- Org.nr.
- 933 419 215
- Adresse
- Skomværgata 7, 3921 Porsgrunn
- Hovedeier
- Pancom Property AS, 100 %
Driftsresultat−242 851ikke oppgitt
EBITDA−182 122før av- og nedskrivninger
Årsresultat−798 257ikke oppgitt
Egenkapital20,0 % av eiendelene
RP Seksjon 6 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 419 215
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 26.02.2024
- Registrert
- 07.05.2024
- Adresse
- Skomværgata 7, 3921 Porsgrunn
- Postadresse
- Postboks 2843 Kjørbekk
- Kommune
- Porsgrunn
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Porsgrunn (549)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RP Seksjon 6 AS933 549 917 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drift og utvikling av fast eiendom, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Varekostnad | 16 823 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 60 729 | - |
| Annen driftskostnad | 165 299 | - |
| Sum driftskostnader | 242 851 | 110 178 |
| Driftsresultat | −242 851 | 114 785 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 555 406 | - |
| Sum finanskostnader | 555 406 | 343 579 |
| Netto finans | −555 406 | −343 579 |
| Resultat før skatt | −798 257 | −228 794 |
| Årsresultat | −798 257 | −228 794 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −798 257 | - |
| Totalresultat | −798 257 | - |
| Udekket tap | −798 257 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −798 257 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 224 963 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 759 699 | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 759 699 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 759 699 | 6 781 902 |
| Kundefordringer | −1 148 | - |
| Konsernfordringer | 987 250 | - |
| Sum fordringer | 986 103 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 61 082 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 61 082 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 047 184 | 223 121 |
| Sum eiendeler | 7 806 883 | 7 005 023 |
| Aksjekapital | 30 000 | - |
| Overkurs | 15 587 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 981 466 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 027 053 | 39 803 |
| Udekket tap | 1 027 051 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 027 051 | −228 794 |
| Sum egenkapital | 2 | −188 991 |
| Langsiktig konserngjeld | 7 794 666 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 794 666 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 794 666 | 7 172 495 |
| Leverandørgjeld | 9 309 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 906 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 215 | 21 520 |
| Sum gjeld | 7 806 881 | 7 194 015 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 806 883 | - |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 85,73▲ | 10,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3 903 440,50▲ | −38,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,3 %▼ | 1,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 51,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −101,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,0 %▲ | −2,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Huu-Tri Pettersen Ho | 1985 |
| Styremedlem | Frederic Kristoffersen | 1988 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Pancom Property AS100,0 %Porsgrunn · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Pancom AS
- Pancom Property AS100,0 %
- NORDRE KULLERØD 21B AS100,0 %
- Mælagata 58 AS100,0 %
- Nansetgata 95 AS100,0 %
- Vipeveien 43 AS100,0 %
- NORDRE KULLERØD 21A AS100,0 %
- Skomvær Næring AS100,0 %
- RP Seksjon 5 AS100,0 %
- Stathelle Legesenter Eiendom AS100,0 %
- Døvikveien 22 AS100,0 %
- Grenland Development AS100,0 %
- Pancom Utvikling AS100,0 %
- Bjønnveien Næringspark AS51,0 %
- Tangvall Næring AS51,0 %
- RP Seksjon 6 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.