- Org.nr.
- 925 586 005
- Adresse
- Selma Ellefsens vei 6, 0581 Oslo
- Hovedeier
- Ullevålsveien 114 Holding AS, 100 %
Driftsresultat351 20718,6 % margin
Årsresultat356 32618,9 % margin
Egenkapital41 2802,4 % av eiendelene
Ullevålsveien 114 Næring 3 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 586 005
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 17.06.2020
- Registrert
- 05.09.2020
- Adresse
- Selma Ellefsens vei 6, 0581 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 440)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er eiendomsutvikling, investeringer og alt som står i forbindelse med dette, herunder å eie aksjer og andeler i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 887 214 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 887 214 | - | - | - | 0 |
| Varekostnad | 1 404 399 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 131 608 | 119 545 | 74 821 | 40 124 | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 1 536 007 | 119 545 | 74 821 | 40 124 | 5 570 |
| Driftsresultat | 351 207 | −119 545 | −74 821 | −40 124 | −5 570 |
| Renteinntekt frå føretak i same konsern | 107 460 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 774 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 113 233 | - | - | - | - |
| Rentekostnad til føretak i same konsern | 82 466 | 6 846 | 1 226 | 19 698 | - |
| Annan rentekostnad | 1 342 | 2 127 | 193 | - | - |
| Sum finanskostnader | 83 808 | 8 973 | 1 419 | 19 698 | - |
| Netto finans | 29 425 | −8 973 | −1 419 | −19 698 | 0 |
| Resultat før skatt | 380 632 | −128 518 | −76 240 | −59 822 | −5 570 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −76 240 | −61 047 | - |
| Skattekostnad på resultat | 24 306 | - | - | 1 225 | −1 225 |
| Årsresultat | 356 326 | −128 518 | −76 240 | −61 047 | −4 345 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 356 326 | −128 518 | −76 240 | −61 047 | - |
| Totalresultat | 356 326 | −128 518 | −76 240 | −61 047 | - |
| Udekt tap | 270 150 | −128 518 | −76 240 | −61 047 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 86 176 | - | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 356 326 | −128 518 | −76 240 | −61 047 | - |
| Lån til føretak i same konsern | 1 646 619 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 1 646 619 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 1 646 619 | 1 404 399 | 1 069 569 | 785 291 | 534 945 |
| Andre kortsiktige fordringer | 86 800 | - | - | - | - |
| Sum krav | 86 800 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmiddel | 86 800 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum eiendeler | 1 733 419 | 1 404 399 | 1 069 569 | 785 291 | 534 945 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | 1 404 399 | 1 069 569 | 785 291 | - |
| Sum varige driftsmiddel | - | 1 404 399 | 1 069 569 | 785 291 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annan innskoten eigenkapital | 11 280 | 11 280 | 11 280 | 11 280 | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 41 280 | 41 280 | 41 280 | 41 280 | 41 280 |
| Udekt tap | 5 | 270 150 | 141 632 | 65 392 | - |
| Sum opptent eigenkapital | - | −270 150 | −141 632 | −65 392 | −4 345 |
| Sum egenkapital | 41 280 | −228 870 | −100 352 | −24 112 | 36 935 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 260 554 | 1 445 116 | 1 081 658 | 778 654 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 1 260 554 | 1 445 116 | 1 081 658 | 778 654 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 260 554 | 1 445 116 | 1 081 658 | 778 654 | 498 010 |
| Leverandørgjeld | 89 324 | 37 147 | 43 665 | 30 749 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 342 261 | 151 006 | 44 598 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 431 585 | 188 153 | 88 263 | 30 749 | - |
| Sum gjeld | 1 692 140 | 1 633 269 | 1 169 921 | 809 403 | 498 010 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 1 733 419 | 1 404 399 | 1 069 569 | 785 291 | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,20▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 40,99▲ | −7,14 | −11,66 | −33,57 | 13,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,6 %▲ | −9,7 % | −8,1 % | −6,1 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,6 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,9 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,4 %▲ | −16,3 % | −9,4 % | −3,1 % | 6,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ullevålsveien 114 Næring 3 AS18,6 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Ullevålsveien 114 Næring 3 AS18,6 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Leif Botolf Hesle | 1954 |
| Revisor | REVISORKONSULT AS928 942 767 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ullevålsveien 114 Holding AS100,0 %Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Siggerudveien 615 og 617 AS
- Ullevålsveien 114 Holding AS100,0 %
- Ullevålsveien 114 Næring 2 AS100,0 %
- Ullevålsveien 114 AS100,0 %
- Ullevålsveien 114 Parkering AS100,0 %
- Ullevålsveien 114 Næring 1 AS100,0 %
- Ullevålsveien 114 Næring 3 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.