- Org.nr.
- 817 842 682
- Adresse
- Heiavegen 41, 7760 Snåsa
Driftsresultat−71 975−47,6 % margin
EBITDA75 370før av- og nedskrivninger
Årsresultat−150 341−99,5 % margin
Egenkapital952 59330,8 % av eiendelene
STAM INVEST AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 817 842 682
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 23.09.2016
- Registrert
- 06.10.2016
- Adresse
- Heiavegen 41, 7760 Snåsa
- Kommune
- Snåsa
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STAM INVEST AS935 797 144 · SNÅSA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer samt deltakelse i andre selskaper og virksomheter. Videre investering i samt kjøp, salg og forvaltning og utvikling av fast eiendom samt ulike konsulent- og rådgivningsoppdrag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 151 095 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 151 095 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad Il, | 2 316 | 0 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 147 345 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 73 408 | 13 660 | 11 680 | 10 520 | 9 908 |
| Sum driftskostnader | 223 070 | 13 660 | 11 680 | 10 520 | 9 908 |
| Driftsresultat | −71 975 | −13 660 | −11 680 | −10 520 | −9 908 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 580 163 | 648 000 | 432 000 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 1 757 931 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 757 931 | 1 580 163 | 648 000 | 432 000 |
| Annen rentekostnad | 120 317 | 0 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 134 | 52 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 120 451 | 52 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | −120 451 | 1 757 879 | 1 580 163 | 648 000 | 432 000 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 422 092 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 422 092 |
| Resultat før skattekostnad | −192 426 | 1 744 220 | 1 568 484 | 637 481 | - |
| Skattekostnad | −42 084 | 8 762 | 2 249 | 0 | - |
| Årsresultat | −150 341 | 1 735 458 | 1 566 235 | 637 481 | 422 092 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 0 | 190 000 | 160 000 |
| Udekket tap | 0 | 376 953 | 383 188 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −150 341 | 1 358 505 | 1 183 047 | 447 481 | 262 092 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 566 235 | 637 481 | 422 092 |
| Utsatt skattefordel | 42 084 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 42 084 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 207 911 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 208 333 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 416 245 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 398 682 | 398 682 | 199 597 | 187 700 | 187 700 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 398 682 | 398 682 | 199 597 | 187 700 | 187 700 |
| Sum anleggsmidler | 2 857 011 | 398 682 | 199 597 | 187 700 | 187 700 |
| Kundefordringer | 18 561 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 510 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 23 071 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 215 830 | 1 024 893 | 1 042 007 | 755 420 | 307 940 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 215 830 | 1 024 893 | 1 042 007 | 755 420 | 307 940 |
| Sum omløpsmidler | 238 901 | 1 024 893 | 1 042 007 | 755 420 | 307 940 |
| Sum eiendeler | 3 095 912 | 1 423 575 | 1 241 604 | 943 120 | 495 640 |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 34 430 | 34 430 | 34 430 | 34 430 | 34 430 |
| Annen egenkapital | 918 163 | 1 358 505 | 1 183 047 | 886 812 | 439 332 |
| Sum opptjent egenkapital | 918 163 | 1 358 505 | 1 183 047 | 886 812 | 439 332 |
| Sum egenkapital | 952 593 | 1 392 935 | 1 217 477 | 921 242 | 473 762 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | 2 100 000 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 100 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 241 | 0 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | 8 762 | 2 249 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 9 535 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 25 543 | 21 878 | 21 878 | 21 878 | 21 878 |
| Sum kortsiktig gjeld | 43 318 | 30 640 | 24 127 | 21 878 | 21 878 |
| Sum gjeld | 2 143 318 | 30 640 | 24 127 | 21 878 | 21 878 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 095 912 | 1 423 575 | 1 241 604 | 943 120 | 495 640 |
| å kr 400,00) | - | - | - | - | 40 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,52▼ | 33,45 | 43,19 | 34,53 | 14,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,25▲ | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,2 %▼ | 130,9 % | 143,6 % | 88,6 % | 85,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −47,6 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −99,5 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,8 %▼ | 97,8 % | 98,1 % | 97,7 % | 95,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STAM INVEST AS−47,6 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−2002040
STAM INVEST AS−47,6 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−60 %−40−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Audun Olav Melhus | 1972 |
| Styrets leder | Audun Olav Melhus | 1972 |
| Varamedlem | Elin Johanne Engel Sagmo | 1971 |
| Regnskapsfører | KULERAMMA AS929 917 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AUDUN OLAV MELHUS100,0 %f. 1972 · Snåsa · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SNÅSA HOTELL INVEST AS14,3 %933 408 558 · 200 000 ordinære aksjer
- METALL BYGG HOLDING AS8,89 %930 894 451 · 82 366 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.