- Org.nr.
- 992 914 459
- Telefon
- 62 70 07 00
- Adresse
- Professor Brochs gate 14, 7030 Trondheim
- Hovedeier
- SIVA FJELLREGIONEN EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat1 235 49555,8 % margin
Årsresultat586 88126,5 % margin
Egenkapital5 627 53232,3 % av eiendelene
SIVA FE RAMMSMOEN AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 914 459
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.06.2008
- Registrert
- 04.08.2008
- Adresse
- Professor Brochs gate 14, 7030 Trondheim
- Telefon
- 62 70 07 00
- Postadresse
- Professor Brochs gate 12
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 5 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SIVA FE RAMMSMOEN AS820 791 762 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i og utleie av fast eiendom.
Tidligere navn
- NØK AVFALLSENERGI AS04.08.2008 til 03.10.2016
- Rammsmoen Næring AS03.10.2016 til 17.06.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 1 991 166 | 1 940 831 | 1 865 330 | 1 735 053 | - |
| Annen driftsinntekt | 222 978 | 260 400 | 134 667 | 317 295 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 214 144 | 2 201 231 | 1 999 997 | 2 052 348 | 2 022 706 |
| Avskivning av driftsmidler | 353 390 | 353 390 | 353 390 | 353 390 | - |
| Annen driftskostnad | 625 258 | 505 418 | 620 129 | 479 945 | 726 152 |
| Sum driftskostnader | 978 648 | 858 808 | 973 519 | 833 335 | 1 079 542 |
| Driftsresultat | 1 235 495 | 1 342 423 | 1 026 478 | 1 219 014 | 943 164 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 161 490 | 199 473 | 190 512 | 115 436 | - |
| Sum finansinntekter | 161 490 | 199 473 | 190 512 | 115 436 | 35 306 |
| Annen rentekostnad | 640 585 | 729 731 | 693 904 | 445 838 | - |
| Annen finanskostnad | 3 987 | 3 889 | 3 736 | 23 736 | - |
| Sum finanskostnader | 644 572 | 733 621 | 697 640 | 469 574 | 246 189 |
| Netto finans | −483 082 | −534 147 | −507 128 | −354 137 | −210 883 |
| Resultat før skatt | - | - | 519 350 | 864 876 | 732 281 |
| Resultat før skattekostnad | 752 413 | 808 276 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 165 532 | 177 820 | 114 257 | 190 274 | 161 102 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 405 093 | 674 602 | - |
| Årsresultat | 586 881 | 630 456 | 405 093 | 674 602 | 571 179 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 586 881 | 630 456 | 405 093 | 674 602 | - |
| Totalresultat | 586 881 | 630 456 | 405 093 | 674 602 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 596 836 | 603 080 | 409 359 | 638 951 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −9 955 | 27 376 | −4 266 | 35 651 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 586 881 | 630 456 | 405 093 | 674 602 | - |
| Avskrivninger | - | - | - | - | 353 390 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 14 245 375 | 14 598 765 | 14 952 155 | 15 305 545 | - |
| Sum varige driftsmidler | 14 245 375 | 14 598 765 | 14 952 155 | 15 305 545 | - |
| Sum anleggsmidler | 14 245 375 | 14 598 765 | 14 952 155 | 15 305 545 | 15 658 935 |
| Kundefordringer | - | 5 022 | 16 667 | 82 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 5 213 | - |
| Konsernfordringer | 3 172 548 | 3 635 046 | 3 781 428 | 4 414 993 | - |
| Sum fordringer | 3 172 548 | 3 640 068 | 3 798 095 | 4 502 205 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 172 548 | 3 640 068 | 3 798 095 | 4 502 205 | 4 753 310 |
| Sum eiendeler | 17 417 923 | 18 238 833 | 18 750 249 | 19 807 750 | 20 412 245 |
| Aksjekapital | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 627 532 | 637 487 | 800 000 | 800 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 5 627 532 | 5 637 487 | 5 800 000 | 5 800 000 | 5 800 000 |
| Annen egenkapital | - | - | −189 889 | −185 623 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −189 889 | −185 623 | −221 274 |
| Sum egenkapital | 5 627 532 | 5 637 487 | 5 610 111 | 5 614 377 | 5 578 726 |
| Utsatt skatt | 108 541 | 111 348 | 103 627 | 104 830 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 108 541 | 111 348 | 103 627 | 104 830 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 800 000 | 11 600 000 | 12 400 000 | 13 200 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 800 000 | 11 600 000 | 12 400 000 | 13 200 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 10 908 541 | 11 711 348 | 12 503 627 | 13 304 830 | 14 094 773 |
| Leverandørgjeld | 6 557 | 6 438 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 854 392 | 859 145 | 606 511 | 888 543 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 20 900 | 24 415 | 30 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 881 849 | 889 997 | 636 511 | 888 543 | 738 746 |
| Sum gjeld | 11 790 390 | 12 601 345 | 13 140 138 | 14 193 373 | 14 833 519 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 417 923 | 18 238 833 | 18 750 249 | 19 807 750 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,60▼ | 4,09 | 5,97 | 5,07 | 6,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,10▼ | 2,24 | 2,34 | 2,53 | 2,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,8 %▼ | 8,3 % | 6,3 % | 6,6 % | 4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 55,8 %▼ | 61,0 % | 51,3 % | 59,4 % | 46,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,5 %▼ | 28,6 % | 20,3 % | 32,9 % | 28,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,3 %▲ | 30,9 % | 29,9 % | 28,3 % | 27,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SIVA FE RAMMSMOEN AS55,8 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SIVA FE RAMMSMOEN AS55,8 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stig Erik Semmingsen | 1983 |
| Styrets leder | Bernt-Rune Dahle Berntsen | 1978 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Trondheim · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SIVA EIENDOM HOLDING AS
- SIVA FJELLREGIONEN EIENDOM AS62,3 %
- SIVA FE VEKSTHUSET AS100,0 %
- SIVA FE PARKVEIEN AS100,0 %
- SIVA FE KOMPETANSESENTERET AS100,0 %
- SIVA FE NYTRØA 1 AS100,0 %
- Telebygget Tynset AS100,0 %
- SIVA FE UTVIKLING 1 AS100,0 %
- SIVA FE HAVSJØVEIEN AS71,2 %
- SIVA FE RAMMSMOEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.