- Org.nr.
- 998 699 916
- Adresse
- Silurveien 2, 0380 Oslo
- Hovedeier
- Selvaag AS, 100 %
Driftsresultat−10 737 549
Årsresultat−8 437 813
Egenkapital981 7458,6 % av eiendelene
VALLEFJELLET TOMT AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 699 916
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 04.05.2012
- Registrert
- 25.08.2012
- Adresse
- Silurveien 2, 0380 Oslo
- Postadresse
- Postboks 33 Øvre Ullern
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALLEFJELLET TOMT AS918 259 910 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å inneha hjemmel til fast eiendom samt investere i fast eiendom.
Tidligere navn
- SELVAAG TOMT AS25.08.2012 til 25.03.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 354 118 | 342 138 | 332 558 | 321 167 | 571 167 |
| Sum driftsinntekter | 354 118 | 342 138 | 332 558 | 321 167 | 571 167 |
| Annen driftskostnad | 11 091 667 | 286 072 | 254 403 | 252 339 | 251 679 |
| Sum driftskostnader | 11 091 667 | 286 072 | 254 403 | 252 339 | 251 679 |
| Driftsresultat | −10 737 549 | 56 067 | 78 155 | 68 828 | 319 488 |
| Annen renteinntekt | 29 486 | 26 677 | 14 561 | 5 864 | 129 |
| Sum finansinntekter | 29 486 | 26 677 | 14 561 | 5 864 | 129 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 108 989 | 3 823 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 656 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 109 645 | 3 823 | - | - | - |
| Netto finans | −80 159 | 22 854 | 14 561 | 5 864 | 129 |
| Resultat før skatt | - | - | 92 716 | 74 692 | 319 617 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 70 316 |
| Resultat før skattekostnad | −10 817 709 | 78 920 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −2 379 896 | 17 362 | 20 398 | 16 432 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 72 318 | 58 260 | 249 301 |
| Årsresultat | −8 437 813 | 61 558 | 72 318 | 58 260 | 249 301 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 249 301 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −8 437 813 | 61 558 | 72 318 | 58 260 | - |
| Totalresultat | −8 437 813 | 61 558 | 72 318 | 58 260 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 61 558 | 72 318 | 58 260 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −8 437 813 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −8 437 813 | 61 558 | 72 318 | 58 260 | 249 301 |
| Konsernfordringer | 10 817 709 | 600 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 10 817 709 | 600 000 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 606 024 | 1 252 112 | 474 460 | 456 437 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 606 024 | 1 252 112 | 474 460 | 456 437 | 701 361 |
| Sum omløpsmidler | 11 423 733 | 1 852 112 | 474 460 | 456 437 | 701 361 |
| Sum eiendeler | 11 423 733 | 1 852 112 | 474 460 | 456 437 | 701 361 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 701 361 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 9 387 813 | 950 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 417 813 | 980 000 | 380 000 | 380 000 | 380 000 |
| Annen egenkapital | −8 436 068 | 1 744 | 1 744 | 1 745 | 1 744 |
| Sum opptjent egenkapital | −8 436 068 | 1 744 | 1 744 | 1 745 | 1 744 |
| Sum egenkapital | 981 745 | 981 744 | 381 744 | 381 745 | 381 744 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 32 999 | 187 625 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 408 989 | 682 743 | 92 716 | 74 692 | 319 617 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 441 988 | 870 368 | 92 716 | 74 692 | 319 617 |
| Sum gjeld | 10 441 988 | 870 368 | 92 716 | 74 692 | 319 617 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 423 733 | 1 852 112 | 474 460 | 456 437 | 701 361 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,09▼ | 2,13 | 5,12 | 6,11 | 2,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,64▲ | 0,89 | 0,24 | 0,20 | 0,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −161,3 %▼ | 7,1 % | 19,9 % | 12,9 % | 45,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3 032,2 %▼ | 16,4 % | 23,5 % | 21,4 % | 55,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2 382,8 %▼ | 18,0 % | 21,7 % | 18,1 % | 43,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,6 %▼ | 53,0 % | 80,5 % | 83,6 % | 54,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mats Henning Tveit | 1975 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Selvaag AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Selvaag AS
- Selvaag Utleiebolig AS100,0 %
- SJØ AS100,0 %
- AS Selvaag Invest100,0 %
- EKELY HOLDING AS100,0 %
- Sealbay AS100,0 %
- Selvaag Fellestjenester AS100,0 %
- Selvaag Eiendom AS99,6 %
- SELVAAG BY AS54,7 %
- SELVAAG BOLIG ASA53,5 %
- VALLEFJELLET TOMT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.