Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr i Ringsaker

Næringskode 28.120 kommune 3411 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 50Kommunen i alt: 6 218
Enheter2av 50 i næringen
Av bransjen4 %av 50 i hele landet
Av kommunen0 %av 6 218 enheter i Ringsaker
Nest størst: Haram6mot 2 her
Rangering i Ringsaker203av 335 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr har næringskode 28.120 i Enhetsregisteret, og i Ringsaker står 2 enheter oppført på den. Det er 4 % av de 50 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Ringsaker. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 203 av 335.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 25,7 mill. kr. Størst er Sylinderakutten AS med 25,6 mill. kr, foran Hycotech AS med 85,6k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 20.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter24 %
Med ansatte150 %
Ansatte til sammen20-
Har levert regnskap2100 %
Med omsetning i kroner2100 %
Omsetning i alt25,7 mill. kr-
Median omsetning12,8 mill. kr-
Største omsetning25,6 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2008-

De 2 største i Ringsaker

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Sylinderakutten AS25,6 mill. kr
2Hycotech AS85,6k kr

Nøkkeltall

Næringskode
28.120
Kommune
3411 Ringsaker
Enheter
2
Andel av næringen
4 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
20

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 12,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 6,5 mill. kr og 19,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 85,6k kr mot 25,6 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr i Ringsaker.

Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Eidskog med 2, Nord-fron med 1. Størst i landet er Haram med 6 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 475 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 420 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 175 enheter, oppføring av bygninger med 174 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2008: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2002, den ferskeste i 2013.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 28.1 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr finnes det i Ringsaker?

2 enheter står oppført med næringskode 28.120, produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr, i Ringsaker i Enhetsregisteret. Det er 4 % av de 50 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr i Ringsaker?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Sylinderakutten AS med 25,6 mill. kr, 2. Hycotech AS med 85,6k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 12,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 6,5 mill. kr og 19,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Ringsaker er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. 1 enheter, 50 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 20 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Eidskog med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 50 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Ringsaker?

Median stiftelsesår er 2008, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2002.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 28.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 28.1 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (28.1) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (475), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (420), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (175), Oppføring av bygninger (174), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (161), Avvirkning (146).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562