- Org.nr.
- 917 620 024
- Adresse
- Nedre Ullern terrasse 25, 0280 Oslo
- Hovedeier
- NAALA AS, 100 %
Driftsresultat−2 358 150−10,2 % margin
Årsresultat−5 395 968−23,4 % margin
Egenkapital−11 321 534−73,7 % av eiendelene
Raumyr Eiendom AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 620 024
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 14.08.2016
- Registrert
- 26.08.2016
- Adresse
- Nedre Ullern terrasse 25, 0280 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 439)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Raumyr Eiendom AS917 697 809 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og oppføring av fast eiendom med alt som naturlig hører med, samt deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 795 554 | 10 125 000 | - | - | 15 714 444 |
| Annen driftsinntekt | 250 000 | - | 132 192 | 76 803 | - |
| Sum driftsinntekter | 23 045 554 | 10 125 000 | 16 276 036 | 23 088 771 | 15 714 444 |
| Varekostnad | 24 913 883 | 4 994 163 | 16 811 782 | 24 140 269 | 18 708 486 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 42 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 17 917 | 42 000 | - |
| Annen driftskostnad | 489 821 | - | 306 087 | 326 719 | 190 669 |
| Sum driftskostnader | 25 403 703 | 5 420 180 | 17 135 786 | 24 508 987 | 18 941 155 |
| Driftsresultat | −2 358 150 | 4 704 820 | −859 749 | −1 420 216 | −3 226 711 |
| Annen renteinntekt | 8 071 | 202 | 9 223 | 347 | 325 |
| Annen finansinntekt | 1 182 | 5 627 | 4 213 | 3 391 | 1 476 |
| Sum finansinntekter | 9 253 | 5 829 | 13 436 | 3 738 | 1 801 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 258 094 | 1 644 131 | 956 597 |
| Annen rentekostnad 5, 6 1 607 O71 | - | 774 197 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 440 000 | 80 000 | 75 548 | −2 269 | 175 400 |
| Sum finanskostnader | - | - | 2 333 642 | 1 641 862 | 1 131 997 |
| Sum finanskostnader 3 047 O71 | - | 854 197 | - | - | - |
| Netto finans | −3 037 818 | −848 368 | −2 320 206 | −1 638 124 | −1 130 196 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 179 955 | −3 058 340 | −4 356 907 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −957 418 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 615 329 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 179 955 | −3 673 669 | −3 399 489 |
| Resultat før skattekostnad | −5 395 968 | 3 856 452 | - | - | - |
| Årsresultat | −5 395 968 | 3 856 452 | −3 179 955 | −3 673 669 | −3 399 489 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 395 968 | 3 856 452 | −3 179 955 | −3 673 669 | −3 399 489 |
| Totalresultat | −5 395 968 | 3 856 452 | −3 179 955 | −3 673 669 | - |
| Udekket tap | −5 395 968 | 3 856 452 | −3 179 955 | −3 673 669 | −3 017 137 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −382 352 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 395 968 | 3 856 452 | −3 179 955 | −3 673 669 | −3 399 489 |
| Andre langsiktige fordringer | 11 500 | 11 500 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 500 | 11 500 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Sum anleggsmidler | 11 500 | 11 500 | 10 000 | 27 917 | 685 246 |
| Varer | - | - | - | - | 21 776 890 |
| Sum varer | 11 301 064 | 21 171 176 | 9 577 273 | 24 835 288 | 21 776 890 |
| Opptjent ikke fakturert inntekt | - | - | - | - | 217 952 |
| Kundefordringer | 232 500 | 10 412 500 | 16 287 500 | 10 817 500 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 764 276 | 4 677 418 | 256 791 | 32 191 | 60 973 |
| Sum fordringer | 3 996 776 | 15 089 918 | 16 544 291 | 10 849 691 | 278 925 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 42 897 | 87 950 | 22 583 | 4 336 | 1 470 608 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 42 897 | 87 950 | 22 583 | 4 336 | 1 470 608 |
| Sum omløpsmidler | 15 340 738 | 36 349 044 | 26 144 147 | 35 689 316 | 23 526 423 |
| Sum eiendeler | 15 352 238 | 36 360 544 | 26 154 147 | 35 717 233 | 24 211 669 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 17 917 | 59 917 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 17 917 | 59 917 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 615 329 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 615 329 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −11 257 | −11 257 | −11 257 | −11 257 | −11 257 |
| Sum innskutt egenkapital | 88 743 | 88 743 | 88 743 | 88 743 | 88 743 |
| Udekket tap | 11 410 277 | 6 014 310 | 9 870 762 | 6 690 806 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −11 410 277 | −6 014 310 | −9 870 762 | −6 690 806 | - |
| Sum egenkapital | −11 321 534 | −5 925 567 | −9 782 019 | −6 602 063 | −2 928 394 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 000 000 | 5 750 000 | 16 585 733 | 18 827 439 | 13 106 398 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 000 000 | 5 750 000 | 16 585 733 | - | 13 106 398 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 000 000 | 5 750 000 | 16 585 733 | 18 827 439 | 13 106 398 |
| Leverandørgjeld | - | 142 991 | 247 669 | 3 723 379 | 3 348 946 |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 218 248 | 4 551 080 | 4 183 271 | 4 097 066 | 4 418 208 |
| Annen kortsiktig gjeld l, | - | - | 14 919 493 | 9 595 741 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 144 453 | 21 376 450 | - | - | 2 448 407 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 673 772 | 36 536 111 | 19 350 432 | 23 491 857 | 14 033 665 |
| Sum gjeld | 26 673 772 | 42 286 111 | 35 936 166 | 42 319 296 | 27 140 063 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 352 238 | 36 360 544 | 26 154 147 | 35 717 233 | 24 211 669 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▼ | 0,99 | 1,35 | 1,52 | 1,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,36▲ | −7,14 | −3,67 | −6,41 | −9,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,1 %▼ | 15,1 % | −2,7 % | −4,7 % | −13,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,2 %▼ | 46,5 % | −5,3 % | −6,2 % | −20,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −23,4 %▼ | 38,1 % | −19,5 % | −15,9 % | −21,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −73,7 %▼ | −16,3 % | −37,4 % | −18,5 % | −12,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Raumyr Eiendom AS−10,2 %
23,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Raumyr Eiendom AS−10,2 % 23,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Waldemar Naas | 1980 |
| Styremedlem | Harald Lauritzsen | 1953 |
| Revisor | BHL AS935 650 798 | - |
| Regnskapsfører | TANDEM AS947 857 169 | - |