- Org.nr.
- 930 550 566
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Hovedeier
- Espira Barnehager AS, 100 %
Driftsresultat1 475 4654,9 % margin
EBITDA1 812 387før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 381 6894,5 % margin
Egenkapital387 9904,0 % av eiendelene
Espira Karmsund AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 550 566
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 28.10.2022
- Registrert
- 29.12.2022
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Postadresse
- Postboks 353
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy (131)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 38
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Espira Karmsund Barnehage992 840 196 · KARMØY34 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av barnehager og det som naturlig hører sammen med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 30 374 974 | 29 062 479 | 26 111 183 |
| Sum driftsinntekter | 30 374 974 | 29 062 479 | 26 111 183 |
| Lønnskostnad | 22 239 635 | 21 326 929 | 18 823 593 |
| Avskrivning på driftsmidler | 336 922 | 311 819 | 397 904 |
| Annen driftskostnad | 6 322 952 | 5 821 790 | 5 483 156 |
| Sum driftskostnader | 28 899 509 | 27 460 538 | 24 704 653 |
| Driftsresultat | 1 475 465 | 1 601 941 | 1 406 531 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 301 530 | 45 810 | 225 |
| Annen finansinntekt | 20 | 413 | 739 |
| Sum finansinntekter | 301 550 | 46 223 | 964 |
| Annen rentekostnad | 917 | - | - |
| Annen finanskostnad | 4 442 | 1 855 | 4 934 |
| Sum finanskostnader | 5 359 | 1 855 | 4 934 |
| Netto finans | 296 191 | 44 368 | −3 970 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 402 561 |
| Resultat før skattekostnad | 1 771 656 | 1 646 309 | - |
| Skattekostnad | 389 967 | 362 188 | 308 563 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 093 998 |
| Årsresultat | 1 381 689 | 1 284 121 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 381 689 | 1 284 121 | 1 093 998 |
| Totalresultat | 1 381 689 | 1 284 121 | 1 093 998 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 325 566 | 1 260 333 | 985 918 |
| Overføringer annen egenkapital | 56 123 | 23 788 | 108 080 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 381 689 | 1 284 121 | 1 093 998 |
| Fast inventar, leide bygg | 3 304 873 | 1 505 758 | 1 753 573 |
| Arbeid under utførelse | 59 850 | 276 125 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 116 202 | 93 550 | 126 079 |
| Sum varige driftsmidler | 3 480 925 | 1 875 433 | 1 879 653 |
| Sum anleggsmidler | 3 480 925 | 1 875 433 | 1 879 653 |
| Kundefordringer | 50 708 | 48 361 | 35 725 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 279 296 | 1 054 401 | 904 236 |
| Konsernfordringer | 4 561 723 | 6 054 274 | 5 098 742 |
| Sum fordringer | 5 891 728 | 7 157 036 | 6 038 703 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 344 378 | 340 149 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 344 378 | 340 149 | 340 876 |
| Sum omløpsmidler | 6 236 106 | 7 497 186 | 6 379 579 |
| Sum eiendeler | 9 717 031 | 9 372 619 | 8 259 232 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 357 990 | 301 867 | 278 080 |
| Sum opptjent egenkapital | 357 990 | 301 867 | 278 080 |
| Sum egenkapital | 387 990 | 331 867 | 308 080 |
| Utsatt skatt | 32 300 | 16 211 | 9 502 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 32 300 | 16 211 | 9 502 |
| Sum langsiktig gjeld | 32 300 | 16 211 | 9 502 |
| Leverandørgjeld | 1 072 330 | 1 061 556 | 850 524 |
| Betalbar skatt | - | 39 109 | 39 109 |
| Skyldige offentlige avgifter | 732 995 | 719 251 | 699 677 |
| Gjeld til konsernselskap | 1 699 444 | 1 806 712 | 1 508 908 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 791 971 | 5 397 912 | 4 843 432 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 296 741 | 9 024 541 | 7 941 650 |
| Sum gjeld | 9 329 041 | 9 040 752 | 7 951 152 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 717 031 | 9 372 619 | 8 259 232 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,67▼ | 0,83 | 0,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 24,04▼ | 27,24 | 25,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,6 %▼ | 18,7 % | 17,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,9 %▼ | 5,5 % | 5,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▲ | 4,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,0 %▲ | 3,5 % | 3,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 799 341
- Resultat per ansatt, kroner
- 38 828
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Espira Karmsund AS4,9 %
30,4 mill. 38 ansatte 2025
0 %51015
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Espira Karmsund AS4,9 % 30,4 mill.38 ansatte 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Jahren | 1969 |
| Varamedlem | Marit Lambrechts | 1957 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Espira Barnehager AS100,0 %Avaldsnes · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Espira Gruppen AS
- Espira Barnehager AS100,0 %
- Espira Bellevue AS100,0 %
- Espira Sandnesheia AS100,0 %
- ESPIRA SCALA HUNDVÅG AS100,0 %
- Espira Fasanveien AS100,0 %
- Espira Stansa AS100,0 %
- ESPIRA CASA MUSICA BARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Eikenga AS100,0 %
- ESPIRA SCALA TASTA AS100,0 %
- Espira Eikenøtta Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Sandtoppen Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Kulturstien AS100,0 %
- Espira Tastarustå AS100,0 %
- TOMM MURSTAD FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Skjeraberget AS100,0 %
- Espira Fjellsenden AS100,0 %
- Espira Lindesnes AS100,0 %
- Espira Årølia AS100,0 %
- Espira Baggerødbanen AS100,0 %
- Espira Marienfryd AS100,0 %
- Espira Hollund AS100,0 %
- Espira Grefsen AS100,0 %
- ESPIRA SØLY AS100,0 %
- Espira Kunnskapsbyen AS100,0 %
- Espira Spirea AS100,0 %
- Espira Torshovdalen AS100,0 %
- Espira Tristilbakken AS100,0 %
- ESPIRA OREID AS100,0 %
- Espira Hovsmarka AS100,0 %
- Espira Trygstad AS100,0 %
- Espira Nykirke AS100,0 %
- Espira Grønnestølen AS100,0 %
- Espira Ulvenvatnet AS100,0 %
- Espira Steinsviken AS100,0 %
- Espira Tomter AS100,0 %
- Espira Evangtunet AS100,0 %
- Espira Årkjær AS100,0 %
- Espira Solkroken AS100,0 %
- Espira Finnås AS100,0 %
- Espira Vedderheia AS100,0 %
- Espira Bråsteintunet AS100,0 %
- Espira Moster AS100,0 %
- Espira Sletten AS100,0 %
- Espira Årosfjellet AS100,0 %
- ESPIRA HOLUM AS100,0 %
- Espira Sangereidåsen AS100,0 %
- ESPIRA SÅNUM AS100,0 %
- Espira Husebyparken AS100,0 %
- Espira Eventyrskogen AS100,0 %
- ESPIRA LURA AS100,0 %
- Espira Karmsund AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.