- Org.nr.
- 919 895 934
- Adresse
- v/ UNION Eiendomskapital AS, Bolette brygge 1, 0252 Oslo
- Hovedeier
- VALLE E HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat15 978 98324,4 % margin
EBITDA52 930 349før av- og nedskrivninger
Årsresultat−25 184 466−38,5 % margin
Egenkapital−96 735 933−11,4 % av eiendelene
VALLE VIEW AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 895 934
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 27.10.2017
- Registrert
- 13.11.2017
- Adresse
- v/ UNION Eiendomskapital AS, Bolette brygge 1, 0252 Oslo
- Postadresse
- v/ UNION Eiendomskapital AS, Postboks 1715 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 2 590 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALLE VIEW AS827 841 072 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Agardh 380 AS13.11.2017 til 14.12.2017
- VALLE BYGG B AS14.12.2017 til 12.02.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 163 648 | - | - | - | - |
| Leieinntekt | 65 228 464 | 63 440 310 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 65 392 112 | 63 440 310 | 56 432 567 | 51 091 807 | 33 438 126 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 36 951 366 | 36 951 366 | 35 541 440 | 30 231 058 | 22 193 789 |
| Annen driftskostnad | 12 461 763 | 11 240 801 | 8 998 532 | 9 707 727 | 9 474 255 |
| Sum driftskostnader | 49 413 129 | 48 192 166 | 44 539 972 | 39 938 786 | 31 668 044 |
| Driftsresultat | 15 978 983 | 15 248 144 | 11 892 595 | 11 153 021 | 1 770 082 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 4 282 472 | 4 249 154 | 1 945 590 | 76 663 | - |
| Annen renteinntekt | 448 494 | 160 209 | 327 915 | 56 185 | - |
| Annen finansinntekt | 6 334 125 | 6 154 860 | 6 875 483 | 7 893 075 | - |
| Sum finansinntekter | 11 065 091 | 10 564 223 | 9 148 988 | 8 025 923 | 1 316 030 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 59 331 851 | 60 626 604 | 52 756 940 | 32 197 778 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 250 | 0 | 3 512 | - |
| Sum finanskostnader | 59 331 851 | 60 626 854 | −52 756 940 | −32 201 290 | 20 162 991 |
| Netto finans | −48 266 760 | −50 062 631 | −43 607 952 | −24 175 367 | −18 846 961 |
| Resultat før skatt | −32 287 777 | −34 814 487 | −31 715 357 | −13 022 345 | −17 076 879 |
| Skattekostnad | −7 103 311 | −7 659 187 | −6 977 378 | −2 864 917 | −3 756 911 |
| Årsresultat | −25 184 466 | −27 155 300 | −24 737 979 | −10 157 428 | −13 319 968 |
| Udekket tap | −25 184 466 | −27 155 300 | −24 737 979 | −10 157 428 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −27 155 300 | −24 737 979 | −10 157 428 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 56 432 567 | 51 091 807 | - |
| Utsatt skattefordel | 13 893 168 | 6 789 857 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 13 893 168 | 6 789 857 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 728 920 583 | 765 050 777 | 805 857 109 | 841 077 978 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | 3 924 118 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. l, | 3 326 041 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 732 246 624 | 768 974 895 | 805 857 109 | 841 077 978 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 65 380 251 | 65 250 251 | 43 700 000 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 65 380 251 | 65 250 251 | 43 700 000 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 811 520 043 | 841 015 003 | 849 557 109 | 841 077 978 | 858 431 262 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 0 | 115 610 | 16 109 | 152 304 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 10 096 964 | 12 134 527 | 15 609 589 | 13 079 375 | - |
| Konsernfordringer | 11 316 597 | 10 068 222 | 6 970 822 | 8 669 738 | - |
| Sum fordringer | 21 413 561 | 22 318 358 | 22 596 520 | 21 901 417 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 796 874 | 144 122 | 919 336 | 17 065 316 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 796 874 | 144 122 | 919 336 | 17 065 316 | - |
| Sum omløpsmidler | 34 210 434 | 22 462 480 | 23 515 856 | 38 966 733 | 4 140 841 |
| Sum eiendeler | 845 730 477 | 863 477 483 | 873 072 965 | 880 044 712 | 862 572 103 |
| Aksjekapital | 2 580 000 | 2 580 000 | 2 580 000 | 2 580 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 580 000 | 2 580 000 | 2 580 000 | 2 580 000 | 2 580 000 |
| Udekket tap | 99 315 933 | 74 131 467 | 46 976 167 | 22 238 188 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −99 315 933 | −74 131 467 | −46 976 167 | - | −12 080 760 |
| Sum egenkapital | −96 735 933 | −71 551 467 | −44 396 167 | −19 658 188 | −9 500 760 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 869 331 | 7 846 708 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 869 331 | 7 846 708 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 881 990 000 | 873 000 000 | 863 400 100 | 859 190 608 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 881 990 000 | 873 000 000 | 863 400 100 | 859 190 608 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 873 000 000 | 864 269 431 | 867 037 316 | 869 752 079 |
| Leverandørgjeld | 242 128 | 1 402 345 | 403 042 | 430 704 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 59 331 851 | 60 626 604 | 52 756 940 | 32 197 778 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 902 431 | 0 | 39 720 | 37 102 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 60 476 409 | 62 028 950 | 53 199 702 | 32 665 584 | 2 320 784 |
| Sum gjeld | 942 466 409 | 935 028 950 | 917 469 132 | 899 702 899 | 872 072 863 |
| Sum egenkapital og gjeld | 845 730 477 | 863 477 483 | 873 072 965 | 880 044 711 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,57▲ | 0,36 | 0,44 | 1,19 | 1,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,74▲ | −13,07 | −20,67 | −45,77 | −91,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▲ | 3,0 % | 2,4 % | 2,2 % | 0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,4 %▲ | 24,0 % | 21,1 % | 21,8 % | 5,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −38,5 %▲ | −42,8 % | −43,8 % | −19,9 % | −39,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,4 %▼ | −8,3 % | −5,1 % | −2,2 % | −1,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VALLE VIEW AS24,4 %
65,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
VALLE VIEW AS24,4 % 65,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Henningsen | 1962 |
| Styremedlem | Marius Alfredsen | 1977 |
| Styremedlem | Torgeir Røstberg | 1975 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE AS957 170 005 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VALLE E HOLDING AS100,0 %Oslo · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- UNION REAL ESTATE FUND II HOLDING AS
- VALLE E HOLDING AS100,0 %
- VALLE VOLUME AS100,0 %
- VALLE WOOD AS100,0 %
- VALLE VISION AS100,0 %
- VALLE VALUE AS100,0 %
- VALLE VIEW AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.