- Org.nr.
- 914 760 224
- Telefon
- 21 08 80 88
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Hovedeier
- Espira Barnehager AS, 100 %
Driftsresultat1 632 3757,9 % margin
EBITDA2 380 687før av- og nedskrivninger
Årsresultat932 0934,5 % margin
Egenkapital362 3371,7 % av eiendelene
Espira Lindesnes AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 760 224
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.12.2014
- Registrert
- 07.01.2015
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Telefon
- 21 08 80 88
- Postadresse
- Postboks 353
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy (131)
- Aksjekapital
- 33 130
- Ansatte
- 33
- Hjemmeside
- www.espira.no
Underenheter
1
- Espira Lindesnes AS995 624 079 · LINDESNES33 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av barnehager og det som naturlig hører sammen med slik virksomhet.
Tidligere navn
- 100%BARN AS07.01.2015 til 10.06.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 20 790 142 | 20 312 658 | 20 047 674 | 18 229 978 | 18 047 997 |
| Sum driftsinntekter | 20 790 142 | 20 312 658 | 20 047 674 | 18 229 978 | 18 047 997 |
| Lønnskostnad | 15 793 610 | 14 234 693 | 14 638 800 | 12 518 104 | 12 169 643 |
| Avskrivning av driftsmidler | 748 312 | 740 866 | 750 718 | 741 504 | 778 767 |
| Avskrivning av immaterielle eiendeler | - | - | - | 50 300 | 200 000 |
| Annen driftskostnad | 2 615 846 | 2 683 327 | 2 514 956 | 2 153 854 | 2 229 838 |
| Sum driftskostnader | 19 157 767 | 17 658 886 | 17 904 473 | 15 463 763 | 15 378 248 |
| Driftsresultat | 1 632 375 | 2 653 772 | 2 143 201 | 2 766 215 | 2 669 750 |
| Annen renteinntekt | - | - | 112 233 | 28 389 | 40 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 374 506 | 195 165 | - | - | 67 150 |
| Annen finansinntekt | 148 | 152 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 374 654 | 195 317 | 112 233 | 28 389 | 67 190 |
| Annen rentekostnad | 812 038 | 687 448 | 343 779 | 170 465 | 202 978 |
| Annen finanskostnad | - | - | 56 | - | - |
| Sum finanskostnader | 812 038 | 687 448 | 343 835 | 170 465 | 202 978 |
| Netto finans | −437 384 | −492 131 | −231 602 | −142 076 | −135 789 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 911 599 | 2 624 139 | 2 533 961 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 557 471 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 420 552 | 577 311 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 491 047 | 2 046 828 | 1 976 490 |
| Resultat før skattekostnad | 1 194 991 | 2 161 641 | - | - | - |
| Skattekostnad | 262 898 | 475 561 | - | - | - |
| Årsresultat | 932 093 | 1 686 080 | 1 491 047 | 2 046 828 | 1 976 490 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 932 093 | 1 686 080 | 1 491 047 | 2 046 828 | 1 976 490 |
| Totalresultat | 932 093 | 1 686 080 | 1 491 047 | 2 046 828 | 1 976 490 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 4 873 386 |
| Avgitt konsernbidrag | 858 000 | 1 823 740 | 1 155 476 | 2 046 828 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −137 660 | - | - | −2 896 896 |
| Avsatt til annen egenkapital | 74 093 | - | 335 571 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 932 093 | 1 686 080 | 1 491 047 | 2 046 828 | 1 976 490 |
| Utsatt skattefordel | 178 942 | 128 542 | 89 715 | 52 075 | 19 021 |
| Goodwill | - | - | - | - | 50 300 |
| Sum immaterielle eiendeler | 178 942 | 128 542 | 89 715 | 52 075 | 69 321 |
| Fast inventar, leide bygg | - | - | - | - | 18 304 879 |
| Tomt og bygninger | - | - | 17 015 956 | 17 660 417 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 15 798 365 | 16 450 827 | - | - | - |
| Arbeid under utførelse | - | 17 775 | 83 820 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 167 183 | 257 246 | 328 289 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr 45 O71 | - | 140 920 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 843 436 | 16 609 522 | 17 266 959 | 17 917 664 | 18 633 168 |
| Sum anleggsmidler | 16 022 378 | 16 738 064 | 17 356 674 | 17 969 739 | 18 702 489 |
| Kundefordringer | 13 936 | 22 164 | 5 359 | 8 307 | 13 175 |
| Andre kortsiktige fordringer | 739 593 | 711 701 | 530 417 | 655 602 | 541 430 |
| Konsernfordringer | 3 874 999 | 4 561 259 | 3 907 771 | 4 022 290 | 6 765 631 |
| Sum fordringer | 4 628 527 | 5 295 124 | 4 443 547 | 4 686 200 | 7 320 236 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 292 131 | 314 767 | 244 441 | 265 581 | 284 994 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 292 131 | 314 767 | 244 441 | 265 581 | 284 994 |
| Sum omløpsmidler | 4 920 658 | 5 609 891 | 4 687 988 | 4 951 781 | 7 605 230 |
| Sum eiendeler | 20 943 036 | 22 347 955 | 22 044 662 | 22 921 519 | 26 307 719 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −9 666 | −9 666 | −9 666 | −9 666 | −9 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 90 334 | 90 334 | 90 334 | 90 334 | 90 334 |
| Annen egenkapital | 272 003 | 197 911 | 335 571 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 272 003 | 197 911 | 335 571 | - | - |
| Sum egenkapital | 362 337 | 288 244 | 425 904 | 90 334 | 90 334 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 940 323 | 17 383 393 | 17 839 201 | 18 406 598 | 19 071 239 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 940 323 | - | 17 839 201 | - | 19 071 239 |
| Sum langsiktig gjeld | 16 940 323 | 17 383 393 | 17 839 201 | 18 406 598 | 19 071 239 |
| Leverandørgjeld | 589 124 | 579 556 | 810 465 | 382 210 | 421 050 |
| Betalbar skatt | - | 100 736 | 166 844 | 34 556 | 1 502 |
| Skyldig offentlige avgifter | 629 982 | 629 713 | 579 425 | 611 977 | 627 257 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 100 000 | 2 338 128 | 1 481 380 | 2 624 139 | 5 495 026 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 321 271 | 1 028 185 | 741 443 | 771 704 | 601 311 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 640 376 | 4 676 318 | 3 779 556 | 4 424 587 | 7 146 146 |
| Sum gjeld | 20 580 699 | 22 059 711 | 21 618 757 | 22 831 185 | 26 217 385 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 943 036 | 22 347 955 | 22 044 662 | 22 921 519 | 26 307 719 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,35▲ | 1,20 | 1,24 | 1,12 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 56,80▼ | 76,53 | 50,76 | 252,74 | 290,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,3 %▼ | 12,8 % | 10,0 % | 11,4 % | 10,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,9 %▼ | 13,1 % | 10,7 % | 15,2 % | 14,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▼ | 8,3 % | 7,4 % | 11,2 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,7 %▲ | 1,3 % | 1,9 % | 0,4 % | 0,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 630 004
- Resultat per ansatt, kroner
- 49 466
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Espira Lindesnes AS7,9 %
20,8 mill. 33 ansatte 2025
0 %51015
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 665 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Espira Lindesnes AS7,9 % 20,8 mill.33 ansatte 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.58 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Jahren | 1969 |
| Varamedlem | Marit Lambrechts | 1957 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Espira Barnehager AS100,0 %Avaldsnes · 33 130 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Espira Gruppen AS
- Espira Barnehager AS100,0 %
- Espira Bellevue AS100,0 %
- Espira Sandnesheia AS100,0 %
- ESPIRA SCALA HUNDVÅG AS100,0 %
- Espira Fasanveien AS100,0 %
- Espira Stansa AS100,0 %
- ESPIRA CASA MUSICA BARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Eikenga AS100,0 %
- ESPIRA SCALA TASTA AS100,0 %
- Espira Eikenøtta Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Sandtoppen Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Kulturstien AS100,0 %
- Espira Tastarustå AS100,0 %
- TOMM MURSTAD FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Skjeraberget AS100,0 %
- Espira Fjellsenden AS100,0 %
- Espira Årølia AS100,0 %
- Espira Baggerødbanen AS100,0 %
- Espira Marienfryd AS100,0 %
- Espira Hollund AS100,0 %
- Espira Grefsen AS100,0 %
- ESPIRA SØLY AS100,0 %
- Espira Kunnskapsbyen AS100,0 %
- Espira Spirea AS100,0 %
- Espira Torshovdalen AS100,0 %
- Espira Tristilbakken AS100,0 %
- ESPIRA OREID AS100,0 %
- Espira Hovsmarka AS100,0 %
- Espira Trygstad AS100,0 %
- Espira Nykirke AS100,0 %
- Espira Grønnestølen AS100,0 %
- Espira Ulvenvatnet AS100,0 %
- Espira Steinsviken AS100,0 %
- Espira Tomter AS100,0 %
- Espira Evangtunet AS100,0 %
- Espira Årkjær AS100,0 %
- Espira Solkroken AS100,0 %
- Espira Finnås AS100,0 %
- Espira Vedderheia AS100,0 %
- Espira Bråsteintunet AS100,0 %
- Espira Karmsund AS100,0 %
- Espira Moster AS100,0 %
- Espira Sletten AS100,0 %
- Espira Årosfjellet AS100,0 %
- ESPIRA HOLUM AS100,0 %
- Espira Sangereidåsen AS100,0 %
- ESPIRA SÅNUM AS100,0 %
- Espira Husebyparken AS100,0 %
- Espira Eventyrskogen AS100,0 %
- ESPIRA LURA AS100,0 %
- Espira Lindesnes AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.