- Org.nr.
- 988 067 644
- Telefon
- 52822214
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Hovedeier
- Espira Barnehager AS, 100 %
Driftsresultat850 4378,2 % margin
EBITDA493 041før av- og nedskrivninger
Årsresultat606 2395,9 % margin
Egenkapital1 155 56033,5 % av eiendelene
Espira Århaug AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 067 644
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 22.03.2005
- Registrert
- 14.04.2005
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Telefon
- 52822214
- Postadresse
- Postboks 353
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy (131)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- www.espira.no
Underenheter
1
- Espira Århaug Barnehage988 116 459 · KARMØY19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive barnehager.
Tidligere navn
- ÅRHAUG DRIFT AS14.04.2005 til 06.08.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 10 346 594 | 10 695 979 | 10 140 792 | 11 111 834 | 11 370 278 |
| Sum driftsinntekter | 10 346 594 | 10 695 979 | 10 140 792 | 11 111 834 | 11 370 278 |
| Lønnskostnad | 7 821 875 | 8 874 392 | 8 568 853 | 9 295 593 | 9 198 640 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 142 604 | 86 216 | 109 344 | 226 208 | 230 225 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | −500 000 | - | - | - | 500 000 |
| Annen driftskostnad | 2 031 678 | 3 944 825 | −594 226 | 10 721 236 | 3 587 977 |
| Sum driftskostnader | 9 496 156 | 12 905 433 | 8 083 971 | 20 243 037 | 13 516 842 |
| Driftsresultat | 850 437 | −2 209 454 | 2 056 821 | −9 131 203 | −2 146 564 |
| Annen renteinntekt | - | - | 994 | - | 82 |
| Annen finansinntekt | - | 822 | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 50 985 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 50 985 | 822 | 994 | - | 82 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 122 870 | 141 381 | 41 457 | 28 916 | 6 549 |
| Annen finanskostnad | 1 323 | 337 | −305 | 1 195 | 9 222 |
| Sum finanskostnader | 124 193 | 141 718 | 41 152 | 30 111 | 15 771 |
| Netto finans | −73 208 | −140 896 | −40 158 | −30 111 | −15 689 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 016 663 | −9 161 314 | −2 162 253 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −475 696 |
| Resultat før skattekostnad | 777 229 | −2 350 350 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 170 990 | −1 235 116 | −988 965 | 135 181 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 005 628 | −9 296 495 | −1 686 557 |
| Årsresultat | 606 239 | −1 115 234 | 3 005 628 | −9 296 495 | −1 686 557 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 606 239 | −1 115 234 | 3 005 628 | −9 296 495 | −1 686 557 |
| Totalresultat | 606 239 | −1 115 234 | 3 005 628 | −9 296 495 | −1 686 557 |
| Udekket tap | 995 647 | 1 262 557 | 6 511 958 | −8 770 162 | 1 049 605 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −389 408 | −2 377 791 | −3 506 330 | −526 332 | −2 736 162 |
| Sum overføringer og disponeringer | 606 239 | −1 115 234 | 3 005 628 | −9 296 495 | −1 686 557 |
| Fast inventar, leide bygg | 452 037 | 26 121 | 40 705 | 68 662 | - |
| Arbeid under utførelse | - | 103 266 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o.1 | 131 985 | 33 526 | 39 255 | 120 642 | 276 621 |
| Sum varige driftsmidler | 584 022 | 162 914 | 79 960 | 189 304 | 276 621 |
| Sum anleggsmidler | 584 022 | 727 371 | 79 960 | 189 304 | 411 802 |
| Kundefordringer | 14 739 | 15 715 | 7 626 | 20 695 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 304 535 | 351 177 | 461 285 | 578 252 | 389 092 |
| Konsernfordringer | 2 424 073 | 3 048 450 | 4 495 295 | - | 4 182 685 |
| Sum fordringer | 2 743 347 | 3 415 342 | 4 964 206 | 598 947 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 123 787 | 161 356 | 180 894 | 169 775 | 191 704 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 123 787 | 161 356 | 180 894 | 169 775 | 191 704 |
| Sum omløpsmidler | 2 867 134 | 3 576 698 | 5 145 100 | 768 722 | 4 763 481 |
| Sum eiendeler | 3 451 156 | 4 304 069 | 5 225 060 | 958 027 | 5 175 283 |
| Utsatt skattefordel | - | 564 457 | - | - | 135 181 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 564 457 | - | - | 135 181 |
| Aksjekapital 100 a' 1 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 055 560 | - | - | - | 526 332 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 155 560 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 626 332 |
| Udekket tap | - | 995 647 | 2 258 204 | 8 770 162 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | −995 647 | −2 258 204 | −8 770 162 | - |
| Sum egenkapital | 1 155 560 | −895 647 | −2 158 204 | −8 670 162 | 626 332 |
| Utsatt skatt | 14 088 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 088 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 14 088 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 349 937 | 455 760 | 231 090 | 86 733 | 252 761 |
| Skyldige offentlige avgifter | 270 058 | 345 436 | 399 571 | 421 848 | 431 594 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 107 913 | 1 939 586 | 117 221 | 1 681 491 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 661 512 | 4 290 607 | 4 813 018 | 9 002 386 | 2 183 104 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 281 508 | 5 199 716 | 7 383 264 | 9 628 189 | 4 548 951 |
| Sum gjeld | 2 295 596 | 5 199 716 | 7 383 264 | 9 628 189 | 4 548 951 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 451 156 | 4 304 069 | 5 225 060 | 958 027 | 5 175 283 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▲ | 0,69 | 0,70 | 0,08 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,99▲ | −5,81 | −3,42 | −1,11 | 7,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,2 %▲ | −46,4 % | 66,6 % | −297,8 % | −41,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,2 %▲ | −20,7 % | 20,3 % | −82,2 % | −18,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▲ | −10,4 % | 29,6 % | −83,7 % | −14,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,5 %▲ | −20,8 % | −41,3 % | −905,0 % | 12,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 574 811
- Resultat per ansatt, kroner
- 47 247
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Espira Århaug AS8,2 %
10,3 mill. 18 ansatte 2025
0 %51015
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 665 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Espira Århaug AS8,2 % 10,3 mill.18 ansatte 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.58 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Jahren | 1969 |
| Varamedlem | Marit Lambrechts | 1957 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Espira Barnehager AS100,0 %Avaldsnes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Espira Gruppen AS
- Espira Barnehager AS100,0 %
- Espira Bellevue AS100,0 %
- Espira Sandnesheia AS100,0 %
- ESPIRA SCALA HUNDVÅG AS100,0 %
- Espira Fasanveien AS100,0 %
- Espira Stansa AS100,0 %
- ESPIRA CASA MUSICA BARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Eikenga AS100,0 %
- ESPIRA SCALA TASTA AS100,0 %
- Espira Eikenøtta Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Sandtoppen Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Kulturstien AS100,0 %
- Espira Tastarustå AS100,0 %
- TOMM MURSTAD FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Skjeraberget AS100,0 %
- Espira Fjellsenden AS100,0 %
- Espira Lindesnes AS100,0 %
- Espira Årølia AS100,0 %
- Espira Baggerødbanen AS100,0 %
- Espira Marienfryd AS100,0 %
- Espira Hollund AS100,0 %
- Espira Grefsen AS100,0 %
- ESPIRA SØLY AS100,0 %
- Espira Kunnskapsbyen AS100,0 %
- Espira Spirea AS100,0 %
- Espira Torshovdalen AS100,0 %
- Espira Tristilbakken AS100,0 %
- ESPIRA OREID AS100,0 %
- Espira Hovsmarka AS100,0 %
- Espira Trygstad AS100,0 %
- Espira Nykirke AS100,0 %
- Espira Grønnestølen AS100,0 %
- Espira Ulvenvatnet AS100,0 %
- Espira Steinsviken AS100,0 %
- Espira Tomter AS100,0 %
- Espira Evangtunet AS100,0 %
- Espira Årkjær AS100,0 %
- Espira Solkroken AS100,0 %
- Espira Finnås AS100,0 %
- Espira Vedderheia AS100,0 %
- Espira Bråsteintunet AS100,0 %
- Espira Karmsund AS100,0 %
- Espira Moster AS100,0 %
- Espira Sletten AS100,0 %
- Espira Årosfjellet AS100,0 %
- ESPIRA HOLUM AS100,0 %
- Espira Sangereidåsen AS100,0 %
- ESPIRA SÅNUM AS100,0 %
- Espira Husebyparken AS100,0 %
- Espira Eventyrskogen AS100,0 %
- ESPIRA LURA AS100,0 %
- Espira Århaug AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.