Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner i Larvik

Næringskode 42.120 kommune 3909 oppdatert 04.09.2026

Bransjen i hele landet: 103Kommunen i alt: 9 595
Enheter2av 103 i næringen
Av bransjen1,9 %av 103 i hele landet
Av kommunen0 %av 9 595 enheter i Larvik
Nest størst: Oslo25mot 2 her
Rangering i Larvik264av 391 næringer i kommunen

Kort fortalt

Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner har næringskode 42.120 i Enhetsregisteret, og i Larvik står 2 enheter oppført på den. Det er 1,9 % av de 103 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Larvik. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 264 av 391.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 49 mill. kr. Størst er Entreprenørfirma Haakon Skuggedal AS med 47,3 mill. kr, foran Damkjær Vedlikehold AS med 1,6 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 15.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter21,9 %
Med ansatte150 %
Ansatte til sammen15-
Har levert regnskap2100 %
Med omsetning i kroner2100 %
Omsetning i alt49 mill. kr-
Median omsetning24,5 mill. kr-
Største omsetning47,3 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2014-

De 2 største i Larvik

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Entreprenørfirma Haakon Skuggedal AS47,3 mill. kr
2Damkjær Vedlikehold AS1,6 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
42.120
Kommune
3909 Larvik
Enheter
2
Andel av næringen
1,9 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
15

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 24,5 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 13,1 mill. kr og 35,9 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,6 mill. kr mot 47,3 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av bygging av jernbaner og undergrunnsbaner i Larvik.

Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Oslo med 25 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 787 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 604 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 440 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 256 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2014: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2007, den ferskeste i 2021.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 50 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange bygging av jernbaner og undergrunnsbaner finnes det i Larvik?

2 enheter står oppført med næringskode 42.120, bygging av jernbaner og undergrunnsbaner, i Larvik i Enhetsregisteret. Det er 1,9 % av de 103 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av bygging av jernbaner og undergrunnsbaner i Larvik?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Entreprenørfirma Haakon Skuggedal AS med 47,3 mill. kr, 2. Damkjær Vedlikehold AS med 1,6 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 24,5 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 13,1 mill. kr og 35,9 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Larvik er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. 1 enheter, 50 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 15 ansatte meldt inn.

Er dette en ny eller en etablert næring i Larvik?

Median stiftelsesår er 2014, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (50 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2007.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 42.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 04.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (787), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (604), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (440), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (256), Oppføring av bygninger (232), Avvirkning (200).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562