- Org.nr.
- 918 753 907
- Adresse
- Hvamstubben 11, 2013 Skjetten
- Hovedeier
- Olavsgaard Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat−1 418 335
Årsresultat−1 107 800
Egenkapital107 1655,8 % av eiendelene
Olavsgaard Næringsbygg AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1982.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 753 907
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 20.08.1982
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Hvamstubben 11, 2013 Skjetten
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lillestrøm (894)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Olavsgaard Næringsbygg AS999 358 330 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skal være drift og finansiering av eiendom og hva deri står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 412 833 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 412 833 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen driftskostnad | 1 831 168 | 327 398 | 523 866 | 377 723 | 487 070 |
| Sum driftskostnader | 1 831 168 | 327 398 | 523 866 | 377 723 | 487 070 |
| Driftsresultat | −1 418 335 | −227 398 | −423 866 | −277 723 | −387 070 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 594 | 2 923 |
| Annen renteinntekt | 2 419 | 2 177 | 684 | 129 | 2 |
| Sum finansinntekter | 2 419 | 2 177 | 684 | 723 | 2 925 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 556 | 4 861 | 5 981 | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 785 | 4 175 | 53 614 | 324 | 301 |
| Sum finanskostnader | 4 341 | 9 036 | 59 595 | 324 | 301 |
| Netto finans | −1 921 | −6 859 | −58 910 | 399 | 2 624 |
| Resultat før skatt | - | - | −482 777 | −277 324 | −384 446 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −84 578 |
| Resultat før skattekostnad | −1 420 256 | −234 257 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −312 456 | −51 537 | −106 211 | −61 011 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −376 566 | −216 313 | −299 868 |
| Årsresultat | −1 107 800 | −182 720 | −376 566 | −216 313 | −299 868 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 107 800 | −182 720 | −376 566 | −216 313 | −299 868 |
| Totalresultat | −1 107 800 | −182 720 | −376 566 | −216 313 | - |
| Konsernbidrag | - | - | −376 566 | −216 313 | −299 869 |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 107 800 | −182 720 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 107 800 | −182 720 | −376 566 | −216 313 | −299 869 |
| Leieinntekter | - | - | - | - | 100 000 |
| Kundefordringer | 37 500 | - | 25 000 | 150 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 201 850 | - | - | 65 544 | - |
| Konsernfordringer | 1 602 138 | 244 335 | 641 397 | 279 593 | 831 848 |
| Sum fordringer | 1 841 488 | 244 335 | 666 397 | 495 137 | 831 848 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 21 768 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 21 768 |
| Sum omløpsmidler | 1 841 488 | 244 335 | 666 397 | 495 137 | 853 616 |
| Sum eiendeler | 1 841 488 | 244 335 | 666 397 | 495 137 | 853 616 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 7 165 | 7 165 | 7 165 | 7 165 | 7 165 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 165 | 7 165 | 7 165 | 7 165 | 7 165 |
| Sum egenkapital | 107 165 | 107 165 | 107 165 | 107 165 | 107 165 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 10 653 | 411 | 6 250 | 73 109 | 26 451 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 648 670 | 136 758 | 552 981 | 314 864 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 75 000 | - | - | - | 720 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 734 323 | 137 169 | 559 231 | 387 972 | 746 451 |
| Sum gjeld | 1 734 323 | 137 169 | 559 231 | 387 972 | 746 451 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 841 488 | 244 335 | 666 397 | 495 137 | 853 616 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▼ | 1,78 | 1,19 | 1,28 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 16,18▲ | 1,28 | 5,22 | 3,62 | 6,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −135,8 %▼ | −49,5 % | −72,9 % | −41,1 % | −45,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −343,6 %▼ | −227,4 % | −423,9 % | −277,7 % | −387,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −268,3 %▼ | −182,7 % | −376,6 % | −216,3 % | −299,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,8 %▼ | 43,9 % | 16,1 % | 21,6 % | 12,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Silje Irene Fjellheim | 1980 |
| Styrets leder | Silje Irene Fjellheim | 1980 |
| Styremedlem | Per Harald Fjellheim | 1953 |
| Styremedlem | Tove Karin Fjellheim | 1949 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Olavsgaard Eiendom AS100,0 %Skjetten · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Olavsgaard Gruppen AS
- Olavsgaard Eiendom AS100,0 %
- Olavsgaard Næringspark AS100,0 %
- Olavsgaard Hotell Eiendom AS100,0 %
- Winter Eiendom AS100,0 %
- LOSBY GOLFBYGG AS100,0 %
- Losbyveien Terrasse AS100,0 %
- Stasjonsgaarden AS100,0 %
- Strandgaarden AS100,0 %
- Masserud Utvikling AS100,0 %
- Stasjonsgaarden i AS100,0 %
- Brogaarden AS100,0 %
- LOSBY GODS EIENDOM AS94,6 %
- Olavsgaard Næringsbygg AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.