- Org.nr.
- 914 784 530
- Adresse
- Stokmovegen 2, 7500 Stjørdal
- Hovedeier
- Vennatrø Gruppen AS, 100 %
Driftsresultat−315 585
Årsresultat−272 403
Egenkapital3 022 30463,5 % av eiendelene
Stjørdal Parkering AS er et aksjeselskap innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 784 530
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2015
- Registrert
- 15.01.2015
- Adresse
- Stokmovegen 2, 7500 Stjørdal
- Kommune
- Stjørdal
- Aksjekapital
- 2 640 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stjørdal Parkering AS914 842 417 · STJØRDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Parkeringsvirksomhet og utleie av transportmidler, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Prinor Prosjektledelse AS15.01.2015 til 20.01.2020
- Vennatrø Boligutvikling AS20.01.2020 til 27.04.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 150 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 150 000 | 0 | 0 | - | 116 100 |
| Annen driftskostnad | 465 585 | - | - | 36 034 | 113 791 |
| Sum driftskostnader | 465 585 | 131 533 | 131 350 | 36 034 | 91 436 |
| Driftsresultat | −315 585 | −131 533 | −131 350 | −36 034 | 24 664 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 53 156 | - |
| Annen renteinntekt | 2 049 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 049 | 90 814 | 90 982 | 53 156 | 43 511 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 2 014 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 35 698 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 35 698 | - | - | 2 014 | 4 701 |
| Netto finans | −33 649 | 90 814 | 90 981 | 51 142 | 38 810 |
| Resultat før skatt | - | −40 719 | −40 369 | 15 108 | 63 475 |
| Resultat før skattekostnad | −349 234 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −76 831 | - | - | 3 329 | 13 965 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 11 779 | - |
| Årsresultat | −272 403 | −31 760 | −31 453 | 11 779 | 49 510 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −272 403 | - | - | 11 779 | - |
| Totalresultat | −272 403 | - | - | 11 779 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 11 779 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −272 403 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −272 403 | - | - | 11 779 | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | −22 355 |
| Anlegg under utførelse | 2 052 827 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 052 827 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 052 827 | 2 052 827 | 715 198 | 6 036 | 8 623 |
| Andre kortsiktige fordringer | 59 228 | - | - | 11 299 | - |
| Konsernfordringer | 2 643 353 | - | - | 3 061 975 | - |
| Sum fordringer | 2 702 580 | - | - | 3 073 274 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 260 | - | - | 12 622 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 260 | - | - | 12 622 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 707 840 | 2 573 155 | 3 466 895 | 3 085 896 | 3 049 986 |
| Sum eiendeler | 4 760 668 | 4 625 982 | 4 182 094 | 3 091 932 | 3 058 609 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 6 036 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 6 036 | - |
| Aksjekapital | 2 640 000 | - | - | 2 640 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 382 304 | - | - | 299 455 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 022 304 | 3 022 304 | 2 977 487 | 2 939 455 | 2 939 455 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 61 289 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 29 836 | 61 289 | 49 510 |
| Sum egenkapital | 3 022 304 | 3 022 304 | 3 007 322 | 3 000 744 | 2 988 965 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 213 868 | - | - | 446 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 742 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 524 495 | - | - | 90 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 738 363 | 1 603 678 | 1 174 771 | 91 188 | 69 644 |
| Sum gjeld | 1 738 363 | 1 603 678 | 1 174 771 | 91 188 | 69 644 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 760 668 | - | - | 3 091 932 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,56▼ | 1,60 | 2,95 | 33,84 | 43,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,58▲ | 0,53 | 0,39 | 0,03 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,7 %▼ | −0,9 % | −1,1 % | 0,6 % | 2,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −210,4 % | - | - | - | 21,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −181,6 % | - | - | - | 42,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 63,5 %▼ | 65,3 % | 71,9 % | 97,1 % | 97,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Vennatrø | 1958 |
| Styremedlem | Alf Joachim Vennatrø | 1984 |
| Styremedlem | Geir Veie | 1972 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SOLDI REGNSKAP AS847 812 362 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vennatrø Gruppen AS100,0 %Stjørdal · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ALF J. VENNATRØ HOLDING AS
- Vennatrø Gruppen AS99,9 %
- Vennatrø Invest AS100,0 %
- Vennatrø Næringsutvikling AS100,0 %
- Vennatrø Eiendom AS100,0 %
- VENNATRØ ØST AS100,0 %
- Vennatrø Byutvikling AS100,0 %
- KG Utbygging AS100,0 %
- Værnes Utvikling AS100,0 %
- Vennatrø Sutterø AS100,0 %
- SK Næring AS100,0 %
- Vennatrø Næringspark AS100,0 %
- Vennatrø Eiendomsdrift AS100,0 %
- Kjøpmannsgata 37 AS100,0 %
- Orkesterplassen Næringsareal AS100,0 %
- Vennatrø Næringsbygg AS100,0 %
- Sutterø Næringspark AS100,0 %
- Stjørdal Parkering AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.