- Org.nr.
- 997 705 521
- Telefon
- 901 98 123
- Adresse
- Ulsberg, 7397 Rennebu
Driftsresultat−40 640−28,3 % margin
Årsresultat−436 337
Egenkapital847 27514,2 % av eiendelene
FALK UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 705 521
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 10.11.2011
- Registrert
- 10.12.2011
- Adresse
- Ulsberg, 7397 Rennebu
- Telefon
- 901 98 123
- Postadresse
- Gamle Kragerøvei 75
- Kommune
- Rennebu
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Rennebu (10)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FALK UTVIKLING AS916 447 523 · RENNEBU
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utvikling av eiendom, samt andre forretningsområder som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 480 000 | 1 721 000 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 108 300 | 80 750 | - |
| Sum driftsinntekter | 143 800 | 90 600 | 588 300 | 1 801 750 | 0 |
| Varekostnad | - | 0 | 451 515 | 1 254 291 | - |
| Lønnskostnad | - | 0 | 0 | 319 200 | - |
| Annen driftskostnad | - | 190 166 | 180 052 | 125 622 | - |
| Sum driftskostnader | 184 440 | 190 166 | 631 567 | 1 699 113 | 67 588 |
| Driftsresultat | −40 640 | −99 566 | −43 267 | 102 637 | −67 588 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 480 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 480 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 268 873 | 54 419 | - |
| Sum finanskostnader | 395 697 | 332 510 | 268 873 | 54 419 | 249 |
| Netto finans | −395 697 | −332 510 | −268 873 | −53 939 | −250 |
| Resultat før skatt | −436 337 | −432 076 | −312 140 | 48 699 | −67 838 |
| Skattekostnad | - | 72 987 | −68 671 | 10 608 | - |
| Årsresultat | −436 337 | −505 063 | −243 469 | 38 091 | −52 914 |
| Annen egenkapital | - | - | −243 469 | 38 091 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −243 469 | 38 091 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 72 987 | 4 316 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 72 987 | 4 316 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 72 987 | 4 316 | 14 924 |
| Varer | - | - | 5 629 490 | 5 570 900 | - |
| Sum varer | - | - | 5 629 490 | 5 570 900 | - |
| Sum fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 291 761 | 108 552 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 291 761 | 108 552 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 980 057 | 6 013 420 | 5 921 251 | 5 679 452 | 1 868 221 |
| Sum eiendeler | 5 980 057 | 6 013 420 | 5 994 238 | 5 683 768 | 1 883 145 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 688 675 | 1 932 145 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 747 275 | 1 183 612 | 1 688 675 | 1 932 145 | 1 894 054 |
| Sum egenkapital | 847 275 | 1 283 612 | 1 788 675 | 2 032 145 | 1 994 054 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 4 172 946 | 3 619 285 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 4 172 946 | 3 619 285 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 4 697 050 | 4 172 946 | 3 619 285 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 32 617 | 32 339 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 639 | 32 758 | 32 617 | 32 339 | −110 909 |
| Sum gjeld | 5 132 782 | 4 729 807 | 4 205 563 | 3 651 623 | −110 909 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 5 994 238 | 5 683 768 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 189,01▲ | 183,57 | 181,54 | 175,62 | −16,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,06▲ | 3,68 | 2,35 | 1,80 | −0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▲ | −1,7 % | −0,7 % | 2,7 % | −3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −28,3 %▲ | −109,9 % | −7,4 % | 5,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −303,4 %▲ | −557,5 % | −41,4 % | 2,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,2 %▼ | 21,3 % | 29,8 % | 35,8 % | 105,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FALK UTVIKLING AS−28,3 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
FALK UTVIKLING AS−28,3 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Edgar Paulsberg | 1947 |
| Styrets leder | Knut Edgar Paulsberg | 1947 |
| Styremedlem | Helene Fredrikke Wessel | 1948 |
| Styremedlem | Siw Gulbrandsen Øie | 1973 |
| Regnskapsfører | SNØHETTA REGNSKAP OPPDAL AS914 852 668 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EYE AS50,0 %Rennebu · 50 000 ordinære aksjer
- KNUT EDGAR PAULSBERG25,0 %f. 1947 · Kragerø · 25 000 ordinære aksjer
- Helene Fredrikke Wessel25,0 %f. 1948 · Rennebu · 25 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.