- Org.nr.
- 924 823 615
- Adresse
- Storlinna 122, 2770 Jaren
Driftsresultat552 3937,3 % margin
Årsresultat−251 146−3,3 % margin
Egenkapital1 466 2697,7 % av eiendelene
Lygnagrenda AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 823 615
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 04.03.2020
- Registrert
- 24.03.2020
- Adresse
- Storlinna 122, 2770 Jaren
- Kommune
- Gran
- Aksjekapital
- 3 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lygnagrenda AS936 828 183 · GRAN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, bygging og salg av fritidsleiligheter og hytter på Lygna, samt alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 290 000 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 235 082 | 173 831 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 525 082 | 173 831 | 40 750 | 7 739 436 | - |
| Varekostnad | 6 766 411 | 48 953 | 26 016 | 6 377 488 | - |
| Annen driftskostnad | 206 278 | 177 242 | 192 390 | 233 324 | 31 126 |
| Sum driftskostnader | 6 972 689 | 226 195 | 218 406 | 6 610 812 | 31 126 |
| Driftsresultat | 552 393 | −52 364 | −177 656 | 1 128 624 | −31 126 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 073 608 | 565 053 | −31 126 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −236 194 | 124 509 | −6 847 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −24 279 |
| Annen renteinntekt | 179 198 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 526 | 1 425 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 180 724 | 1 425 | 688 | 6 229 | - |
| Annen rentekostnad | 1 055 100 | 1 038 858 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 055 100 | 1 038 858 | 896 639 | 569 800 | - |
| Netto finans | −874 375 | −1 037 433 | −895 951 | −563 571 | - |
| Resultat før skattekostnad | −321 982 | −1 089 797 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −70 836 | −239 755 | - | - | - |
| Årsresultat | −251 146 | −850 042 | −837 414 | 440 544 | −24 279 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −251 146 | −850 042 | - | - | −24 279 |
| Totalresultat | −251 146 | −850 042 | - | - | −24 279 |
| Udekket tap | −251 146 | −850 042 | - | - | −24 279 |
| Sum overføringer og disponeringer | −251 146 | −850 042 | - | - | −24 279 |
| Utsatt skattefordel | 546 785 | 475 949 | - | - | 10 061 |
| Sum immaterielle eiendeler | 546 785 | 475 949 | - | - | 10 061 |
| Sum anleggsmidler | 546 785 | 475 949 | 236 194 | 0 | 10 061 |
| Sum varer | 12 060 930 | 14 318 801 | - | - | 7 041 064 |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 667 | 64 633 | - | - | 76 875 |
| Sum fordringer | 61 667 | 64 633 | - | - | 76 875 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 421 126 | 3 430 415 | - | - | 14 971 088 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 421 126 | 3 430 415 | - | - | 14 971 088 |
| Sum omløpsmidler | 18 543 723 | 17 813 849 | 17 894 867 | 18 482 218 | 22 089 027 |
| Sum eiendeler | 19 090 508 | 18 289 798 | 18 131 061 | 18 482 218 | 22 099 088 |
| Aksjekapital | 3 000 000 | 3 000 000 | - | - | 3 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 |
| Udekket tap | 1 533 731 | 1 282 584 | - | - | 35 672 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 533 731 | −1 282 584 | −432 542 | 404 872 | −35 672 |
| Sum egenkapital | 1 466 269 | 1 717 416 | 2 567 458 | 3 404 872 | 2 964 328 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 14 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 17 558 989 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 17 558 989 | 16 503 923 | - | - | 14 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 17 558 989 | - | 15 465 064 | 14 569 800 | 14 000 000 |
| Leverandørgjeld | 53 136 | 53 086 | - | - | 5 134 760 |
| Annen kortsiktig gjeld | 12 114 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 249 | 68 459 | 98 539 | 507 546 | 5 134 760 |
| Sum gjeld | 17 624 238 | 16 572 382 | 15 563 603 | 15 077 346 | 19 134 760 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 090 508 | 18 289 798 | - | - | 22 099 088 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 284,20▲ | 260,21 | 181,60 | 36,41 | 4,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,02▲ | 9,65 | 6,06 | 4,43 | 6,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,9 %▲ | −0,3 % | −1,0 % | 5,6 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▲ | −30,1 % | −436,0 % | 14,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,3 %▲ | −489,0 % | −2 055,0 % | 5,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,7 %▼ | 9,4 % | 14,2 % | 18,4 % | 13,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lygnagrenda AS7,3 %
7,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Lygnagrenda AS7,3 % 7,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Haverstad | 1999 |
| Styrets leder | Knut Sletta | 1966 |
| Styremedlem | Andreas Haverstad | 1999 |
| Styremedlem | Audun Skattebo | 1972 |
| Styremedlem | Terje Heggen | 1977 |
| Revisor | GUDBRANDSDAL REVISJON AS979 122 616 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VENA FRITIDSEIENDOM AS50,0 %Vinstra · 1 500 ordinære aksjer
- Jaren · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.