- Org.nr.
- 923 852 891
- Adresse
- Industrivegen 22, 2069 Jessheim
- Hovedeier
- Fyrtårnet Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat2 392 76251,1 % margin
EBITDA4 213 862før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 348 261−28,8 % margin
Egenkapital1 301 1342,2 % av eiendelene
Vallhallavegen Eiendomsutvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 852 891
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.07.2019
- Registrert
- 20.11.2019
- Adresse
- Industrivegen 22, 2069 Jessheim
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ullensaker (112)
- Aksjekapital
- 422 100
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vallhallavegen Eiendomsutvikling A932 309 920 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie eiendom og bedrive eiendomsutvikling og alt som derved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 4 682 878 | 3 232 160 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 682 878 | 3 232 160 | 0 | 0 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 821 100 | 908 300 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 469 016 | 268 217 | −1 942 | 11 875 | 18 125 |
| Sum driftskostnader | 2 290 116 | 1 176 517 | −1 942 | 11 875 | 18 125 |
| Driftsresultat | 2 392 762 | 2 055 642 | 1 942 | −11 875 | −18 125 |
| Annen renteinntekt | 296 | 1 469 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 101 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 397 | 1 469 | 1 928 | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 710 187 | 2 064 586 | - | - | 135 |
| Annen finanskostnad | 480 | 66 785 | - | - | 1 680 |
| Sum finanskostnader | 3 710 667 | 2 131 371 | - | - | 1 815 |
| Netto finans | −3 709 270 | −2 129 902 | 1 928 | 0 | −1 815 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 870 | −11 875 | −19 940 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −19 940 |
| Resultat før skattekostnad | −1 316 508 | −74 260 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 31 753 | −16 338 | −15 415 | - | - |
| Årsresultat | −1 348 261 | −57 922 | 19 285 | −11 875 | −19 940 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 348 261 | −57 922 | - | - | −19 940 |
| Totalresultat | −1 348 261 | −57 922 | - | - | −19 940 |
| Udekket tap | −1 348 261 | −57 922 | - | - | −19 940 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 348 261 | −57 922 | - | - | −19 940 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 52 494 570 | 54 202 883 | - | - | 236 972 |
| Anlegg under utførelse | - | - | - | - | 664 916 |
| Sum varige driftsmidler | 52 494 570 | 54 202 883 | - | - | 901 888 |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 619 769 | 5 483 307 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 619 769 | 5 483 307 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 58 114 338 | 59 717 943 | 38 931 664 | 4 053 409 | 3 801 888 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 709 | 10 736 | - | - | - |
| Sum fordringer | 11 709 | 10 736 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 360 431 | 1 386 746 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 360 431 | 1 386 746 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 372 140 | 1 397 482 | 4 686 311 | 0 | 0 |
| Sum eiendeler | 59 486 478 | 61 115 424 | 43 617 974 | 4 053 409 | 3 801 888 |
| Utsatt skattefordel | - | 31 753 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 31 753 | - | - | 2 900 000 |
| Rettigheter | - | - | - | - | 2 900 000 |
| Aksjekapital | 422 100 | 422 100 | - | - | 422 100 |
| Overkurs | 2 319 872 | 2 319 872 | - | - | 2 319 872 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 741 972 | - | 2 741 972 | 2 741 972 | 2 741 972 |
| Udekket tap | 1 440 838 | 92 577 | - | - | 42 065 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 440 838 | −92 577 | −34 655 | −53 940 | −42 065 |
| Sum egenkapital | 1 301 134 | 2 649 395 | 2 707 317 | 2 688 032 | 2 699 907 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 55 727 600 | 56 100 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 55 727 600 | 56 100 000 | - | - | 1 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 55 727 600 | 56 100 000 | 35 116 046 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 59 856 |
| Leverandørgjeld | 459 068 | 745 411 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 277 124 | 194 545 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 721 553 | 1 426 073 | - | - | 42 125 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 457 744 | 2 366 029 | 5 794 611 | 365 377 | 101 981 |
| Sum gjeld | 58 185 344 | 58 466 029 | 40 910 657 | 1 365 377 | 1 101 981 |
| Sum egenkapital og gjeld | 59 486 478 | 61 115 424 | - | - | 3 801 888 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,56▼ | 0,59 | 0,81 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 44,72▲ | 22,07 | 15,11 | 0,51 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 % | 3,9 % | 0,0 % | −0,3 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 51,1 %▼ | 63,6 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −28,8 %▼ | −1,8 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,2 %▼ | 4,3 % | 6,2 % | 66,3 % | 71,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vallhallavegen Eiendomsutvikling AS51,1 %
4,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
Vallhallavegen Eiendomsutvikling AS51,1 % 4,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Petter Trondsen | 1963 |
| Styrets leder | Aslak Koppang Larsen | 1968 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fyrtårnet Eiendom AS100,0 %Jessheim · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Fyrtårnet Eiendom AS
- Valhallavegen 10 AS100,0 %
- Vallhallavegen Eiendomsutvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.