Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner i Enebakk

Næringskode 42.120 kommune 3220 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 103Kommunen i alt: 2 002
Enheter2av 103 i næringen
Av bransjen1,9 %av 103 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 2 002 enheter i Enebakk
Nest størst: Oslo25mot 2 her
Rangering i Enebakk133av 239 næringer i kommunen

Kort fortalt

Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner har næringskode 42.120 i Enhetsregisteret, og i Enebakk står 2 enheter oppført på den. Det er 1,9 % av de 103 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Enebakk. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 133 av 239.

Ingen av dem har driftsinntekter i kroner i et innsendt årsregnskap, så omsetningen i bygging av jernbaner og undergrunnsbaner i Enebakk lar seg ikke måle her.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter21,9 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap00 %
Med omsetning i kroner00 %
Omsetning i alt--
Median omsetning--
Største omsetning--
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2026-

De 0 største i Enebakk

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

Ingen av de 2 enhetene har et årsregnskap i kroner.

Nøkkeltall

Næringskode
42.120
Kommune
3220 Enebakk
Enheter
2
Andel av næringen
1,9 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

2 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 100 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 6 andre kommuner: Lillestrøm med 4, Bærum med 3, Nes med 2, Nordre Follo med 1, Nittedal med 1, Jevnaker med 1. Størst i landet er Oslo med 25 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 102 enheter, oppføring av bygninger med 99 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 87 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 71 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2026: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2026, den ferskeste i 2026.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange bygging av jernbaner og undergrunnsbaner finnes det i Enebakk?

2 enheter står oppført med næringskode 42.120, bygging av jernbaner og undergrunnsbaner, i Enebakk i Enhetsregisteret. Det er 1,9 % av de 103 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Enebakk er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes bygging av jernbaner og undergrunnsbaner?

I samme fylke har 6 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillestrøm med 4. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 103 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Enebakk?

Median stiftelsesår er 2026, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2026.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 42.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Ingen i utsnittet har driftsinntekter i kroner, så det står ingen kronebeløp på denne siden.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (102), Oppføring av bygninger (99), Utleie av egen eller leid fast eiendom (87), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (71), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (55), Snekkerarbeid (52).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562