425 | 326 621 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 797 761 | 395 370 | 516 295 | - | 742 350 |
| Sum gjeld | 12 966 588 | 14 227 839 | 14 949 140 | 15 117 949 | 15 953 221 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 15 787 656 | 15 723 324 | 16 741 964 |
| å kr 4 000,00) | - | - | - | - | 600 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,30▼ | 5,93 | 4,96 | - | 3,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,95▼ | 17,64 | 17,83 | 24,97 | 20,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,6 %▲ | 7,5 % | 8,8 % | 3,4 % | 4,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,6 %▲ | 25,4 % | 30,0 % | 13,3 % | 21,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▲ | −0,7 % | 5,1 % | −4,5 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,2 %▲ | 5,4 % | 5,3 % | 3,9 % | 4,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lunkegården AS27,6 %
4,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Lunkegården AS27,6 % 4,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vivi-Mariann Lunke Røhne | 1960 |
| Styrets leder | Birger Lunke | 1956 |
| Styremedlem | Grethe Lill Lunke | 1959 |
| Styremedlem | Vivi-Mariann Lunke Røhne | 1960 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIRINGEN VÅLER AS979 484 518 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Garvergården Holding AS100,0 %Elverum · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Garvergården Holding AS
- Garvergården AS100,0 %
- Lunkegården AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.