- Org.nr.
- 923 030 417
- Adresse
- c/o Tramonto AS, Sverres gate 2B, 7012 Trondheim
- Hovedeier
- BCTE HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat5 824 24521,6 % margin
Årsresultat4 075 02415,1 % margin
Egenkapital50 0001,8 % av eiendelene
Munkvollstien AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 030 417
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 06.06.2019
- Registrert
- 05.07.2019
- Adresse
- c/o Tramonto AS, Sverres gate 2B, 7012 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim (542)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Munkvollstien AS923 223 223 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling og bygging av bolig.
Tidligere navn
- SVERDRUPS VEI 18 AS05.07.2019 til 21.03.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 920 144 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 26 920 144 | - | 209 250 | 36 000 | 1 293 868 |
| Varekostnad | 20 641 908 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 453 991 | 116 168 | 175 488 | 59 526 | 287 232 |
| Sum driftskostnader | 21 095 899 | 116 168 | 175 488 | 59 526 | 287 232 |
| Driftsresultat | 5 824 245 | −116 168 | 33 763 | −23 526 | 1 006 636 |
| Annen renteinntekt | 81 162 | 7 858 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 81 162 | 7 858 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 681 017 | 1 284 572 | 878 595 | 392 788 | 280 842 |
| Sum finanskostnader | 681 017 | 1 284 572 | 878 595 | 392 788 | 280 842 |
| Netto finans | −599 855 | −1 276 714 | −878 595 | −392 788 | −280 842 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 725 794 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 159 675 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 566 119 |
| Resultat før skattekostnad | 5 224 390 | −1 392 882 | −844 832 | −416 314 | - |
| Skattekostnad l, | - | - | −185 863 | −91 589 | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 149 366 | −306 434 | - | - | - |
| Årsresultat | 4 075 024 | −1 086 448 | −658 969 | −324 725 | 566 119 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 075 024 | −1 086 448 | - | - | 566 119 |
| Totalresultat | 4 075 024 | −1 086 448 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 004 882 | - | - | - | 204 841 |
| Udekket tap | 2 070 142 | −1 086 448 | −658 969 | −324 725 | 361 278 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 075 024 | −1 086 448 | −658 969 | −324 725 | 566 119 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 209 250 | 36 000 | 1 293 868 |
| Kundefordringer | 175 000 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 550 532 | 135 070 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 725 532 | 135 070 | 0 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 234 478 | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 254 167 | 234 478 | 0 | 322 179 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 254 167 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 725 532 | 389 237 | 234 478 | - | 322 179 |
| Sum eiendeler | 2 725 532 | 17 384 824 | 12 212 861 | 11 142 457 | 322 179 |
| Utsatt skattefordel | - | 583 886 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 583 886 | 277 452 | 91 589 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 11 700 931 | 11 050 868 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | 16 411 701 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 16 411 701 | 11 700 931 | 11 050 868 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 16 995 587 | 11 978 383 | 11 142 457 | 0 |
| Utsatt skattefordel Il, | - | - | 277 452 | 91 589 | - |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Udekket tap | - | 2 070 142 | 983 695 | 324 726 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | −2 070 142 | −983 695 | −324 726 | - |
| Sum egenkapital | 50 000 | −2 020 142 | −933 695 | −274 726 | 50 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 19 013 045 | 10 127 901 | 10 266 196 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 19 013 045 | 10 127 901 | 10 266 196 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 279 678 | - | 10 127 901 | 10 266 196 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 733 367 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 96 540 | 391 922 | 110 161 | 21 964 | 9 562 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 570 362 | - | 2 698 494 | 1 129 023 | 262 617 |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 630 | - | 210 000 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 675 532 | 391 922 | 3 018 655 | 1 150 987 | 272 180 |
| Sum gjeld | 2 675 532 | 19 404 966 | 13 146 556 | 11 417 183 | 272 180 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 725 532 | 17 384 824 | 12 212 862 | 11 142 457 | 322 179 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02▲ | 0,99 | 0,08 | - | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 53,51▲ | −9,61 | −14,08 | −41,56 | 5,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 58,7 %▲ | −0,7 % | 0,3 % | −0,4 % | 312,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,6 % | - | 16,1 % | −65,4 % | 77,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,1 % | - | −314,9 % | −902,0 % | 43,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,8 %▲ | −11,6 % | −7,6 % | −2,5 % | 15,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Munkvollstien AS21,6 %
26,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Munkvollstien AS21,6 % 26,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Roger Torgersen | 1963 |
| Styremedlem | Eivind Sandø-Klemmetvoll | 1981 |
| Revisor | E.K. REVISJON AS990 455 376 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BCTE HOLDING AS100,0 %Trondheim · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BCTE HOLDING AS
- HANS FINNES GATE 3 AS100,0 %
- CECILIE LØVØS VEG 14 AS100,0 %
- DRAGVOLL ALLE AS86,0 %
- Munkvollstien AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.