- Org.nr.
- 926 577 395
- Adresse
- Steine 45, 5600 Norheimsund
Driftsresultat−205 840−7,2 % margin
Årsresultat−132 712−4,6 % margin
Egenkapital−143 934−2,1 % av eiendelene
Mateva AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 577 395
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 31.01.2021
- Registrert
- 11.02.2021
- Adresse
- Steine 45, 5600 Norheimsund
- Kommune
- Kvam
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Opparbeiding av VA-anlegg, vegar og tomter. Yte tenester og service på Kvamskogen på forretningsmessig grunnlag. Selskapet kan også delta i andre selskap med liknande føremål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 40 847 | 47 451 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 869 418 | 40 847 | 47 451 | 17 970 | 7 306 820 |
| Annen driftskostnad | - | 50 000 | 32 230 | 14 815 | 13 483 |
| Sum driftskostnader | 3 075 257 | 50 000 | 32 230 | 14 815 | 7 352 121 |
| Driftsresultat | −205 840 | −9 153 | 15 221 | 3 155 | −45 301 |
| Anna renteinntekt | - | 22 090 | 5 602 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 5 517 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 73 127 | 27 607 | 5 602 | 569 | - |
| Netto finans | 73 128 | 27 607 | 5 602 | 569 | 0 |
| Resultat før skatt | −132 712 | 18 454 | 20 823 | 3 724 | −45 301 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | 18 454 | 20 823 | - | - |
| Årsresultat | −132 712 | 18 454 | 20 823 | 3 724 | −84 224 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 18 454 | 20 823 | - | - |
| Totalresultat | - | 18 454 | 20 823 | - | - |
| Udekt tap | - | 18 454 | 20 823 | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | 18 454 | 20 823 | - | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 7 338 638 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 38 923 |
| Sum anleggsmiddel | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | 5 990 237 | 5 990 237 | - | - |
| Kundefordringer | - | 40 847 | 47 451 | - | - |
| Sum krav | - | 40 847 | 47 451 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 804 177 | 839 118 | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 804 177 | 839 118 | - | - |
| Sum omløpsmiddel | 6 702 548 | 6 835 261 | 6 876 806 | 7 420 582 | 10 698 896 |
| Sum eiendeler | 6 702 548 | 6 835 261 | 6 876 806 | 7 420 582 | 10 698 896 |
| Aksjekapital | - | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekt tap | - | 41 221 | 59 676 | - | - |
| Sum opptent eigenkapital | −173 934 | −41 221 | −59 676 | −80 499 | −84 224 |
| Sum egenkapital | −143 934 | −11 221 | −29 676 | −50 499 | −54 224 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 6 846 482 | 6 906 482 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 846 482 | 6 846 482 | 6 906 482 | 7 471 081 | 10 753 119 |
| Sum gjeld | 6 846 482 | 6 846 482 | 6 906 482 | 7 471 081 | 10 753 119 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 6 835 261 | 6 876 806 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,98▼ | 1,00 | 1,00 | 0,99 | 0,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −47,57▲ | −610,15 | −232,73 | −147,95 | −198,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,0 %▼ | 0,3 % | 0,3 % | 0,0 % | −0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,2 %▲ | −22,4 % | 32,1 % | 17,6 % | −0,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,6 %▼ | 45,2 % | 43,9 % | 20,7 % | −1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,1 %▼ | −0,2 % | −0,4 % | −0,7 % | −0,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mateva AS−7,2 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Mateva AS−7,2 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Alf Bjarne Høgenæs Steine | 1975 |
| Styrets leder | Alf Bjarne Høgenæs Steine | 1975 |
| Varamedlem | Alf Steine | 1947 |
| Regnskapsfører | HARDANGER REVISJON AS826 177 292 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ALF BJARNE HØGENÆS STEINE100,0 %f. 1975 · Norheimsund · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.