- Org.nr.
- 912 126 447
- Adresse
- Thamshavnveien 22, 7300 Orkanger
- Hovedeier
- SALVESEN & THAMS EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat−235 761−13,9 % margin
Årsresultat−614 526−36,1 % margin
Egenkapital2 690 25113,6 % av eiendelene
Joplassen Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 126 447
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.05.2013
- Registrert
- 26.06.2013
- Adresse
- Thamshavnveien 22, 7300 Orkanger
- Kommune
- Orkland
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Orkland (34)
- Aksjekapital
- 357 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Joplassen Utvikling AS912 133 621 · ORKLAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling av bolig- og næringseiendom, samt annen virksomhet i denne forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 700 000 | 7 600 000 | - | - | 2 910 200 |
| Sum driftsinntekter | 1 700 000 | 7 600 000 | 840 786 | 0 | 2 910 200 |
| Varekostnad | 1 691 056 | 7 842 076 | 808 871 | 0 | 2 239 422 |
| Annen driftskostnad | 244 706 | 145 210 | 140 094 | 178 106 | 99 552 |
| Sum driftskostnader | 1 935 761 | 7 987 286 | 948 964 | 178 106 | 2 338 974 |
| Driftsresultat | −235 761 | −387 286 | −108 178 | −178 106 | 571 226 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 635 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 2 986 | 17 405 | - | - | 7 563 |
| Sum finansinntekter | 3 621 | 17 405 | 6 913 | 3 643 | 7 563 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 131 280 | 155 227 | - | - | 45 049 |
| Annen rentekostnad | 424 434 | 4 656 265 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 555 714 | 4 811 492 | 3 007 029 | −316 512 | 45 049 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 108 295 | −490 975 | 533 739 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −683 825 | −108 014 | 117 423 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 416 317 |
| Resultat før skattekostnad | −787 855 | −5 181 373 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −173 329 | −1 139 902 | - | - | - |
| Årsresultat | −614 526 | −4 041 471 | −2 424 470 | −382 961 | 416 317 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −614 526 | −4 041 471 | - | - | 416 317 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | - | 416 316 |
| Totalresultat | −614 526 | −4 041 471 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −614 526 | −39 627 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | −1 144 124 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −614 526 | −4 041 471 | - | - | 416 316 |
| Utsatt skattefordel | 1 233 685 | 1 060 356 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 233 685 | 1 060 356 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 233 685 | 1 060 356 | 726 478 | 42 653 | 0 |
| Varer | - | - | - | - | 20 526 102 |
| Sum varer | 17 564 299 | 18 850 000 | - | - | 20 526 102 |
| Andre kortsiktige fordringer | 940 000 | 40 000 | - | - | - |
| Konsernfordringer | - | 8 383 802 | - | - | - |
| Sum fordringer | 940 000 | 8 423 802 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 10 514 | - | - | 731 264 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 514 | - | - | - | 731 264 |
| Sum omløpsmidler | 18 504 299 | 27 284 316 | 79 358 237 | 38 059 774 | 21 257 366 |
| Sum eiendeler | 19 737 985 | 28 344 672 | 80 084 715 | 38 102 427 | 21 257 366 |
| Aksjekapital | 357 500 | 357 500 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 2 332 751 | 2 947 277 | - | - | 2 986 904 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 690 251 | 3 304 777 | 3 344 404 | 3 344 404 | 3 344 404 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 3 719 819 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 1 144 124 | 3 568 594 | 3 719 819 |
| Sum egenkapital | 2 690 251 | 3 304 777 | 4 488 527 | 6 912 997 | 7 064 222 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 5 065 241 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 10 668 988 | 10 686 377 | - | - | 9 561 189 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 668 988 | 15 751 618 | - | - | 9 561 189 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 668 988 | 15 751 618 | 15 406 492 | 14 835 835 | 9 561 189 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 6 330 708 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 824 706 | 2 957 569 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 5 554 040 | - | - | - | 4 631 955 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 378 746 | 9 288 277 | 60 189 696 | 16 353 595 | 4 631 955 |
| Sum gjeld | 17 047 734 | 25 039 896 | 75 596 188 | 31 189 430 | 14 193 144 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 737 985 | 28 344 673 | - | - | 21 257 366 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 357 500 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,90▼ | 2,94 | 1,32 | 2,33 | 4,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,34▼ | 7,58 | 16,84 | 4,51 | 2,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▼ | −0,7 % | −0,2 % | −0,6 % | 2,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −13,9 %▼ | −5,1 % | −12,9 % | - | 19,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −36,1 %▲ | −53,2 % | −288,4 % | - | 14,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,6 %▲ | 11,7 % | 5,6 % | 18,1 % | 33,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Joplassen Utvikling AS−13,9 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Joplassen Utvikling AS−13,9 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngve Bakken | 1974 |
| Styrets leder | Yngve Bakken | 1974 |
| Styremedlem | Line Bakken Granheim | 1996 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SALVESEN & THAMS EIENDOM AS100,0 %Orkanger · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SALVESEN & THAMS INVEST AS
- SALVESEN & THAMS EIENDOM AS100,0 %
- Reme-Gården AS100,0 %
- Orkland Næringspark AS100,0 %
- Rømmetunet Næring AS100,0 %
- Haldorgården AS100,0 %
- Orkdalsveien 49 AS100,0 %
- Kleivan Utvikling AS100,0 %
- Orkland Handelspark AS100,0 %
- Lysthusflata AS100,0 %
- Bosystem AS100,0 %
- S&T Utvikling AS100,0 %
- THAMS EIENDOMSUTVIKLING AS65,0 %
- Joplassen Utvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.