- Org.nr.
- 921 361 599
- Adresse
- Danebuvegen 3, 2910 Aurdal
Driftsresultat6 42553,5 % margin
Årsresultat6 22751,9 % margin
Egenkapital106 83099,8 % av eiendelene
Sorenskrivargarden AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 361 599
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.08.2018
- Registrert
- 07.09.2018
- Adresse
- Danebuvegen 3, 2910 Aurdal
- Kommune
- Nord-aurdal
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nord-aurdal (20)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av Sorenskrivargarden i Aurdal.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 000 | - | - | 11 750 | 10 250 |
| Sum driftsinntekter | 12 000 | 16 200 | 0 | 11 750 | 10 250 |
| Annen driftskostnad | 5 575 | - | - | 8 970 | 52 257 |
| Sum driftskostnader | 5 575 | 7 031 | 6 235 | 8 970 | 52 257 |
| Driftsresultat | 6 425 | 9 169 | −6 235 | 2 780 | −42 007 |
| Resultat før skatt | - | 9 093 | −6 235 | 2 780 | −42 007 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 780 | −42 007 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Annan rentekostnad | 13 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 13 | 76 | - | - | - |
| Netto finans | −13 | −76 | 0 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 6 412 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 185 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 6 227 | 7 092 | −4 863 | 2 780 | −42 007 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 2 780 | −42 007 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | −42 007 |
| Totalresultat | - | - | - | 2 780 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 2 780 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | - | 2 780 | −42 007 |
| Annen egenkapital | 6 227 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eigedelar | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 0 | 0 | 1 372 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 2 250 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 27 214 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 201 933 | - |
| Konsernkrav | 91 434 | - | - | - | - |
| Sum krav | 91 434 | - | - | 201 933 | 29 464 |
| Sum investeringar | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 581 | - | - | - | 183 739 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 15 581 | - | - | - | 183 739 |
| Sum omløpsmiddel | 107 015 | 206 777 | 201 933 | 201 933 | 213 203 |
| Sum eiendeler | 107 015 | 206 777 | 203 305 | 201 933 | 213 203 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annan innskoten eigenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskoten eigenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 82 400 | - | - | 73 944 | 71 163 |
| Sum opptent eigenkapital | 82 400 | 76 173 | 69 081 | 73 944 | 71 163 |
| Sum egenkapital | 106 830 | 100 603 | 93 511 | 98 374 | 95 593 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetjingar for plikter | 0 | - | - | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | 950 | 68 |
| Betalbar skatt | 185 | - | - | - | −24 897 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | 102 609 | 142 439 |
| Sum kortsiktig gjeld | 185 | 106 174 | 109 794 | 103 559 | 117 609 |
| Sum gjeld | 185 | 106 174 | 109 794 | 103 559 | 117 609 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 107 015 | - | - | 201 933 | 213 203 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 578,46▲ | 1,95 | 1,84 | 1,95 | 1,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 1,06 | 1,17 | 1,05 | 1,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,1 %▼ | 4,5 % | −3,1 % | 1,3 % | −19,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 53,5 %▼ | 56,6 % | - | 23,7 % | −409,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 51,9 %▲ | 43,8 % | - | 23,7 % | −409,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 48,7 % | 46,0 % | 48,7 % | 44,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sorenskrivargarden AS53,5 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Sorenskrivargarden AS53,5 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hallgrim Hansegård | 1980 |
| Styremedlem | Ragnhild Hemsing | 1988 |
| Styremedlem | Finn Olaf Eckbo | 1943 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIBISTAND REGNSKAP AS929 327 446 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hallgrim Hansegård50,0 %f. 1980 · Aurdal · 15 ordinære aksjer
- Ragnhild Hemsing50,0 %f. 1988 · Aurdal · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.