- Org.nr.
- 928 408 310
- Adresse
- Domkirkeplassen 3, 4006 Stavanger
- Hovedeier
- CAMAR EIENDOM SENTRUM AS, 100 %
Driftsresultat8 550 42857,6 % margin
EBITDA13 270 328før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 072 65520,7 % margin
Egenkapital136 715 33690,3 % av eiendelene
Bykronen Næring AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 408 310
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 28.10.2021
- Registrert
- 20.12.2021
- Adresse
- Domkirkeplassen 3, 4006 Stavanger
- Postadresse
- c/o Camar AS, Postboks 130
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Stavanger (380)
- Aksjekapital
- 5 996 100
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bykronen Næring AS928 581 160 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er utbygging, utvikling, oppføring, salg og utleie av eiendom, samt drift av fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med samme formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 14 844 746 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 14 844 746 | 13 959 907 | 1 018 958 | 1 608 218 | 950 438 |
| Avskrivning av driftsmidler | 4 719 900 | 4 650 300 | 827 900 | 531 563 | 131 903 |
| Annen driftskostnad | 1 574 418 | 2 723 944 | 572 753 | 755 217 | 350 186 |
| Sum driftskostnader | 6 294 318 | 7 374 244 | 1 400 653 | 1 286 779 | 482 088 |
| Driftsresultat | 8 550 428 | 6 585 663 | −381 695 | 321 439 | 468 349 |
| Annen renteinntekt | - | - | 28 416 | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 1 624 438 | - | 156 219 | - |
| Sum finansinntekter | - | 1 624 438 | 28 416 | 156 219 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 3 553 612 | 891 192 | 447 340 | 74 257 |
| Annen rentekostnad | 4 611 127 | 6 817 411 | - | 583 287 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 131 606 | - |
| Sum finanskostnader | 4 611 127 | 10 371 023 | 891 192 | 1 162 233 | 74 257 |
| Netto finans | −4 611 127 | −8 746 585 | −862 776 | −1 006 014 | −74 257 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 244 471 | −684 575 | 394 092 |
| Resultat før skattekostnad | 3 939 301 | −2 160 922 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 866 646 | −475 106 | −270 695 | −150 607 | 90 118 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −973 776 | −533 968 | 303 974 |
| Årsresultat | 3 072 655 | −1 685 816 | −973 776 | −533 968 | 303 974 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 072 655 | −1 685 816 | −973 776 | −533 968 | 303 974 |
| Totalresultat | 3 072 655 | −1 685 816 | −973 776 | −533 968 | 303 974 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −313 806 | −533 968 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 13 000 000 | - | - | - | 116 742 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 187 232 |
| Overført fra overkurs | −748 749 | - | - | - | - |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −9 178 596 | −1 685 816 | −659 971 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 072 655 | −1 685 816 | −973 776 | −533 968 | 303 974 |
| Annen driftsinntekt | - | 13 959 907 | 1 018 958 | 1 608 218 | 950 438 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 151 194 815 | 155 914 715 | 160 057 827 | 16 129 519 | 16 661 081 |
| Anlegg under utførelse | - | - | 2 | 24 318 085 | 3 965 401 |
| Sum varige driftsmidler | 151 194 815 | 155 914 715 | 160 057 827 | 40 447 604 | 20 626 482 |
| Sum anleggsmidler | 151 194 815 | 155 914 715 | 160 057 827 | 40 447 604 | 20 626 482 |
| Kundefordringer | 27 820 | - | 83 034 | - | 18 802 |
| Andre kortsiktige fordringer | 71 732 | 125 472 | 62 500 | 563 244 | - |
| Konsernfordringer | - | 16 050 618 | 27 000 000 | - | - |
| Sum fordringer | 99 552 | 16 176 090 | 27 145 534 | 563 244 | 18 802 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 100 981 | 580 532 | 3 815 904 | 17 391 497 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 100 981 | 580 532 | 3 815 904 | 17 391 497 | - |
| Sum omløpsmidler | 200 533 | 16 756 622 | 30 961 438 | 17 954 740 | 18 802 |
| Sum eiendeler | 151 395 348 | 172 671 337 | 191 019 265 | 58 402 344 | 20 645 285 |
| Aksjekapital | 5 996 100 | 1 155 000 | 1 155 000 | 1 155 000 | 660 000 |
| Overkurs | 130 719 236 | 2 753 434 | 2 753 434 | 2 753 434 | 1 268 434 |
| Annen innskutt egenkapital | - | 24 654 213 | 26 340 029 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 136 715 336 | 28 562 647 | 30 248 463 | 3 908 434 | 1 928 434 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 313 806 | 847 774 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | 313 806 | 847 774 |
| Sum egenkapital | 136 715 336 | 28 562 647 | 30 248 463 | 4 222 240 | 2 776 208 |
| Utsatt skatt | 1 203 392 | 336 746 | 3 | 1 082 547 | 1 233 154 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 203 392 | 336 746 | 811 852 | 1 082 547 | 1 233 154 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 140 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 140 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 203 392 | 140 336 746 | 811 852 | 1 082 547 | 1 233 154 |
| Leverandørgjeld | 276 620 | 1 697 800 | 1 395 177 | 15 684 707 | 5 570 |
| Kortsiktig konserngjeld | 13 000 000 | - | 139 730 208 | 37 412 851 | 16 573 199 |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 000 | 2 074 143 | 18 833 564 | - | 57 154 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 476 620 | 3 771 943 | 159 958 949 | 53 097 558 | 16 635 923 |
| Sum gjeld | 14 680 012 | 144 108 689 | 160 770 801 | 54 180 105 | 17 869 077 |
| Sum egenkapital og gjeld | 151 395 348 | 172 671 337 | 191 019 265 | 58 402 344 | 20 645 285 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01▼ | 4,44 | 0,19 | 0,34 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 5,05 | 5,32 | 12,83 | 6,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,3 %▲ | 4,5 % | −0,3 % | 1,2 % | 2,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,6 %▲ | 47,2 % | −37,5 % | 20,0 % | 49,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 20,7 %▲ | −12,1 % | −95,6 % | −33,2 % | 32,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,3 %▲ | 16,5 % | 15,8 % | 7,2 % | 13,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bykronen Næring AS57,6 %
14,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Bykronen Næring AS57,6 % 14,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Mikalsen | 1976 |
| Styrets leder | Øyvind Mikalsen | 1976 |
| Styremedlem | Sindre Ertvaag | 1984 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CAMAR EIENDOM SENTRUM AS100,0 %Stavanger · 330 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CAMAR EIENDOM AS
- CAMAR EIENDOM SENTRUM AS100,0 %
- Domkirkeplassen 3 AS100,0 %
- Skansegaten 2 AS100,0 %
- Bykronen Næring AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.