- Org.nr.
- 928 709 582
- Adresse
- Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Hovedeier
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS, 59,6 %
Driftsresultat−199 553ikke oppgitt
Årsresultat−901 326ikke oppgitt
Egenkapital6 717 63497,4 % av eiendelene
MALLING & CO VENTURE AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 709 582
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 17.01.2022
- Registrert
- 09.02.2022
- Adresse
- Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 544 143
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, andeler og verdipapirer samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 180 449 | 51 328 | 13 789 |
| Sum driftskostnader | 199 553 | 180 449 | 51 328 | 13 789 |
| Driftsresultat | −199 553 | −180 449 | −51 328 | −13 789 |
| Annen renteinntekt | - | - | 2 090 | 1 736 |
| Sum finansinntekter | 8 228 | 8 530 | 2 090 | 1 736 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 119 857 | 33 904 |
| Sum finanskostnader | 710 000 | 2 498 500 | 119 857 | 33 904 |
| Netto finans | −701 772 | −2 489 970 | −117 767 | −32 168 |
| Resultat før skatt | −901 326 | −2 670 419 | −169 095 | −45 957 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 11 336 | −11 336 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −180 431 | −34 621 |
| Årsresultat | −901 326 | −2 670 419 | −180 431 | −34 621 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −180 431 | −34 621 |
| Totalresultat | - | - | −180 431 | −34 621 |
| Udekket tap | - | - | −180 431 | −34 621 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −180 431 | −34 621 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 9 186 992 | 2 749 992 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 9 186 992 | 2 749 992 |
| Sum anleggsmidler | 6 852 794 | 7 562 794 | 9 186 992 | 2 761 328 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 74 348 | 59 618 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 74 348 | 59 618 |
| Sum omløpsmidler | 42 368 | 526 142 | 74 348 | 59 618 |
| Sum eiendeler | 6 895 162 | 8 088 936 | 9 261 340 | 2 820 947 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 11 336 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 11 336 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | - | 4 430 | 4 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 504 430 | 10 489 432 | 104 430 | 104 430 |
| Udekket tap | - | - | 215 052 | 34 621 |
| Sum opptjent egenkapital | −3 786 796 | −2 885 471 | −215 052 | −34 621 |
| Sum egenkapital | 6 717 634 | 7 603 961 | −110 622 | 69 809 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 9 369 857 | 2 750 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 9 369 857 | 2 750 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 9 369 857 | 2 750 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 1 138 |
| Leverandørgjeld | - | - | 2 105 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 177 528 | 484 974 | 2 105 | 1 138 |
| Sum gjeld | 177 528 | 484 974 | 9 371 962 | 2 751 138 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 9 261 340 | 2 820 947 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,24▼ | 1,08 | 35,32 | 52,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,06 | −84,72 | 39,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,6 %▼ | −2,0 % | −0,8 % | −0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,4 %▲ | 94,0 % | −1,2 % | 2,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anders Berggren | 1965 |
| Styremedlem | Tor Arne Utgård | 1965 |
| Styremedlem | Peter Tidemand Malling | 1971 |
| Styremedlem | Jørn Melheim Bråteng | 1987 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 648 089 ordinære aksjer
- Petima Invest AS5,00 %Oslo · 54 414 ordinære aksjer
- LABA HOLDING AS4,50 %Oslo · 48 973 ordinære aksjer
- HILMA INVEST AS4,00 %Oslo · 43 531 ordinære aksjer
- BOAN INVEST AS3,00 %Blommenholm · 32 649 ordinære aksjer
- JC Interest AS2,99 %Oslo · 32 500 ordinære aksjer
- Limano AS2,50 %Hokksund · 27 207 ordinære aksjer
- Nextor AS2,50 %Hosle · 27 207 ordinære aksjer
- FAKS INVEST AS2,00 %Asker · 21 766 ordinære aksjer
- ALMO CONSULT AS2,00 %Gjettum · 21 766 ordinære aksjer
- + 8 andre12,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS
- MALLING LET.NO AS100,0 %
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS84,0 %
- MALLING & CO ENERGI OG MILJØ AS75,0 %
- MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS72,5 %
- MALLING & CO MARKETS AS70,0 %
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS52,0 %
- MALLING & CO VENTURE AS59,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Defigo AS4,91 %913 704 665 · 1 775 ordinære aksjer
- Findable AS2,43 %926 086 758 · 147 457 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.