- Org.nr.
- 975 965 694
- Telefon
- 63 98 33 01
- Adresse
- Galgebakken 3, 2040 Kløfta
Driftsresultat770 9315,4 % margin
Årsresultat808 5515,7 % margin
Egenkapital2 537 73011,2 % av eiendelene
Nittedal Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 965 694
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 19.12.1995
- Registrert
- 02.01.1996
- Adresse
- Galgebakken 3, 2040 Kløfta
- Telefon
- 63 98 33 01
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ullensaker (112)
- Aksjekapital
- 1 900 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nittedal Utvikling AS899 490 592 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utvikling av eiendom.
Tidligere navn
- Entrepenørene Håkonsen & Granum AS02.01.1996 til 02.02.1996
- Entreprenørene Håkonsen & Granum AS02.02.1996 til 30.11.2015
- EHG HOLDING AS30.11.2015 til 05.01.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 250 000 | 13 400 000 | 34 171 326 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 14 250 000 | 13 400 000 | 34 171 326 | - | 0 |
| Varekostnad | 13 355 567 | 12 221 230 | 33 476 006 | - | - |
| Lønnskostnad | - | 3 393 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 123 502 | 211 936 | 284 001 | 117 576 | 381 336 |
| Sum driftskostnader | 13 479 069 | 12 436 558 | 33 760 006 | 117 576 | 381 336 |
| Driftsresultat | 770 931 | 963 442 | 411 320 | −117 576 | −381 336 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 363 943 | 208 970 |
| Annen renteinntekt | 38 206 | 37 486 | 31 211 | - | 854 160 |
| Sum finansinntekter | 38 206 | 37 486 | 31 211 | 363 943 | 1 063 130 |
| Nedskr. av finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | −1 846 667 |
| Annen rentekostnad | 70 | 304 | 541 | 343 503 | 1 176 674 |
| Annen finanskostnad | 515 | 195 | 590 | 3 780 | 962 986 |
| Sum finanskostnader | 585 | 499 | 1 131 | 347 283 | 292 993 |
| Netto finans | 37 620 | 36 987 | 30 080 | 16 660 | 770 136 |
| Resultat før skatt | - | - | 441 400 | −100 916 | 388 801 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 441 400 | −100 916 | 388 801 |
| Resultat før skattekostnad | 808 551 | 1 000 429 | - | - | - |
| Årsresultat | 808 551 | 1 000 429 | 441 400 | −100 916 | 388 801 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 808 551 | 1 000 429 | 441 400 | −100 916 | 388 801 |
| Totalresultat | 808 551 | 1 000 429 | 441 400 | −100 916 | - |
| Udekket tap | 170 821 | 1 000 429 | 441 400 | −100 916 | 388 801 |
| Avsatt til annen egenkapital | 637 730 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 808 551 | 1 000 429 | 441 400 | −100 916 | 388 801 |
| Sum varer | 22 103 354 | 16 346 986 | 21 777 791 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 161 689 | 161 689 | 32 439 | 750 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 5 642 256 | 5 322 883 |
| Sum fordringer | 161 689 | 161 689 | 32 439 | 5 643 006 | 5 322 883 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 468 750 | 1 284 794 | 676 842 | 69 732 | 58 924 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 468 750 | 1 284 794 | 676 842 | 69 732 | 58 924 |
| Sum omløpsmidler | 22 733 792 | 17 793 469 | 22 487 072 | 5 712 738 | 5 381 807 |
| Sum eiendeler | 22 733 792 | 17 802 469 | 22 496 072 | 7 994 845 | 7 619 344 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 9 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 9 000 | 9 000 | 2 282 107 | 2 237 537 |
| Sum anleggsmidler | - | 9 000 | 9 000 | 2 282 107 | 2 237 537 |
| Obligasjoner | - | - | 9 000 | 9 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 2 273 107 | 2 228 537 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | - | - | 9 000 |
| Aksjekapital | 1 900 000 | 1 900 000 | 1 900 000 | 1 900 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 900 000 | 1 900 000 | 1 900 000 | 1 900 000 | 1 900 000 |
| Udekket tap | - | 170 821 | 1 171 250 | 1 250 082 | 1 149 166 |
| Annen egenkapital | 637 730 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 637 730 | −170 821 | −1 171 250 | −1 250 082 | −1 149 166 |
| Sum egenkapital | 2 537 730 | 1 729 179 | 728 750 | 649 918 | 750 834 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 682 603 | - | 7 000 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 682 603 | - | 7 000 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 682 603 | - | 7 000 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 446 567 | 407 029 | 84 959 | - | 56 564 |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 066 893 | - | 14 682 362 | 7 344 928 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 513 459 | 16 073 290 | 14 767 322 | 7 344 928 | 6 868 511 |
| Sum gjeld | 20 196 063 | 16 073 290 | 21 767 322 | 7 344 928 | 6 868 511 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 733 792 | 17 802 469 | 22 496 072 | - | 7 619 344 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 900 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▲ | 1,11 | 1,52 | 0,78 | 0,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,96▼ | 9,30 | 29,87 | 11,30 | 9,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▼ | 5,0 % | 2,9 % | 3,2 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▼ | 7,2 % | 1,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▼ | 7,5 % | 1,3 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,2 %▲ | 9,7 % | 3,2 % | 8,1 % | 9,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nittedal Utvikling AS5,4 %
14,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Nittedal Utvikling AS5,4 % 14,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ragnar Håkonsen | 1964 |
| Styrets leder | Heikki Eilev Granum | 1961 |
| Styremedlem | Kenneth Granum | 1984 |
| Revisor | IREVISJON AS965 820 310 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- G1S INVEST AS50,0 %Kløfta · 950 ordinære aksjer
- HEG HOLDING AS50,0 %Kløfta · 950 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.