- Org.nr.
- 919 132 612
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
Driftsresultat481 1053,7 % margin
Årsresultat588 8374,5 % margin
Egenkapital10 589 58590,7 % av eiendelene
Vangsvegen 33 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 132 612
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.08.2026
- Stiftet
- 02.05.2017
- Registrert
- 14.06.2017
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 439)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vangsvegen 33 AS928 376 656 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i og utvikle faste eiendom og annen virksomhet som står naturlig i forhold til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 19 308 324 | 31 800 000 | - | - |
| Prosjektinntekter | - | - | 40 387 759 | 208 610 674 | 141 318 700 |
| Annen driftsinntekt | - | 8 728 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 13 083 231 | 19 317 052 | 72 187 759 | 208 610 674 | 141 318 700 |
| Eiendomsrelaterte kostnader | - | 4 771 747 | 1 373 795 | - | - |
| Prosjektkostnader | - | 12 804 145 | 62 022 552 | 179 079 398 | 121 076 125 |
| Annen driftskostnad | - | 635 | - | 278 | - |
| Sum driftskostnader | 12 602 126 | 17 576 528 | 63 397 113 | 179 079 676 | 121 076 158 |
| Driftsresultat | 481 105 | 1 740 524 | 8 790 646 | 29 530 998 | 20 242 541 |
| Annen renteinntekt | - | 546 402 | 404 165 | 66 262 | 2 679 |
| Sum finansinntekter | 273 814 | 546 402 | 404 165 | 66 262 | 2 679 |
| Annen rentekostnad | - | 693 | - | - | 497 078 |
| Sum finanskostnader | - | 693 | - | - | 497 078 |
| Netto finans | 273 814 | 545 709 | 404 165 | 66 262 | −494 399 |
| Resultat før skatt | 754 919 | - | - | 29 597 260 | 19 748 142 |
| Resultat før skattekostnad | - | 2 286 233 | 9 194 811 | - | - |
| Skattekostnad | - | 502 911 | 2 022 859 | 6 511 396 | 4 344 592 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 23 085 864 | 15 403 550 |
| Årsresultat | 588 837 | 1 783 322 | 7 171 952 | 23 085 864 | 15 403 550 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 1 783 322 | 7 171 952 | 23 085 864 | 15 403 550 |
| Totalresultat | - | 1 783 322 | 7 171 952 | 23 085 864 | 15 403 550 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 783 322 | 7 171 952 | 23 085 864 | 15 403 550 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 1 783 322 | 7 171 952 | 23 085 864 | 15 403 550 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 502 517 | 2 005 428 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 502 517 | 2 005 428 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 336 435 | 1 502 517 | 2 005 428 | 0 | 0 |
| Beholdning leiligheter | - | 12 625 059 | 30 236 951 | 47 402 389 | - |
| Tomter under utvikling | - | - | - | 5 279 647 | - |
| Anlegg under oppføring | - | - | - | 24 055 424 | - |
| Sum varer | - | 12 625 059 | 30 236 951 | 76 737 461 | 117 271 264 |
| Kundefordringer | - | - | - | 12 186 | - |
| Opptjent, ikke fakturerte inntekter | - | 10 001 | 30 001 | 139 343 810 | 230 117 188 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 3 683 936 | 1 178 245 | - | - |
| Sum fordringer | - | 3 693 937 | 1 208 246 | 139 355 996 | 230 117 188 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 13 584 215 | 40 740 332 | 26 150 754 | 2 220 609 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 13 584 215 | 40 740 332 | 26 150 754 | 2 220 609 |
| Sum omløpsmidler | 10 335 688 | 29 903 212 | 72 185 530 | 242 244 210 | 349 609 060 |
| Sum eiendeler | 11 672 123 | 31 405 729 | 74 190 958 | 242 244 210 | 349 609 060 |
| Aksjekapital | - | 10 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 000 000 | 10 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 |
| Annen egenkapital | - | 11 120 749 | 9 337 426 | 42 165 474 | 19 079 610 |
| Sum opptjent egenkapital | 589 585 | 11 120 749 | 9 337 426 | 42 165 474 | 19 079 610 |
| Sum egenkapital | 10 589 585 | 21 120 749 | 39 337 426 | 72 165 474 | 49 079 610 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 22 928 | 5 381 429 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 22 928 | 5 381 429 |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | - | 54 659 276 | 52 317 468 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 54 659 276 | 52 317 468 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 54 682 204 | 57 698 897 |
| Byggelån | - | - | - | 68 372 883 | 230 696 216 |
| Leverandørgjeld | - | 581 267 | - | 3 789 596 | 12 134 338 |
| Betalbar skatt | - | 4 | 4 051 215 | 11 869 897 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 9 703 713 | - | 31 364 157 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 082 538 | 10 284 980 | - | 115 396 532 | 242 830 554 |
| Sum gjeld | 1 082 538 | 10 284 980 | 34 853 532 | 170 078 736 | 300 529 451 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 31 405 729 | 74 190 958 | 242 244 210 | 349 609 060 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,55▲ | 2,91 | 2,07 | 2,10 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▼ | 0,49 | 0,89 | 2,36 | 6,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▼ | 4,3 % | 5,8 % | 10,0 % | 7,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▼ | 9,0 % | 12,2 % | 14,2 % | 14,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▼ | 9,2 % | 9,9 % | 11,1 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,7 %▲ | 67,3 % | 53,0 % | 29,8 % | 14,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vangsvegen 33 AS3,7 %
13,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
Vangsvegen 33 AS3,7 % 13,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dag Byrøygard | 1966 |
| Styrets leder | Hans Jørgen Lundby | 1976 |
| Styremedlem | Knut Erik Manstad | 1967 |
| Styremedlem | Arve Kristen Heggem | 1971 |
| Styremedlem | Annette Meinhart | 1985 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | OBOS BBL937 052 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Betonmast Eiendom AS50,0 %Oslo · 15 000 000 ordinære aksjer
- OBOS NYE HJEM AS50,0 %Oslo · 15 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.