- Org.nr.
- 922 880 484
- Adresse
- Elektrovegen 4, 2069 Jessheim
- Hovedeier
- Fundament Gruppen AS, 100 %
Driftsresultat−1 312 298−21,7 % margin
Årsresultat−3 402 467−56,3 % margin
Egenkapital−2 267 405−26,1 % av eiendelene
FG Boligforvaltning AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 880 484
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.05.2019
- Registrert
- 12.06.2019
- Adresse
- Elektrovegen 4, 2069 Jessheim
- Postadresse
- Postboks 164
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ullensaker (112)
- Aksjekapital
- 36 300
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FG Boligforvaltning AS923 072 551 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, kjøp og salg av leiligheter samt annet som naturlig hører til under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 9 625 000 | 6 130 000 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 666 433 | 1 144 500 | 744 000 |
| Sum driftsinntekter | 6 041 750 | 10 412 173 | 11 291 433 | 7 274 500 | 744 000 |
| Varekostnad | - | 8 842 116 | 11 350 511 | 5 446 876 | - |
| Annen driftskostnad | - | 2 087 468 | 2 098 466 | 1 377 559 | 267 778 |
| Sum driftskostnader | 7 354 048 | 11 316 358 | 13 448 976 | 6 824 435 | 267 778 |
| Driftsresultat | −1 312 298 | −904 185 | −2 157 543 | 450 065 | 476 222 |
| Annen renteinntekt | - | - | 24 470 | 272 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 227 | - | - |
| Sum finansinntekter | 16 325 | 32 812 | 25 697 | 272 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 747 796 | 320 487 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 793 208 | 1 023 042 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 2 500 | - |
| Sum finanskostnader | 782 280 | 1 716 742 | 2 541 004 | 1 346 029 | - |
| Netto finans | −765 955 | −1 683 930 | −2 515 307 | −1 345 757 | - |
| Resultat før skatt | −2 078 254 | −2 588 114 | −4 672 850 | −895 692 | 476 222 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −569 385 | - | - | 104 769 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −1 028 027 | −197 052 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 644 823 | −698 640 | 371 453 |
| Årsresultat | −3 402 467 | −2 018 729 | −3 644 823 | −698 640 | 371 453 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −3 644 823 | −698 640 | 371 453 |
| Totalresultat | - | - | −3 644 823 | −698 640 | 371 453 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 371 453 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 500 000 | - | - |
| Udekket tap | - | - | −4 144 823 | −698 640 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −3 644 823 | −698 640 | 371 453 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 754 828 | 197 052 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 754 828 | 197 052 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 25 397 328 | 35 799 170 | 19 540 346 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 25 397 328 | 35 799 170 | 19 540 346 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 5 240 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 5 240 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 500 000 | 16 612 601 | 26 152 156 | 41 236 222 | 19 540 346 |
| Kundefordringer | - | - | - | 132 500 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 5 000 000 | 81 | 29 790 |
| Konsernfordringer | - | - | 1 637 505 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 6 637 505 | 132 581 | 29 790 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 824 743 | 666 878 | 167 169 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 824 743 | 666 878 | 167 169 |
| Sum omløpsmidler | 191 293 | 1 517 933 | 7 462 248 | 799 460 | 196 959 |
| Sum eiendeler | 8 691 293 | 18 130 535 | 33 614 404 | 42 035 682 | 19 737 306 |
| Aksjekapital | - | - | 33 300 | 30 300 | 30 300 |
| Overkurs | - | - | 1 296 700 | 99 700 | 99 700 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 5 000 000 | 1 200 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 36 300 | 6 330 000 | 6 330 000 | 1 330 000 | 130 000 |
| Udekket tap | - | - | 3 176 209 | 698 640 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 303 705 | −5 194 938 | −3 176 209 | - | - |
| Sum egenkapital | −2 267 405 | 1 135 062 | 3 153 791 | 631 360 | 130 000 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | 257 884 | 5 240 000 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 257 884 | 5 240 000 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 19 013 610 | 27 700 000 | 15 100 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 10 929 879 | 8 032 083 | 3 885 374 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 29 943 489 | - | 18 985 374 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 870 087 | 16 741 955 | 30 201 373 | 40 972 083 | 18 985 374 |
| Leverandørgjeld | - | - | 159 741 | 339 409 | 56 210 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 476 222 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 99 500 | - | 89 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 88 611 | 253 518 | 259 241 | - | 621 932 |
| Sum gjeld | 10 958 698 | 16 995 473 | 30 460 613 | 41 404 322 | 19 607 306 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 33 614 404 | 42 035 682 | 19 737 306 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,16▼ | 5,99 | 28,78 | - | 0,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,83▼ | 14,97 | 9,66 | 65,58 | 150,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,7 %▼ | −3,4 % | −5,6 % | 1,5 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −21,7 %▼ | −8,7 % | −19,1 % | 6,2 % | 64,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −56,3 %▼ | −19,4 % | −32,3 % | −9,6 % | 49,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −26,1 %▼ | 6,3 % | 9,4 % | 1,5 % | 0,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FG Boligforvaltning AS−21,7 %
6,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
FG Boligforvaltning AS−21,7 % 6,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Cato Åslie | 1970 |
| Styrets leder | Terje Gjeisklid | 1971 |
| Styremedlem | Jan Cato Åslie | 1970 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMI MANAGEMENT AS917 338 566 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fundament Gruppen AS100,0 %Jessheim · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Fundament Gruppen AS
- Tangenvegen Eiendom AS100,0 %
- FG Utvikling AS100,0 %
- FG Entreprenør AS100,0 %
- HT Utvikling AS100,0 %
- Fageråsen Chalet AS100,0 %
- Brumunddal Boligutvikling AS100,0 %
- Favntoppen Chalet AS100,0 %
- FG Eiendomsforvaltning AS100,0 %
- RINGEBU PARK AS100,0 %
- THE VIEW HAFJELL AS100,0 %
- NORDBY HAGE AS100,0 %
- SENTRUM PARK EIENDOM AS65,0 %
- FG Boligforvaltning AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.