- Org.nr.
- 915 603 971
- Adresse
- c/o Nordr Norge AS, Martin Linges vei 33, 1364 Fornebu
- Hovedeier
- NORDR NORGE AS, 100 %
Driftsresultat−4 263 031−9,4 % margin
Årsresultat−5 620 788−12,4 % margin
Egenkapital15 620 19624,6 % av eiendelene
STEINAN NEDRE UTBYGGING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 603 971
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 22.05.2015
- Registrert
- 07.07.2015
- Adresse
- c/o Nordr Norge AS, Martin Linges vei 33, 1364 Fornebu
- Postadresse
- c/o Nordr Norge AS, Postboks 1110 Forneburingen
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 169 200
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEINAN NEDRE UTBYGGING AS928 368 777 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drive utleie, utvikle og selge fast eiendom samt all annen naturlig tilhørende virksomhet. Selskapet kan i den forbindelse ta opp lån og stille pant som sikkerhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 45 049 200 | 61 972 223 | 147 321 087 | 220 085 327 | 141 960 252 |
| Annen driftsinntekt | 151 929 | 117 783 | - | 2 000 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 45 201 129 | 62 090 006 | 147 321 087 | 222 085 327 | 141 960 252 |
| Varekostnad | 47 079 752 | 50 308 996 | 130 316 582 | 194 116 578 | 121 327 121 |
| Annen driftskostnad | 2 384 408 | 3 071 890 | 2 960 009 | 7 208 947 | 2 043 372 |
| Sum driftskostnader | 49 464 160 | 53 380 886 | 133 276 591 | 201 325 525 | 123 370 492 |
| Driftsresultat | −4 263 031 | 8 709 120 | 14 044 496 | 20 759 802 | 18 589 760 |
| Annen renteinntekt | 103 708 | 80 701 | 417 273 | 15 767 | - |
| Sum finansinntekter | 103 708 | 80 701 | 417 273 | 15 767 | - |
| Annen rentekostnad | 3 046 815 | 2 600 145 | 177 667 | 2 755 320 | 3 384 |
| Annen finanskostnad | - | 2 469 317 | 5 427 948 | 5 106 287 | 5 062 524 |
| Sum finanskostnader | 3 046 815 | 5 069 462 | 5 605 615 | 7 861 607 | 5 065 909 |
| Netto finans | −2 943 107 | −4 988 761 | −5 188 342 | −7 845 840 | −5 065 909 |
| Resultat før skatt | - | - | 8 856 154 | 12 913 963 | 13 523 851 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 975 247 |
| Resultat før skattekostnad | −7 206 138 | 3 720 359 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −1 585 350 | 818 479 | 1 947 146 | 2 841 072 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 6 909 008 | 10 072 891 | 10 548 604 |
| Årsresultat | −5 620 788 | 2 901 880 | 6 909 008 | 10 072 891 | 10 548 604 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 620 788 | 2 901 880 | 6 909 008 | 10 072 891 | 10 548 604 |
| Totalresultat | −5 620 788 | 2 901 880 | 6 909 008 | 10 072 891 | 10 548 604 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 2 901 880 | 6 909 008 | 10 072 891 | 10 548 604 |
| Avgitt konsernbidrag | −6 313 905 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 693 117 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 620 788 | 2 901 880 | 6 909 008 | 10 072 891 | 10 548 604 |
| Sum varer | 63 436 500 | 110 299 000 | 75 404 954 | 34 865 174 | 101 238 834 |
| Kundefordringer | - | 185 000 | 61 059 257 | 147 470 313 | 157 843 867 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 4 431 151 | 25 420 423 |
| Sum fordringer | - | 185 000 | 61 059 257 | 151 901 464 | 183 264 290 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 13 765 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 13 765 |
| Sum omløpsmidler | 63 436 500 | 110 484 000 | 136 464 211 | 186 766 639 | 284 516 889 |
| Sum eiendeler | 63 436 500 | 110 484 000 | 136 464 211 | 186 766 639 | 284 516 889 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 169 200 | 169 200 | 169 200 | 169 200 | 169 200 |
| Overkurs | 3 060 641 | 3 060 641 | 3 060 641 | 3 060 641 | 3 060 641 |
| Annen innskutt egenkapital | 22 190 351 | 22 190 351 | 22 190 351 | 22 190 351 | 22 190 351 |
| Sum innskutt egenkapital | 25 420 192 | 25 420 192 | 25 420 192 | 25 420 192 | 25 420 192 |
| Annen egenkapital | - | 2 134 697 | −767 184 | −7 676 191 | 8 064 187 |
| Sum opptjent egenkapital | −9 799 996 | 2 134 697 | −767 184 | −7 676 191 | 8 064 187 |
| Sum egenkapital | 15 620 196 | 27 554 889 | 24 653 009 | 17 744 001 | 33 484 380 |
| Utsatt skatt | 4 359 680 | 7 725 875 | 6 907 396 | 4 593 891 | 9 033 485 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 359 680 | 7 725 875 | 6 907 396 | 4 593 891 | 9 033 485 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 359 680 | - | 6 907 396 | 4 593 891 | 9 033 485 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 84 560 370 | 109 405 513 | - |
| Leverandørgjeld | 35 194 | 24 168 | 8 575 724 | 10 157 536 | 11 249 787 |
| Kortsiktig konserngjeld | 42 861 430 | 67 182 652 | 8 505 762 | 44 845 747 | 219 351 707 |
| Annen kortsiktig gjeld | 560 000 | 7 996 416 | 3 261 950 | 19 950 | 11 397 530 |
| Sum kortsiktig gjeld | 43 456 624 | 75 203 236 | 104 903 806 | 164 428 746 | 241 999 024 |
| Sum gjeld | 47 816 304 | 82 929 111 | 111 811 202 | 169 022 637 | 251 032 509 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 436 500 | - | 136 464 211 | 186 766 639 | 284 516 889 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,46▼ | 1,47 | 1,30 | 1,14 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,06▲ | 3,01 | 4,54 | 9,53 | 7,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,8 %▼ | 7,1 % | 8,9 % | 8,8 % | 6,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,4 %▼ | 14,0 % | 9,5 % | 9,3 % | 13,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,4 %▼ | 4,7 % | 4,7 % | 4,5 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,6 %▼ | 24,9 % | 18,1 % | 9,5 % | 11,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STEINAN NEDRE UTBYGGING AS−9,4 %
45,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
STEINAN NEDRE UTBYGGING AS−9,4 % 45,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kristoffer Evjen | 1979 |
| Styremedlem | Andreas Magnus Simonsen | 1986 |
| Styremedlem | Kristin Solerød Tronaas | 1975 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NORDR NORGE AS100,0 %Fornebu · 7 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NORDR AS
- NORDR NORGE AS100,0 %
- Lilleby Eiendom AS100,0 %
- HAAKON VII'S GT 11 C AS100,0 %
- MOERVEIEN WOOD AS100,0 %
- STEINAN NEDRE NEWCO AS100,0 %
- Mølleneset AS100,0 %
- HEMMINGSTAD GÅRD UTVIKLING AS100,0 %
- ØSTRAADT HAVN AS100,0 %
- Startbo AS100,0 %
- NORDR BOLIG AS100,0 %
- Vassøy Utvikling AS100,0 %
- Lunheim Utbyggingsselskap AS100,0 %
- Tunveien Rekkehus AS100,0 %
- SKI BOLIGUTVIKLING AS100,0 %
- MOSSEVEIEN 5A AS100,0 %
- STEINSVIKEN BOLIG AS100,0 %
- Grønvollkvartalet AS100,0 %
- STORETVEITHAGEN BOLIG AS100,0 %
- GVK Næring 3 AS100,0 %
- Nordbyjordet Panorama AS100,0 %
- GVK Næring 1 AS100,0 %
- Ladebekken Utvikling AS100,0 %
- ÅS HEIM AS100,0 %
- HAAKON VII'S GT 13 C AS100,0 %
- STEINAN NEDRE UTBYGGING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.