- Org.nr.
- 996 284 115
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Hovedeier
- SKIAB NORGESFASTIGHETER AS, 100 %
- Bransje
- Drift av hoteller
Driftsresultat6 818 32432,2 % margin
EBITDA18 476 608før av- og nedskrivninger
Årsresultat11 181 94552,9 % margin
Egenkapital234 946 45168,0 % av eiendelene
Mountain Resort Trysil AS er et aksjeselskap innen drift av hoteller, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 284 115
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 09.11.2010
- Registrert
- 09.12.2010
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Postadresse
- c/o Newsec PAM AS, Postboks 5666 Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 2 400 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mountain Resort Trysil AS932 508 931 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- NSH START II NR. 110 AS09.12.2010 til 04.07.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Utleieinntekt | 21 143 129 | 20 500 832 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 21 143 129 | 20 500 832 | 19 463 682 | - | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 11 658 284 | 11 878 858 | 12 252 462 | - | - |
| Andre driftskostnader | 2 666 521 | 1 848 287 | 1 501 966 | 259 716 | - |
| Sum driftskostnader | 14 324 805 | 13 727 145 | 13 754 428 | 259 716 | 2 259 303 |
| Driftsresultat | 6 818 324 | 6 773 687 | 5 709 254 | −259 716 | −2 259 303 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 4 362 894 | 2 947 361 | 1 535 821 | 5 088 295 | - |
| Finansinntekter | 13 883 | 4 444 | 13 679 | 8 659 | - |
| Sum finansinntekter | 4 376 778 | 2 951 804 | 1 549 500 | 5 096 954 | 364 684 |
| Annen rentekostnad | 546 | 7 438 | 1 479 | - | - |
| Finanskostnader | 12 611 | 5 475 | 7 370 | - | - |
| Sum finanskostnader | 13 157 | 12 913 | 8 849 | - | 96 584 509 |
| Netto finans | 4 363 621 | 2 938 891 | 1 540 651 | 5 096 954 | −96 219 825 |
| Resultat før skatt | - | - | 7 249 906 | 4 837 238 | −98 479 128 |
| Skattekostnad | - | - | −1 746 329 | - | 556 675 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 8 996 235 | 4 837 238 | - |
| Resultat før skattekostnad | 11 181 945 | 9 712 578 | - | - | - |
| Årsresultat | 11 181 945 | 9 712 578 | 8 996 235 | 4 837 238 | −99 035 803 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 181 945 | 9 712 578 | 8 996 235 | 4 837 238 | - |
| Totalresultat | 11 181 945 | 9 712 578 | 8 996 235 | 4 837 238 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 11 181 945 | 9 712 578 | 8 996 235 | 4 837 238 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 181 945 | 9 712 578 | 8 996 235 | 4 837 238 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 19 463 682 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 237 458 060 | 248 320 952 | 259 245 691 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 018 469 | 1 210 353 | 1 640 811 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 238 476 529 | 249 531 305 | 260 886 501 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 238 476 529 | 249 531 305 | 260 886 501 | 303 188 159 | 298 099 864 |
| Kundefordringer | 2 828 070 | 667 260 | 667 260 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 211 728 | 455 270 | 260 353 | 4 819 | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 103 937 134 | 83 279 103 | 62 389 156 | 1 189 055 | - |
| Sum fordringer | 106 976 932 | 84 401 633 | 63 316 769 | 1 193 874 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 675 | 6 675 | 6 675 | 6 600 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 675 | 6 675 | 6 675 | 6 600 | - |
| Sum omløpsmidler | 106 983 607 | 84 408 308 | 63 323 445 | 1 200 473 | 12 560 246 |
| Sum eiendeler | 345 460 137 | 333 939 613 | 324 209 946 | 304 388 632 | 310 660 110 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 152 720 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 150 468 159 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 303 188 159 | - |
| Aksjekapital | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | - |
| Overkurs | 17 074 112 | 17 074 112 | 17 074 112 | 17 074 112 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 172 898 474 | 172 898 474 | 172 898 474 | 172 898 474 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 192 372 587 | - | 192 372 587 | 192 372 587 | 192 372 587 |
| Annen egenkapital | 42 573 864 | - | 21 679 342 | 4 837 238 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 42 573 864 | - | 21 679 342 | 4 837 238 | - |
| Sum egenkapital | 234 946 451 | 223 764 506 | 214 051 928 | 197 209 824 | 192 372 587 |
| Ansvarlig lån | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 | 107 153 808 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 75 | 77 | - | - |
| Leverandørgjeld | 430 700 | 57 498 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 128 650 | 1 203 999 | 1 227 377 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 800 528 | 1 759 726 | 1 776 756 | 25 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 359 877 | 3 021 298 | 3 004 210 | 25 000 | 11 133 715 |
| Sum gjeld | 110 513 686 | 110 175 107 | 110 158 018 | 107 178 808 | 118 287 523 |
| Sum egenkapital og gjeld | 345 460 137 | 333 939 613 | 324 209 946 | 304 388 632 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 31,84▲ | 27,94 | 21,08 | 48,02 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,47▼ | 0,49 | 0,51 | 0,54 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,3 %▲ | 3,0 % | 2,3 % | 1,6 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 32,2 %▼ | 33,0 % | 29,3 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,9 %▲ | 47,4 % | 46,2 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 68,0 %▲ | 67,0 % | 66,0 % | 64,8 % | 61,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mountain Resort Trysil AS32,2 %
21,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
Radisson Hotels Norway AS2,5 % 2 532,8 mill.1 565 ansatte 2025
Scandic Hotels AS8,4 % 6 734,9 mill.5 500 ansatte 2025
Strawberry Services AS17,4 % 1 514,1 mill.302 ansatte 2025
Mountain Resort Trysil AS32,2 % 21,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Göran Dahl | 1961 |
| Styrets leder | Karl Göran Rickard Linder | 1968 |
| Styremedlem | Sara Elisabet Uggelberg | 1972 |
| Styremedlem | Bo Henrik Lundmark | 1973 |
| Styremedlem | Niclas Tom Winkvist | 1966 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT AS959 718 482 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SKIAB NORGESFASTIGHETER AS100,0 %Trondheim · 2 400 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SKIAB NORGESFASTIGHETER AS
- Trysil Hotellutvikling AS100,0 %
- Trysil Suiter AS100,0 %
- SKIAB INVEST AS100,0 %
- HEMSEDAL ALPIN HOTELL AS100,0 %
- Mountain Resort Trysil AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.