- Org.nr.
- 925 170 909
- Adresse
- Skoleparken 3, 7604 Levanger
- Hovedeier
- Stiklestad Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat−457 823−41,2 % margin
Årsresultat−586 218−52,7 % margin
Egenkapital100 8313,8 % av eiendelene
Stiklestad Eiendom Kvislaparken AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 170 909
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 03.06.2020
- Registrert
- 09.06.2020
- Adresse
- Skoleparken 3, 7604 Levanger
- Kommune
- Levanger
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Levanger (58)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stiklestad Eiendom Kvislaparken AS825 272 542 · LEVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å bygge og selge leiligheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 075 600 | 3 534 650 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 36 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 111 600 | 3 534 650 | 186 599 443 | −79 809 | 121 885 676 |
| Varekostnad | 93 506 | 482 243 | 135 976 025 | 1 216 506 | 108 625 348 |
| Annen driftskostnad | 1 475 917 | 2 630 598 | 1 944 973 | 906 346 | 826 753 |
| Sum driftskostnader | 1 569 423 | 3 112 841 | 137 920 998 | 2 122 852 | 109 452 100 |
| Driftsresultat | −457 823 | 421 809 | 48 678 445 | −2 202 661 | 12 433 576 |
| Annen renteinntekt | 1 673 | 3 140 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 673 | 3 140 | 841 238 | 2 223 | 685 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 107 405 | 129 895 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 22 663 | 1 335 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 130 068 | 131 230 | 3 129 252 | 1 813 328 | 2 305 541 |
| Netto finans | −128 395 | −128 090 | −2 288 014 | −1 811 105 | −2 304 856 |
| Resultat før skatt | −586 218 | 293 719 | 46 390 431 | −4 013 766 | 10 128 720 |
| Skattekostnad på resultat | - | 64 636 | 10 205 895 | −1 099 722 | 2 228 318 |
| Årsresultat | −586 218 | 229 083 | 36 184 536 | −2 914 044 | 7 900 402 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −586 218 | 229 083 | - | - | - |
| Totalresultat | −586 218 | 229 083 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −586 218 | 229 083 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −586 218 | 229 083 | - | - | - |
| Sum varer | 1 800 000 | 2 000 000 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 586 218 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 586 218 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 243 915 | 1 399 482 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 243 915 | 1 399 482 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 630 133 | 3 399 482 | 47 015 951 | 85 577 689 | 24 581 542 |
| Sum eiendeler | 2 630 133 | 3 399 482 | 47 015 951 | 85 577 689 | 24 581 542 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 106 000 |
| Annen egenkapital | 831 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 831 | 831 | 909 | −11 030 | 0 |
| Sum egenkapital | 100 831 | 100 831 | 100 909 | 88 970 | 106 000 |
| Leverandørgjeld | 335 290 | 336 044 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 170 012 | 2 962 607 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 529 301 | 3 298 651 | 46 915 042 | 1 957 443 | 18 107 055 |
| Sum gjeld | 2 529 301 | 3 298 651 | 46 915 042 | 85 488 718 | 24 475 542 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 630 133 | 3 399 482 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 83 531 275 | 6 368 487 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,04▲ | 1,03 | 1,00 | 43,72 | 1,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 25,08▼ | 32,71 | 464,92 | 960,87 | 230,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,1 %▼ | 1,7 % | 74,7 % | −4,0 % | 50,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −41,2 %▼ | 11,9 % | 26,1 % | 2 759,9 % | 10,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −52,7 %▼ | 6,5 % | 19,4 % | 3 651,3 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,8 %▲ | 3,0 % | 0,2 % | 0,1 % | 0,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stiklestad Eiendom Kvislaparken AS−41,2 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−2002040
Stiklestad Eiendom Kvislaparken AS−41,2 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−60 %−40−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Brynjar Farstad | 1974 |
| Styrets leder | Vidar Burmo | 1963 |
| Styremedlem | Gunnar Reitan | 1963 |
| Varamedlem | Geir Kolstad | 1965 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BALANSE REGNSKAP OG RÅDGIVING AS927 355 159 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stiklestad Eiendom AS100,0 %Levanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Innherred Utvikling AS
- Stiklestad Eiendom AS75,0 %
- Levanger Kjøpesenter AS100,0 %
- Stiklestad Eiendom Nordgata AS100,0 %
- Stiklestad Eiendom Nestvold AS100,0 %
- Stiklestad Eiendom Alstad AS100,0 %
- STIKLESTAD EIENDOM ÅSEN B4 AS100,0 %
- Stiklestad Eiendom Geitingsvolden AS100,0 %
- Stiklestad Eiendom Sjøgata AS100,0 %
- Stiklestad Eiendom Namsos AS80,0 %
- STØRA EIENDOM AS75,0 %
- Stiklestad Eiendom Kvislaparken AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.