- Org.nr.
- 912 177 165
- Telefon
- 456 66 699
- Adresse
- Kuskerudveien 16, 1920 Sørumsand
- Hovedeier
- Nebbenes Holding AS, 55 %
Driftsresultat1 603 2965,9 % margin
Årsresultat−2 121 031−7,9 % margin
Egenkapital9 363 5214,8 % av eiendelene
Nebbenes Prosjekt AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 177 165
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.06.2013
- Registrert
- 06.07.2013
- Adresse
- Kuskerudveien 16, 1920 Sørumsand
- Telefon
- 456 66 699
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Lillestrøm (151)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- nebbenes.com
Underenheter
1
- Nebbenes Prosjekt AS923 894 586 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål skal være kjøp, salg og utvikling av fast eiendom og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- VENTI EIENDOM AS06.07.2013 til 03.04.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 895 808 | 859 547 | 1 005 500 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 26 964 879 | 31 783 723 | 56 356 326 | 98 633 481 | - |
| Varekostnad | 25 186 275 | 27 578 232 | 46 388 059 | 87 863 320 | - |
| Annen driftskostnad | 175 307 | −641 157 | 145 910 | 1 643 188 | 126 729 |
| Sum driftskostnader | 25 361 583 | 26 937 075 | 46 533 968 | 89 506 508 | 126 729 |
| Driftsresultat | 1 603 296 | 4 846 648 | 9 822 358 | 9 126 973 | −126 729 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 131 742 | 602 908 | 2 533 844 |
| Annen renteinntekt | 43 009 | 50 382 | 60 433 | 241 631 | - |
| Annen finansinntekt | 6 | 2 142 | 2 099 | 3 862 | 3 263 |
| Sum finansinntekter | 43 015 | 52 524 | 194 274 | 848 401 | 2 537 107 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 487 637 | 997 001 | 2 949 648 | 2 563 791 | 2 268 287 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 81 474 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 649 883 | 2 986 555 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 1 166 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 365 581 | 5 009 820 | 5 599 531 | 5 550 346 | 2 349 761 |
| Netto finans | −4 322 566 | −4 957 296 | −5 405 257 | −4 701 945 | 187 346 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 60 617 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 13 337 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 47 280 |
| Resultat før skattekostnad | −2 719 270 | −110 648 | 4 417 101 | 4 425 028 | - |
| Skattekostnad | −598 240 | −18 470 | 971 762 | 973 514 | - |
| Årsresultat | −2 121 031 | −92 178 | 3 445 338 | 3 451 514 | 47 280 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 47 280 |
| Ordinært utbytte | - | - | 3 445 338 | 3 520 536 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −69 022 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 445 338 | 3 451 514 | 47 280 |
| Udekket tap | −2 121 031 | −92 178 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | 30 924 176 | 55 350 826 | 98 633 481 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 003 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 7 630 031 | - | 7 630 031 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 44 245 202 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 20 033 250 | 20 018 250 | 20 018 250 | 20 018 250 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 83 830 | - | 0 | 12 192 523 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 117 080 | 20 018 250 | 27 648 281 | 39 840 804 | 51 875 233 |
| Sum anleggsmidler | 20 117 080 | 20 018 250 | 27 648 281 | 39 840 804 | 52 025 236 |
| Varer | 148 445 429 | 121 973 617 | 121 905 209 | 123 078 661 | - |
| Sum varer | - | - | 121 905 209 | 123 078 661 | 23 348 355 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 582 975 |
| Kundefordringer | 25 602 662 | 15 294 505 | 23 903 533 | 38 368 201 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 100 000 | - | 184 602 | 40 511 | - |
| Konsernfordringer | 443 590 | 0 | 1 932 245 | 1 750 503 | - |
| Sum fordringer | 26 146 252 | 15 294 505 | 26 020 380 | 40 159 215 | 1 582 975 |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 122 195 | 2 667 239 | 4 514 959 | 4 755 179 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 122 195 | 2 667 239 | 4 514 959 | 4 755 179 | 504 868 |
| Sum omløpsmidler | 176 713 876 | 139 935 361 | 152 440 548 | 167 993 055 | 25 436 198 |
| Sum eiendeler | 196 830 956 | 159 953 611 | 180 088 829 | 207 833 859 | 77 461 434 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 150 003 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Overkurs | 12 470 000 | 12 470 000 | 12 470 000 | 12 470 000 | 12 470 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 1 136 660 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 470 000 | 13 470 000 | 13 470 000 | 13 470 000 | 14 606 660 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | - | −1 067 638 |
| Udekket tap | 4 106 479 | 1 985 448 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 106 479 | −1 985 448 | 0 | 0 | −1 067 638 |
| Sum egenkapital | 9 363 521 | 11 484 552 | 13 470 000 | 13 470 000 | 13 539 022 |
| Utsatt skatt | 2 073 554 | 2 671 794 | 1 139 588 | 1 305 460 | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 573 554 | 4 171 794 | 1 139 588 | 1 305 460 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 102 323 850 | 84 325 000 | 90 620 000 | 90 677 725 | 19 500 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 22 656 584 | 17 168 947 | 9 607 010 | 21 754 672 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 27 470 024 | 29 355 425 | 25 914 007 | 24 243 938 | 43 163 434 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 152 450 459 | 130 849 373 | 126 141 017 | 136 676 335 | 62 663 434 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 127 280 605 | 137 981 795 | 62 663 434 |
| Leverandørgjeld | 5 767 589 | 443 308 | 3 122 699 | 1 542 423 | 169 413 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 1 137 634 | 163 119 | - |
| Utbytte | - | - | 3 445 338 | 3 520 536 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 798 778 | 1 301 523 | 4 292 040 | 4 421 762 | 1 089 566 |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 443 422 | 13 447 893 | 39 338 223 | 56 382 064 | 1 258 979 |
| Sum gjeld | 187 467 435 | 148 469 059 | 166 618 828 | 194 363 859 | 63 922 413 |
| Sum egenkapital og gjeld | 196 830 956 | 159 953 611 | 180 088 829 | 207 833 859 | 77 461 434 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,62▼ | 10,41 | 3,88 | 2,98 | 20,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 20,02▲ | 12,93 | 12,37 | 14,43 | 4,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,9 %▼ | 2,9 % | 5,2 % | 7,0 % | 3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▼ | 15,2 % | 17,4 % | 9,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,9 %▼ | −0,3 % | 6,1 % | 3,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,8 %▼ | 7,2 % | 7,5 % | 6,5 % | 17,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nebbenes Prosjekt AS5,9 %
27,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Nebbenes Prosjekt AS5,9 % 27,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dag-Erlend Enoksen | 1980 |
| Styrets leder | Kåre Gustav Nebbenes | 1975 |
| Styremedlem | Dag-Erlend Enoksen | 1980 |
| Styremedlem | Håvar Melheim | 1982 |
| Revisor | AVANTI REVISJON AS921 197 233 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nebbenes Holding AS55,0 %Blaker · 550 ordinære aksjer
- Melheim Invest AS30,0 %Fjerdingby · 300 ordinære aksjer
- DEE HOLDING AS15,0 %Lillestrøm · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nebbenes Holding AS
- Nebbenes Utvikling AS90,1 %
- NEBBENES BYGG AS80,1 %
- Nebbenes Eiendom AS50,1 %
- Nebbenes Utbygging AS50,1 %
- Nebbenes Prosjekt AS55,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Olbergåsen Utvikling AS50,0 %924 624 175 · 9 000 ordinære aksjer
- Bjørnholthagan AS50,0 %925 336 378 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.