- Org.nr.
- 996 162 230
- Adresse
- Regimentsvegen 158, 5705 Voss
- Hovedeier
- Hakatai AS, 73,6 %
Driftsresultat161 78758,0 % margin
Årsresultat123 21644,2 % margin
Egenkapital5 328 67598,2 % av eiendelene
Skigutane AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 162 230
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 29.06.2010
- Registrert
- 13.11.2010
- Adresse
- Regimentsvegen 158, 5705 Voss
- Kommune
- Voss
- Aksjekapital
- 245 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Skigutane AS934 736 079 · VOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og investere i aksjer og hva hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Carrara Holding AS13.11.2010 til 18.09.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 278 896 | - | - | 175 053 | 165 300 |
| Sum driftsinntekter | 278 896 | 187 125 | 183 456 | 175 053 | 165 300 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 16 398 | - |
| Annen driftskostnad | 117 109 | - | - | 362 550 | 329 171 |
| Sum driftskostnader | 117 109 | 39 626 | 79 799 | 378 947 | 329 171 |
| Driftsresultat | 161 787 | 147 499 | 103 657 | −203 895 | −163 871 |
| Annen renteinntekt | 493 | - | - | 10 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 3 243 | 3 108 |
| Sum finansinntekter | 493 | 5 004 | 829 | 3 253 | 3 108 |
| Annen rentekostnad | 4 311 | - | - | - | 35 772 |
| Sum finanskostnader | 4 311 | 53 927 | - | - | 35 772 |
| Netto finans | −3 818 | −48 923 | 829 | 3 253 | −32 664 |
| Resultat før skatt | - | 98 576 | 104 486 | −200 642 | −196 535 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −43 238 |
| Resultat før skattekostnad | 157 969 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 34 753 | - | - | 10 148 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −210 790 | −153 297 |
| Årsresultat | 123 216 | 76 889 | 81 499 | −210 790 | −153 297 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 123 216 | - | - | −210 790 | −153 297 |
| Totalresultat | 123 216 | - | - | −210 790 | −153 297 |
| Overført fra overkurs | - | - | - | - | −153 297 |
| Avsatt til fond for vurderingsforskjeller | - | - | - | −210 790 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 123 216 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 123 216 | - | - | −210 790 | −153 297 |
| Utsatt skattefordel | 399 810 | - | - | 469 741 | 479 889 |
| Sum immaterielle eiendeler | 399 810 | - | - | 469 741 | 479 889 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 4 000 000 | - | - | 4 000 000 | 4 000 000 |
| Sum varige driftsmidler | 4 000 000 | - | - | 4 000 000 | 4 000 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 500 108 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 500 108 |
| Sum anleggsmidler | 4 399 810 | 4 425 067 | 4 446 754 | 4 469 741 | 4 979 997 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 165 300 |
| Kundefordringer | 278 896 | - | - | 175 053 | - |
| Sum fordringer | 278 896 | - | - | 175 053 | 165 300 |
| Markedsbaserte aksjer | 500 108 | - | - | 500 108 | - |
| Sum investeringer | 500 108 | - | - | 500 108 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 247 992 | - | - | 153 501 | 418 998 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 247 992 | - | - | 153 501 | 418 998 |
| Sum omløpsmidler | 1 026 996 | 781 388 | 896 963 | 828 661 | 584 298 |
| Sum eiendeler | 5 426 806 | 5 206 455 | 5 343 717 | 5 298 402 | 5 564 295 |
| Aksjekapital | 245 000 | - | - | 245 000 | 245 000 |
| Overkurs | 4 883 570 | - | - | 4 802 071 | 5 012 861 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 128 570 | 5 128 570 | 5 128 570 | 5 047 071 | 5 257 861 |
| Annen egenkapital | 200 105 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 200 105 | 76 889 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 5 328 675 | 5 205 459 | 5 128 570 | 5 047 071 | 5 257 861 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 50 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 88 635 | - | - | 118 658 | 175 024 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 132 673 | 131 410 |
| Betalbar skatt | 9 496 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 98 131 | 996 | 165 147 | 251 331 | 306 434 |
| Sum gjeld | 98 131 | 996 | 215 147 | 251 331 | 306 434 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 426 806 | - | - | 5 298 402 | 5 564 295 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,47▼ | 784,53 | 5,43 | 3,30 | 1,91 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,00 | 0,04 | 0,05 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▲ | 2,9 % | 2,0 % | −3,7 % | −2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 58,0 %▼ | 78,8 % | 56,5 % | −116,5 % | −99,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 44,2 %▲ | 41,1 % | 44,4 % | −120,4 % | −92,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,2 %▼ | 100,0 % | 96,0 % | 95,3 % | 94,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Skigutane AS58,0 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Skigutane AS58,0 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Eide Engelsen | 1965 |
| Styremedlem | Erik Hegbom | 1971 |
| Styremedlem | Kari Traa | 1974 |
| Regnskapsfører | VKST AS997 862 945 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hakatai AS73,6 %Voss · 13 012 ordinære aksjer
- DSPIN AS18,3 %Voss · 3 235 ordinære aksjer
- ERIK HEGBOM AS8,09 %Oslo · 1 430 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hakatai AS
- Regimentsvegen 158 AS73,6 %
- Skigutane AS73,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Safeback AS1,48 %820 851 242 · 1 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.