- Org.nr.
- 927 424 649
- Adresse
- Loneveien 308, 4642 Søgne
- Hovedeier
- HELLVIK HUS SØR EIENDOMSUTVIKLING AS, 76,8 %
Driftsresultat42 1800,5 % margin
Årsresultat−57 596−0,6 % margin
Egenkapital27 997 67817,0 % av eiendelene
Sandnesheia AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 424 649
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 25.06.2021
- Registrert
- 15.07.2021
- Adresse
- Loneveien 308, 4642 Søgne
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Kristiansand (474)
- Aksjekapital
- 5 820 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utvikling av fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Selskapet kan også delta i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 350 000 | 2 900 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 350 000 | 2 900 000 | 39 100 000 | - | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −26 479 000 | −26 133 989 | - | - | −33 021 158 |
| Varekostnad | 35 454 312 | 28 628 181 | - | 43 340 456 | 33 021 158 |
| Annen driftskostnad | 332 508 | 383 665 | - | - | 23 046 |
| Sum driftskostnader | 9 307 820 | 2 877 857 | 32 474 813 | - | 23 046 |
| Driftsresultat | 42 180 | 22 143 | 6 625 187 | - | −23 046 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 625 187 | - | −23 046 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −4 910 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −18 136 |
| Annen rentekostnad | 114 167 | 1 107 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 854 | 893 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 116 021 | 2 000 | - | - | - |
| Netto finans | −116 021 | −2 000 | 0 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | −73 841 | 20 143 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −16 245 | 4 432 | - | - | - |
| Årsresultat | −57 596 | 15 711 | 5 167 646 | - | −18 136 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −57 596 | 15 711 | - | - | −18 136 |
| Totalresultat | −57 596 | 15 711 | - | - | −18 136 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −18 136 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 15 711 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −57 596 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −57 596 | 15 711 | - | - | −18 136 |
| Lager av varer og annen beholdning l, | 162 059 000 | 148 060 000 | - | - | - |
| Sum varer | 162 059 000 | 148 060 000 | - | - | 58 155 564 |
| Kundefordringer | 1 140 000 | 7 520 140 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 140 000 | 7 520 140 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 389 278 | 824 929 | - | - | 8 036 725 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 389 278 | 824 929 | - | - | 8 036 725 |
| Sum omløpsmidler | 164 588 278 | 156 405 069 | 138 027 990 | 99 982 043 | 66 192 289 |
| Sum eiendeler | 164 588 278 | 156 405 069 | 138 027 990 | 99 982 043 | 66 192 289 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | - | - | 58 155 564 |
| Aksjekapital | 5 820 000 | 5 820 000 | - | - | 5 000 000 |
| Overkurs | 17 180 000 | 17 180 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 23 000 000 | 23 000 000 | 23 000 000 | 8 000 000 | - |
| Annen egenkapital | 4 997 678 | 5 055 274 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 997 678 | 5 055 274 | 5 039 563 | −128 083 | −18 136 |
| Sum egenkapital | 27 997 678 | 28 055 274 | 28 039 563 | 7 871 917 | 7 981 864 |
| Utsatt skatt | 1 657 807 | 1 674 052 | - | - | 243 090 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 657 807 | 1 674 052 | - | - | 243 090 |
| Konvertible lån | 3 226 000 | 2 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 226 000 | 2 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 883 807 | 3 674 052 | 1 669 620 | 212 079 | 243 090 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 128 526 300 | 120 008 851 | - | - | 54 298 081 |
| Leverandørgjeld | 2 646 554 | 3 896 792 | - | - | 3 027 510 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 770 100 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 533 939 | - | - | - | 641 744 |
| Sum kortsiktig gjeld | 131 706 793 | 124 675 743 | 108 318 807 | 91 898 047 | 57 967 335 |
| Sum gjeld | 136 590 600 | 128 349 795 | 109 988 427 | 92 110 126 | 58 210 425 |
| Sum egenkapital og gjeld | 164 588 278 | - | - | - | 66 192 289 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,25▲ | 1,23 | 1,27 | 1,09 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,88▲ | 4,57 | 3,92 | 11,70 | 7,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,0 % | 0,0 % | 5,6 % | - | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 0,8 % | 16,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,6 %▼ | 0,5 % | 13,2 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,0 %▼ | 17,9 % | 20,3 % | 7,9 % | 12,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sandnesheia AS0,5 %
9,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Sandnesheia AS0,5 % 9,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Guro Skår Myre | 1981 |
| Styrets leder | Bjørn Askim | 1975 |
| Styremedlem | John Helge Lunde | 1961 |
| Styremedlem | Jan Sigurd Spilling Vigmostad | 1971 |
| Styremedlem | Jon Erling Solås | 1970 |
| Styremedlem | Guro Skår Myre | 1981 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Søgne · 89 400 ordinære aksjer
- SOVI AS23,2 %Mandal · 27 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HELLVIK HUS REGION SØR AS
- HELLVIK HUS SØR EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Sandnesheia AS76,8 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.