- Org.nr.
- 979 892 888
- Adresse
- Elektrovegen 4, 2069 Jessheim
Driftsresultat−3 344 843−14,3 % margin
EBITDA−4 271 642før av- og nedskrivninger
Årsresultat−7 328 153−31,4 % margin
Egenkapital3 540 6737,0 % av eiendelene
Haugen Eiendom AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 979 892 888
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 24.04.1998
- Registrert
- 16.06.1998
- Adresse
- Elektrovegen 4, 2069 Jessheim
- Postadresse
- Postboks 164
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ullensaker (112)
- Aksjekapital
- 210 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Haugen Eiendom AS980 481 425 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom og hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 968 245 | 21 787 991 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 401 642 | 695 000 | - | - | 50 534 845 |
| Sum driftsinntekter | 23 369 887 | 22 482 991 | 77 861 376 | 103 891 054 | 50 534 845 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 48 086 149 |
| Varekostnad | 26 660 894 | 21 212 578 | 80 264 243 | 107 106 740 | 11 326 |
| Lønnskostnad | 157 173 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 083 | 24 250 | 24 250 | 64 667 | - |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | −934 882 | 1 205 148 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 823 461 | 476 040 | −996 295 | 1 003 239 | 14 989 |
| Sum driftskostnader | 26 714 730 | 22 918 016 | 79 292 198 | 108 174 646 | 48 112 464 |
| Driftsresultat | −3 344 843 | −435 025 | −1 430 822 | −4 283 592 | 2 422 381 |
| Annen renteinntekt | 16 183 | 25 198 | 69 762 | 330 | 7 687 |
| Annen finansinntekt | - | 7 653 | - | 4 411 | 1 880 |
| Sum finansinntekter | 16 183 | 32 851 | 69 762 | 4 741 | 9 567 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 014 | - |
| Annen rentekostnad | 3 030 188 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 030 188 | - | - | 1 014 | - |
| Netto finans | −3 014 004 | 32 851 | 69 762 | 3 727 | 9 567 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 361 061 | −4 279 865 | 2 431 948 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 535 029 |
| Resultat før skattekostnad | −6 358 847 | −402 174 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 969 306 | −88 478 | −299 433 | −941 577 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 061 628 | −3 338 288 | 1 896 919 |
| Årsresultat | −7 328 153 | −313 696 | −1 061 628 | −3 338 288 | 1 896 919 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −7 328 153 | −313 696 | −1 061 628 | −3 338 288 | 1 896 919 |
| Totalresultat | −7 328 153 | −313 696 | −1 061 628 | −3 338 288 | 1 896 919 |
| Udekket tap | −6 659 327 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −668 826 | −313 696 | −1 061 628 | −3 338 288 | 1 896 919 |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 328 153 | −313 696 | −1 061 628 | −3 338 288 | 1 896 919 |
| Salgsinntekt l, | - | - | 77 861 376 | 103 891 054 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 25 160 000 | 48 718 831 | 32 333 | 56 583 | - |
| Sum varige driftsmidler | 25 160 000 | 48 718 831 | 32 333 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 25 160 000 | 49 688 137 | 738 314 | 463 131 | 0 |
| Sum varer | 21 746 000 | 23 975 978 | 66 333 546 | 31 946 232 | 23 487 533 |
| Opptjente, ikke fakturerte inntekter | - | - | 39 978 352 | 93 711 976 | 50 405 434 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 15 000 | 199 092 | 125 000 | 419 |
| Sum fordringer | - | 15 000 | 40 177 444 | 93 836 976 | 50 405 853 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 658 358 | 2 598 818 | 538 273 | 140 736 | 141 527 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 658 358 | 2 598 818 | 538 273 | 140 736 | 141 527 |
| Sum omløpsmidler | 25 404 358 | 26 589 796 | 107 049 263 | 125 923 944 | 74 034 913 |
| Sum eiendeler | 50 564 358 | 76 277 933 | 107 787 577 | 126 387 075 | 74 034 913 |
| Utsatt skattefordel | - | 969 306 | 705 981 | 406 548 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 969 306 | 705 981 | 406 548 | - |
| Aksjekapital | 210 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | 10 000 000 | - | - | - |
| Overkurs | 9 990 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 10 200 000 | 10 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | - | 668 826 | 982 522 | 2 044 149 | 5 382 437 |
| Sum opptjent egenkapital | −6 659 327 | 668 826 | 982 522 | 2 044 149 | 5 382 437 |
| Sum egenkapital | 3 540 673 | 10 868 826 | 1 182 522 | 2 244 149 | 5 582 437 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 428 527 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 3 793 017 | 428 527 | 535 029 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 38 062 500 | 54 428 217 | 79 290 748 | 105 247 366 | 51 616 903 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 5 484 016 | 4 309 016 | 13 896 488 | 9 948 880 | 9 370 904 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 43 546 516 | 58 737 233 | 93 187 236 | - | 60 987 807 |
| Sum langsiktig gjeld | 43 546 516 | 58 737 233 | 96 980 252 | 115 624 772 | 61 522 836 |
| Leverandørgjeld | 296 736 | 421 023 | 9 499 375 | 8 479 153 | 6 929 640 |
| Betalbar skatt | - | 174 847 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 180 434 | 6 076 005 | 125 428 | 39 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 477 170 | 6 671 875 | 9 624 803 | 8 518 153 | 6 929 640 |
| Sum gjeld | 47 023 685 | 65 409 107 | 106 605 056 | 124 142 926 | 68 452 476 |
| Sum egenkapital og gjeld | 50 564 358 | 76 277 933 | 107 787 577 | - | 74 034 913 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,31▼ | 37,94 | 11,12 | 14,78 | 10,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 13,28▲ | 6,02 | 90,15 | 55,32 | 12,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,2 %▼ | −0,4 % | −1,2 % | −4,3 % | 3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,3 %▼ | −1,9 % | −1,8 % | −4,1 % | 4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −31,4 %▼ | −1,4 % | −1,4 % | −3,2 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,0 %▼ | 14,2 % | 1,1 % | 1,8 % | 7,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Haugen Eiendom AS−14,3 %
23,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Haugen Eiendom AS−14,3 % 23,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Gjeisklid | 1971 |
| Styrets leder | Sivert Falck-Ytter Dæhlie | 1994 |
| Styremedlem | Terje Gjeisklid | 1971 |
| Styremedlem | Jan Cato Åslie | 1970 |
| Styremedlem | Sander Falck-Ytter Dæhlie | 1997 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMI MANAGEMENT AS917 338 566 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fundament Gruppen AS50,0 %Jessheim · 100 ordinære aksjer
- SISA INVEST AS50,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.