- Org.nr.
- 913 494 474
- Telefon
- 95 21 58 85
- Adresse
- Tyinvegen 3831, 2973 Ryfoss
- Hovedeier
- Tveitabru Holding AS, 100 %
Tveitabru Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 494 474
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 18.03.2014
- Registrert
- 11.04.2014
- Adresse
- Tyinvegen 3831, 2973 Ryfoss
- Telefon
- 95 21 58 85
- Kommune
- Vang
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tveitabru Utvikling AS930 400 327 · VANG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv, utvikling og forvaltning av eiendom, samt eiendomssalg og tilhørende tjenesteleveranser som naturlig faller sammen med dette. Herunder å delta i andre selskaper med liknende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 127 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 127 000 | 0 | 2 080 000 | 1 795 000 | 6 129 000 |
| Varekostnad | - | - | 1 560 557 | 1 600 000 | 5 339 207 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 184 518 | 125 939 | 96 431 | 54 555 | 101 337 |
| Sum driftskostnader | 184 518 | 125 939 | 1 656 988 | 1 654 555 | 5 440 545 |
| Driftsresultat | −57 518 | −125 939 | 423 012 | 140 445 | 688 455 |
| Annen renteinntekt | 68 | 809 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 68 | 809 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 298 194 | 223 682 | - | - | 9 764 |
| Sum finanskostnader | 298 194 | 223 682 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 271 765 | 102 621 | 678 691 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 59 234 | 22 451 | 149 312 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 529 379 |
| Resultat før skattekostnad | −355 644 | −348 812 | - | - | - |
| Årsresultat | −355 644 | −348 812 | 212 531 | 80 170 | 529 379 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 529 379 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −355 644 | −348 812 | - | - | 529 379 |
| Sum overføringer og disponeringer | −355 644 | −348 812 | - | - | 529 379 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 6 129 000 |
| Varer | 6 990 050 | - | - | - | 975 000 |
| Sum varer | 6 990 050 | 6 990 050 | - | - | 975 000 |
| Kundefordringer | 175 000 | 175 000 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 500 000 | 500 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 675 000 | 675 000 | - | - | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 158 | 29 948 | - | - | 335 824 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 158 | 29 948 | - | - | 335 824 |
| Sum omløpsmidler | 7 689 208 | 7 694 998 | 6 928 222 | 4 638 167 | 1 310 824 |
| Sum eiendeler | 7 689 208 | 7 694 998 | 6 928 222 | 4 638 167 | 2 310 824 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 1 000 000 |
| Selskapskapital | 200 000 | 200 000 | - | - | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 1 232 645 | 1 588 289 | - | - | 1 644 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 232 645 | 1 588 289 | 1 937 101 | 1 724 570 | 1 644 400 |
| Sum egenkapital | 1 432 645 | 1 788 289 | 2 137 101 | 1 924 570 | 1 844 400 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 544 862 | 4 568 246 | - | - | 8 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 414 327 | 50 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 959 189 | 4 618 246 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 959 189 | 4 618 246 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 297 375 | 1 288 463 | - | - | 317 111 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 149 312 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 297 375 | 1 288 463 | 2 223 379 | 179 357 | 466 423 |
| Sum gjeld | 6 256 564 | 5 906 709 | 4 791 121 | 2 713 597 | 466 423 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 689 208 | 7 694 998 | - | - | 2 310 824 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,93▼ | 5,97 | 3,12 | 25,86 | 2,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,37▲ | 3,30 | 2,24 | 1,41 | 0,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▲ | −1,7 % | 7,3 % | 4,0 % | 29,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −45,3 % | - | 20,3 % | 7,8 % | 11,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −280,0 % | - | 10,2 % | 4,5 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,6 %▼ | 23,2 % | 30,8 % | 41,5 % | 79,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Magne Grythe | 1969 |
| Styrets leder | Odd Magne Grythe | 1969 |
| Regnskapsfører | VALDRES ØKONOMI AS913 578 597 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tveitabru Holding AS100,0 %Ryfoss · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tveitabru Holding AS
- Syndin Utvikling AS100,0 %
- TVEITABRU BYGG AS90,0 %
- I3 ELEMENT AS60,0 %
- Tveitabru Utvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.