- Org.nr.
- 930 548 715
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Hovedeier
- Espira Barnehager AS, 100 %
Driftsresultat−438 455−3,0 % margin
Årsresultat−922 165−6,4 % margin
Egenkapital330 1051,7 % av eiendelene
Ansatte23i Aa‑registeret
Espira Solkroken AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 548 715
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 28.10.2022
- Registrert
- 29.12.2022
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Postadresse
- Postboks 353
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy (131)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Espira Solkroken Barnehage897 463 962 · SVEIO26 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av barnehager og det som naturlig hører sammen med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 12 785 705 |
| Sum driftsinntekter | 14 402 194 | 14 171 268 | 12 785 705 |
| Lønnskostnad | - | 11 902 512 | 11 736 022 |
| Avskrivning på driftsmidler | - | 757 574 | 766 721 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 800 000 |
| Annen driftskostnad | - | 2 258 796 | 2 196 087 |
| Sum driftskostnader | 14 840 649 | 14 018 882 | 15 498 830 |
| Driftsresultat | −438 455 | 152 386 | −2 713 124 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 385 |
| Annen finansinntekt | - | - | 2 633 |
| Sum finansinntekter | 53 784 | 14 534 | 3 018 |
| Annen rentekostnad | - | - | 348 665 |
| Sum finanskostnader | 797 591 | 664 835 | 348 665 |
| Netto finans | −743 807 | −650 301 | −345 647 |
| Resultat før skatt | −1 182 262 | −497 915 | −3 058 772 |
| Skattekostnad | - | −109 541 | −672 930 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 385 842 |
| Årsresultat | −922 165 | −388 374 | −2 385 842 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −2 385 842 |
| Totalresultat | - | - | −2 385 842 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | −1 508 482 |
| Udekket tap | - | - | −707 360 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | −170 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −2 385 842 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 349 319 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 349 319 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 16 300 459 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 21 014 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 16 321 472 |
| Sum anleggsmidler | 16 196 517 | 16 718 425 | 16 670 791 |
| Kundefordringer | - | - | 50 684 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 443 343 |
| Konsernfordringer | - | - | 1 933 951 |
| Sum fordringer | - | - | 2 427 978 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 204 658 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 204 658 |
| Sum omløpsmidler | 2 717 002 | 2 186 177 | 2 632 636 |
| Sum eiendeler | 18 913 519 | 18 904 602 | 19 303 427 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 330 105 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 707 360 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −259 730 | −707 360 |
| Sum egenkapital | 330 105 | −229 730 | −677 360 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 16 549 114 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 16 549 114 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 475 531 | 15 982 192 | 16 549 114 |
| Leverandørgjeld | - | - | 490 281 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 467 982 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 814 217 |
| Gjeld til konsernselskap | - | - | 1 114 687 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 544 505 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 107 883 | 3 152 141 | 3 431 673 |
| Sum gjeld | 18 583 414 | 19 134 333 | 19 980 787 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 19 303 427 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,87▲ | 0,69 | 0,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 56,30▲ | −83,29 | −29,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,0 %▼ | 0,9 % | −14,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,0 %▼ | 1,1 % | −21,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,4 %▼ | −2,7 % | −18,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,7 %▲ | −1,2 % | −3,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 626 182
- Resultat per ansatt, kroner
- −19 063
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Espira Solkroken AS−3,0 %
14,4 mill. 23 ansatte 2025
−5 %051015
Espira Solkroken AS−3,0 % 14,4 mill.23 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Jahren | 1969 |
| Varamedlem | Marit Lambrechts | 1957 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Espira Barnehager AS100,0 %Avaldsnes · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Espira Gruppen AS
- Espira Barnehager AS100,0 %
- Espira Bellevue AS100,0 %
- Espira Sandnesheia AS100,0 %
- ESPIRA SCALA HUNDVÅG AS100,0 %
- Espira Fasanveien AS100,0 %
- Espira Stansa AS100,0 %
- ESPIRA CASA MUSICA BARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Eikenga AS100,0 %
- ESPIRA SCALA TASTA AS100,0 %
- Espira Eikenøtta Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Sandtoppen Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Kulturstien AS100,0 %
- Espira Tastarustå AS100,0 %
- TOMM MURSTAD FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Skjeraberget AS100,0 %
- Espira Fjellsenden AS100,0 %
- Espira Lindesnes AS100,0 %
- Espira Årølia AS100,0 %
- Espira Baggerødbanen AS100,0 %
- Espira Marienfryd AS100,0 %
- Espira Hollund AS100,0 %
- Espira Grefsen AS100,0 %
- ESPIRA SØLY AS100,0 %
- Espira Kunnskapsbyen AS100,0 %
- Espira Spirea AS100,0 %
- Espira Torshovdalen AS100,0 %
- Espira Tristilbakken AS100,0 %
- ESPIRA OREID AS100,0 %
- Espira Hovsmarka AS100,0 %
- Espira Trygstad AS100,0 %
- Espira Nykirke AS100,0 %
- Espira Grønnestølen AS100,0 %
- Espira Ulvenvatnet AS100,0 %
- Espira Steinsviken AS100,0 %
- Espira Tomter AS100,0 %
- Espira Evangtunet AS100,0 %
- Espira Årkjær AS100,0 %
- Espira Finnås AS100,0 %
- Espira Vedderheia AS100,0 %
- Espira Bråsteintunet AS100,0 %
- Espira Karmsund AS100,0 %
- Espira Moster AS100,0 %
- Espira Sletten AS100,0 %
- Espira Årosfjellet AS100,0 %
- ESPIRA HOLUM AS100,0 %
- Espira Sangereidåsen AS100,0 %
- ESPIRA SÅNUM AS100,0 %
- Espira Husebyparken AS100,0 %
- Espira Eventyrskogen AS100,0 %
- ESPIRA LURA AS100,0 %
- Espira Solkroken AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.