- Org.nr.
- 917 966 443
- Adresse
- Industrivegen 9, 6657 Rindal
- Hovedeier
- Gåsvand Eiendom AS, 100 %
Rindalshytter Eiendom AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 966 443
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 12.10.2016
- Registrert
- 31.10.2016
- Adresse
- Industrivegen 9, 6657 Rindal
- Kommune
- Rindal
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rindalshytter Eiendom AS918 025 545 · RINDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsdrift og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 187 946 | - | 1 500 000 | 32 329 629 | 2 341 287 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 19 115 | 55 151 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 187 946 | - | 1 519 115 | 32 384 780 | 2 341 287 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 1 297 519 |
| Varekostnad | 1 626 964 | - | 1 001 400 | 24 208 115 | - |
| Annen driftskostnad | 204 142 | 325 769 | 455 932 | 823 242 | 164 642 |
| Sum driftskostnader | 1 831 106 | 325 769 | 1 457 332 | 25 031 357 | 1 462 161 |
| Driftsresultat | 1 356 839 | −325 769 | 61 782 | 7 353 423 | 879 126 |
| Annen renteinntekt | 13 410 | 288 213 | 163 289 | 8 731 | - |
| Sum finansinntekter | 13 410 | 288 213 | 163 289 | 8 731 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | 360 300 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 485 469 | 492 438 | 429 085 | 419 736 | 96 872 |
| Annen rentekostnad | 2 153 024 | 2 056 919 | 1 464 363 | 366 601 | 348 698 |
| Annen finanskostnad | - | 67 511 | 25 867 | - | 295 000 |
| Sum finanskostnader | 2 638 492 | 2 616 868 | 1 919 315 | 1 146 637 | 740 570 |
| Netto finans | −2 625 083 | −2 328 654 | −1 756 026 | −1 137 906 | −740 570 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 694 244 | 6 215 517 | 138 556 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 57 824 |
| Resultat før skattekostnad | −1 268 244 | −2 654 423 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −302 523 | −385 755 | 1 463 467 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 308 489 | 4 752 050 | 80 732 |
| Årsresultat | −1 268 244 | −2 351 900 | −1 308 489 | 4 752 050 | 80 732 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 268 244 | −2 351 900 | −1 308 489 | 4 752 050 | 80 732 |
| Totalresultat | −1 268 244 | −2 351 900 | −1 308 489 | 4 752 050 | 80 732 |
| Udekket tap | - | - | - | 80 419 | 80 732 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 4 671 631 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 268 244 | −2 351 900 | −1 308 489 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 268 244 | −2 351 900 | −1 308 489 | 4 752 050 | 80 732 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 560 300 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 82 702 | 82 702 | 82 702 | 82 702 | 82 702 |
| Andre langsiktige fordringer | 3 188 119 | 1 636 367 | 1 777 799 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 470 821 | 1 919 069 | 2 060 501 | 282 702 | 643 002 |
| Sum anleggsmidler | 3 470 821 | 1 919 069 | 2 060 501 | 282 702 | 643 002 |
| Lager av varer og annen beholdning | 41 298 702 | 42 637 314 | 42 269 541 | 24 344 786 | 34 449 157 |
| Sum varer | 41 298 702 | 42 637 314 | 42 269 541 | 24 344 786 | 34 449 157 |
| Kundefordringer | 25 000 | 41 609 | 2 429 902 | 4 865 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 271 359 | 258 237 | 241 133 | 118 731 | 744 033 |
| Konsernfordringer | 1 750 866 | 1 750 866 | 388 574 | - | - |
| Sum fordringer | 2 047 225 | 2 050 711 | 3 059 609 | 4 983 731 | 744 033 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 3 619 537 | 958 193 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 3 619 537 | - | 958 193 |
| Sum omløpsmidler | 43 345 927 | 44 688 026 | 45 329 150 | 32 948 054 | 36 151 383 |
| Sum eiendeler | 46 816 748 | 46 607 095 | 47 389 651 | 33 230 756 | 36 794 385 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 796 016 | 1 053 018 | −9 570 | −9 570 | −9 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 796 016 | 2 053 018 | 990 430 | 990 430 | 990 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 80 419 |
| Annen egenkapital | - | 1 011 242 | 3 363 142 | 4 671 631 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 1 011 242 | 3 363 142 | 4 671 631 | −80 419 |
| Sum egenkapital | 1 796 016 | 3 064 260 | 4 353 572 | 5 662 061 | 910 011 |
| Utsatt skatt | - | - | 2 819 | - | 4 405 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 2 819 | - | 4 405 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 28 540 000 | 28 540 000 | 28 540 000 | 17 500 000 | 19 916 205 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 9 036 183 | 8 581 315 | 8 119 918 | 7 717 626 | 14 558 415 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 37 576 183 | 37 121 315 | 36 659 918 | 25 217 626 | 34 474 620 |
| Sum langsiktig gjeld | 37 576 183 | 37 121 315 | 36 662 737 | 25 217 626 | 34 479 025 |
| Leverandørgjeld | 102 939 | 100 802 | 1 492 012 | 255 413 | 456 841 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 1 467 872 | 53 419 |
| Kortsiktig konserngjeld | 607 917 | 577 316 | 546 275 | 519 482 | 501 743 |
| Annen kortsiktig gjeld | 35 960 | 174 546 | 173 575 | 108 301 | 393 345 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 444 549 | 6 421 520 | 6 373 341 | 2 351 068 | 1 405 348 |
| Sum gjeld | 45 020 732 | 43 542 835 | 43 036 078 | 27 568 695 | 35 884 374 |
| Sum egenkapital og gjeld | 46 816 748 | 46 607 095 | 47 389 651 | 33 230 756 | 36 794 385 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,82▼ | 6,96 | 7,11 | 14,01 | 25,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 25,07▲ | 14,21 | 9,89 | 4,87 | 39,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▲ | −0,1 % | 0,6 % | 21,0 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 42,6 % | - | 4,1 % | 22,7 % | 37,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −39,8 % | - | −86,1 % | 14,7 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,8 %▼ | 6,6 % | 9,2 % | 17,0 % | 2,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hege Gåsvand | 1972 |
| Styremedlem | Kirsti Helgetun | 1967 |
| Styremedlem | Per Jarle Eide | 1964 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SOLDI REGNSKAP AS847 812 362 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gåsvand Eiendom AS100,0 %Rindal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gåsvand Eiendom AS
- Rindalshytter AS100,0 %
- Rindal Byggevare AS100,0 %
- Rindalshytter Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kvalpøya Utvikling AS33,3 %920 034 659 · 100 ordinære aksjer
- SØRBYGDA INFRA AS16,5 %825 583 092 · 82 702 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.