- Org.nr.
- 830 166 912
- Adresse
- Slemdalsveien 70A, 0370 Oslo
- Hovedeier
- ECF HOLDING AS, 60 %
Driftsresultat−1 340 129−6,6 % margin
Årsresultat−1 226 872−6,1 % margin
Egenkapital−795 795−3,9 % av eiendelene
Vestliveien 8 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 830 166 912
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 07.10.2022
- Registrert
- 05.11.2022
- Adresse
- Slemdalsveien 70A, 0370 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 440)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og utvikling av eiendom, samt alt som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 9 127 |
| Sum driftskostnader | 21 550 129 | 14 933 091 | 139 643 | 9 127 |
| Driftsresultat | −1 340 129 | 656 909 | −139 643 | −9 127 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 64 |
| Sum finansinntekter | 315 | 7 620 | 330 | 64 |
| Netto finans | 20 | 7 174 | −1 063 | 64 |
| Resultat før skatt | −1 340 109 | 664 083 | −140 706 | −9 063 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −1 994 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −7 069 |
| Årsresultat | −1 226 872 | 517 985 | −109 839 | −7 069 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −7 069 |
| Totalresultat | - | - | - | −7 069 |
| Udekket tap | - | - | - | −7 069 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −7 069 |
| Sum driftsinntekter | 20 210 000 | 15 590 000 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 295 | 446 | 1 393 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 1 994 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 1 994 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 32 861 | 1 994 |
| Sum varer | - | - | - | 16 903 394 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 834 484 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 834 484 |
| Sum omløpsmidler | 20 176 679 | 20 200 254 | 24 172 705 | 17 737 877 |
| Sum eiendeler | 20 176 679 | 20 200 254 | 24 205 566 | 17 739 871 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 7 069 |
| Sum opptjent egenkapital | −825 795 | 401 077 | −116 908 | −7 069 |
| Sum egenkapital | −795 795 | 431 077 | −86 908 | 22 931 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 113 237 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 13 500 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 1 935 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 4 086 485 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 128 520 |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 972 474 | 19 655 940 | 24 292 473 | 17 716 940 |
| Sum gjeld | 20 972 474 | 19 769 177 | 24 292 473 | 17 716 940 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 17 739 871 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,96▼ | 1,03 | 1,00 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −26,35▼ | 45,86 | −279,52 | 772,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,6 %▼ | 3,0 % | −0,7 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,6 %▼ | 4,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,1 %▼ | 3,3 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3,9 %▼ | 2,1 % | −0,4 % | 0,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vestliveien 8 AS−6,6 %
20,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
Vestliveien 8 AS−6,6 % 20,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Espen Christopher Fasting | 1969 |
| Styremedlem | Anders Aulie | 1982 |
| Revisor | MOORE AS823 389 272 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ECF HOLDING AS60,0 %Oslo · 18 000 ordinære aksjer
- Sanmar Eiendom AS30,0 %Fornebu · 9 000 ordinære aksjer
- Kamajo AS10,0 %Horten · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ECF HOLDING AS
- Fredheimveien 10 AS100,0 %
- Husebyveien 12 AS66,0 %
- Munkerekkveien Panorama AS65,0 %
- Holmenfaret Panorama AS59,4 %
- Åsdalsveien Panorama AS53,0 %
- Vestliveien 8 AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.